Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Някой да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Някой да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

    Явно не ми работи кранчето. Не знам какво може да му се повреди - проста клапа е. Не тече, просто сложено на студено духа леко топло. Жила, управление и клапи привидно работат, но и двете тръби в двигателния отсек, отиващи към радиаторчето, са горещи, тоест има поток, а не би трябвало да има и според мен поне едната трябва да е значително по-студена от другата.

    Някой свялял ли е тялото на парното на терано 2? По снимки виждам 3 болта (гайки всъщност), намерих ги, отвих ги но продължава да се държи все едно е захванато още някъде.

    Ако някой си е играл с тия неща, ще се радвам да опише процедурата по свалянето. Оня ден свалих табло, въздуховоди (без тоя за краката на пътниците отзад), махнах тръбата и централните железа, отвих 3-те гайки и....нищо.

    Не съм махал кутията с изпарителя на климатика. Следващия път ще се маха и тя, но има ли още нещо? Ще ми се да съм по-подготвен, а в ръководството подробности няма.
    Последно редактирано от sparkybg; 14-08-19, 12:18.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

  • #2
    От: Някох да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

    Виж дали са добре захванати жилата за управление. Имам предвид кожуха на жилото към нещото там. Защото ако не е жилото от управлението се движи, но не може да затвори кранчето до край поради разхлабения захват. Имал съм такъв проблем на Нивата. Дано да съм обяснил разбираемо... Успех!
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

    Коментар


    • #3
      От: Някох да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

      На ладите кожуха на жилото се захваща така:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kran.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5819200

      Ако връзката е разхлабена жилото се движи, ама заедно с кожуха и кранчето не затваря до край. За Тераното не знам как е...
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        От: Някох да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

        Всичко по жилата и клапите е наред. Лостчето на кранчето също мърда (то и то е клапа, в единия щуцер на радиатора). За разлика от ВАЗ-овото недоразумение на снимката, произвеждано половин век без изменения, повреди в кранчето при терано поне са хипер изключение - то няма какво да се повреди, освен клапата да е изгнила или да се е отделила от осичката.

        При крайно студено положение на лоста духа леко топло и двата маркуча към радиаторчето са горещи, а поне единия не трябва да е.

        Просто за да стигна до него и да видя каква е хавата трябва да махна целия модул с клапите и това конкретно ми е въпроса - как?

        Че ще се оправя е ясно, просто едно рамо би ми спестило доста чуденки.

        Въпросното кранче представлява това:
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Някой да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

          Руснаците пишат, че се разнищва кожуха на жилото и почва да мърда от фиксатора, това намалява хода и не може да затвори кранчето докрай. За съжаление достъп се получава след трудоемко сваляне на таблото, но не намерих подробно описание. Виж дали не можеш да фиксираш кожуха някъде на удобно място ако наистина мърда напред-назад - може да помогне!
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Някой да се е занимавал с радиаторче на парното на Terrano 2?

            С жилата, кожусите им, всякакви лостчета и прочие полюции всичко е наред (с изключение на лостчето за кранчето, до което няма достъп, но до там не ходи жило), няма мърдане, няма разнищване и ходовете са си наред.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X