Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидентифициран лагер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидентифициран лагер

    Колеги здравейте,

    От известно време вие/реве лагер, някъде отзад. Вдигахме колата преди месец два да слушаме задницата, но нищо. Обаче за последния месец шумът силно се увеличи. Преди се чуваше в диапазона 50-90 км/ч, сега от 40 до над 120 км/ч.
    Записал съм го на видео, шофиране между 60 и 90 км/ч: https://www.youtube.com/watch?v=QQ9Drjvj398

    Освен виенето всичко, което наподобява звука "рррррррррррррррррр" в клипа, като продължително казване на звука "р" е от лагера. Не ми прилича да е главина и се зачудих дали не е лагера на диференциала откъм кардана, който май е иглен лагер? При намаляване при отпускане на газта сякаш звукът става съвсем леко "по-метален", но като цяло няма разлика в зависимост от това дали давам газ или отпускам газта.

    След дълъг път като пипам задния диф и температурата е пареща, но може да се държи ръката около половин секунда, тоест не повече от 70 градуса, раздатката съвсем малко по-гореща, което доколкото знам е нормално. От дифа към задните колела има съвсем леко затопляне в зоната на полоските.

    Ще съм благорарен на всякакви съвети.
    Извинявам се за грешките в заглавието, писах мн бързо.

  • #2
    От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

    Някога проверявано/сменяно ли е масло на задния диференциал?
    И да не е вече е късно де.
    Сваляй диференциала-вероятно е той,но ще врътнеш и лагерите на полуваловете.
    Всичко, като е в ръцете ти и въртиш едно по едно лесно ще усетиш кое ромоли-дали лагерите на пиньона и лагер на полувал.
    Огледай на светло и короната-ясно си личи,ако и е паднала циментацията!

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

      Мерси за съвета, колега, явно без разглабяне няма как да се види.
      Иначе маслото на дифа го сменях февруари 2018 при пробег от около 10к на година и никъде не е текло.

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

        ако сменя шумът при натискане на газта и отпускане проблема е в задния диф . внимание : диферинциала вие. шумът който описваш ако се променя по време на движение въртиш ляво/дясно е вероятно е от лагер на полуос. скоростната кутия също прави рррр и вие в зависимост от степента на износваме на лагерите . игленият лагер е на изхода на скоростна кутия и не го ще го чуеш последен когато всичко друго се е скапало. там е луфт. от клипа не чух съществена разлика при подаване и отнемане на газта. по ми прилича на скоростна кутия .чуй го пак и пиши.
        Последно редактирано от aroren; 13-08-19, 21:14.
        899180483

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

          Не се сменя като цяло при подаване и отпускане на газ и при завои, чувам го отзад предимно, но знае ли човек, как идва през купето като акустика. Иначе на скоростната кутия чувам един съвсем лек шум, който изчезва като натисна съединителя, но той като цяло е често срещан и не е притеснителен като цяло. От време на време се замислям дали на изхода на раздатката не е някой лагер. Тия дни ще се гледам някъде да я вдигна да послушаме. Дали не може да е някой от барабан?

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

            Мммм-много съмнения.....-ако имаш познат човек с повече опит я го качи и повози.
            Такъв,поне ще различи със сигурност шум идващ от задния мост със шум идващ от ск.кутия.
            Иначе така само на вяло ще пишем.

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

              Оказа се че е бил крив фланеца на едната полуоска. При повторно вдигане и слушане се видя че бие лявата задна гума, от което се разтресе и колата. При шофиране обаче не се усещаше никакво биене/тресене.
              Вероятно се е получило, когато един пияница забърса странично джипката и тя се беше спряла в бордюр. Не бях заподозрял понеже нямаше криви ламарини дори от удара. Мерси за мненията и съветите

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

                леко се размина
                899180483

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара 1, бензин 2.0 2003>рев/вой на неидитифициран лагер

                  T.e. крива полуоска. И аз имах една крива. Хем крива, хем усукана, но най-крива след лагера навън. Доста се чудих как се е изкривила, това ми даде обяснение.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X