Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заралии организираме празничен траял за аматьори.....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Off road, кОлтура и свински уши !

    Здравейте и от мен !
    Днешния ден се характеризираше с толкова свързани мероприятия, че направо не знам от къде да започна, затова ще изкоментирам снимките, които пускам и вярвам всичко ще си дойде на мястото.

    Последните дни бях много зает с мероприятия в ендурото и успях само да окажа морална подкрепа на организацията на днешния траял, но като гледам Янчо идеално си беше свършил работата, пък той ако не я свърши така, че кой ли друг ?!


    Снощи вечер започнах качването на снимки от награждаването на БФМ, та откарах чак до сутринта, така че днес около 11:00 росен, пресен вече бях на мястото на обявения траял - до могилата край околовръстното. Точно започваше тегленето на жребия. Бяха се записали за участие 12 джипки, като имахме гости от София и Бургас.
    Пътьом звъннах на Рени от Булсатком, тъй като имаше изявени подобни желания от страна на софиски колеги, но тя се оказа, че им е отишла на крака там, където отразяваше сноуборд форума на мегданя пред президентството, ама така е, както се казва в един виц: "Тя там, те тук - то това живот ли е ?!"


    Ето изглед от могилата към старта. Трасето имаше две невралгични места. Качването от запад и другото качване през страничния наклон от север. Останалото си беше технично преминаване през различни бабуни и дупки със стръмни брегове, където майсторското управление щеше да си каже думата.


    Ето и джипка No.1. Точно западното качване накара някой колеги с по-малко опит и по-лоши гуми да се забавят доста, тъй като опитаха няколко пъти, а слънцето вече беше разтопило горния слой заледена кал.


    Това пък е северното качване. Тук имаше сняг, който не се беше стопил и затрудняваше джиповете без блокажи, ако подходеха с бавна скорост и не си подготвеха качването добре.


    По едно време минаха и нашите ендуристи от там на път за поредната си тренировка.


    Както се вижда дори от снимката, наклонът за зимни условия не е никак малък.


    Отначало снимах само на могилата. Това е отново качването от запад.


    Следваше спускане, при което трябваше да се ползва двигателя за спирачка. В противен случай някоя от стоящите наблизо жреци на любовта можеше направо да скочи в джипката ти.


    И пак от север.


    Аз междувременно направих откритието, че се намирахме върху древноримска селищна могила, тъй като лисица беше изровила парче от глинен съд, копаейки дупката си. В селищните могили няма съкровища, тъй че хич да не си правят труда някои да копаят и да ни развалят полигона !


    Поредната Тойота по серпентините на могилата.


    И тя се връща за засилка няколко пъти тук.


    Част от бабуните, снимани отгоре.


    Ха, някаква Каптива с летни гуми и тя се е качила на могилата !


    Зъбара и той бра ядове на това качване с G класата. Определено тези тежки джипове трудно се карат на кални качвания без засилка. Установил съм го отдавна този факт.


    А и гумите му бяха хубави !


    Ето го и Явор по трасето.


    На тези участъци разстоянието между лентите беше малко и късите бази определено по-добре се справяха.


    Следващият праг.

    СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

    Коментар


    • #77
      Off road, кОлтура и свински уши !


      Като свърши, Явор ме попита как е било. Казах му, че всичко е минало чудесно и само трябва да смени нивата с някакъв джип.


      Зъбара направи втори рейд с Тойота, която имаше далеч по-лоши гуми, но даде по-добро време с нея.


      На събитието не се даде гласност, но доста публика вече се бе насъбрала по могилата.




      Поредната Витара с кофти гуми. Дори леките витари не можеха да качат стъмните брегове, ако бяха с неподходящи гуми !


      Боко тръгна с бясно темпо, но веднага след началото разбра за кой ли път вече, че трябва да си смени гумите.




      Току-що взетото самурайче и то се включи активно в гонката.
      Браво на такива навитаци !


      Моята Витара VS Паджерото на Терзиев
      Такъв беше въпросът, който стоеше пред Митака - навигатора на Янчо, тъй като се записа да кара и с двете джипки.


      "Всичко е от значение !", както се казва в една реклама. Колегата от Бургас се бе обул добре, но гумите му бяха пракалено широки за кал.


      Тук беше и шефа на комисията по спорт и медицина към общината - Жоро Попниколов, когото скоро чакаме също в нашите редици !


      Зелената витара излезе най-добре на кадрите, тъй като този цвят нито прекалено поглъща, нито прекалено отразява светлината.






      Затова съм и направил и толкова много снимки !


      Имаше обаче една Витара, която беше много добре обучена от преди !


      И в нея един много напомпен драйвър, който си беше усилил радиото с хеви метъла докрай. Това беше Митака !


      През това врема пък някакво патрулче се влачеше по трасето и части от стоповете му падаха, натиснати тук-таме от бронята.


      И патрула е тежък за тук, а освен това и по-дълъг. Любо, вече знаеш с каква джипка да го смениш !


      Митака преди да тръгне ме попита дали разрешавам да строши джипката ми. Отговорих му, че няма никакъв проблем, тъй като той ще я прави и чух само как двигателят работи на прекъсваш. Докато сменя обективите и нашия човек вече беше минал качванията по могилата и влизаше в праговете.


      Вторият праг. Късата Витара се накланя много на такива места, но много лесно минава в тесните участъци, а и Митака се справяше много добре, като опроверга лафа, че с гледане кучето не можело да стане касапин !


      Гумите и не са от най-агресивните, но за кал са сравнително подходящи. Окачването, сменено наскоро си свърши също прекрасно работата ! Тук е мястото да направя голяма "четка" (щях да напиша по навик друга дума) на специалиста на Витари и мой голям приятел - Иван Попов, който свърши перфектна работа ! Чаках едно подобно доказателство, за да го похваля публично. Браво Иване !!!


      Джипът трябва да се кара агресивно както мотора в ендурото, за да излиза навсякъде, а като се има предвид, че Митко го караше като чужд ...


      ... ето го на финала за 5 минути, което бе с цели 2 минути по-добро време от втория ! Това си беше яко каране, браво на Митака !
      Никой не можеше да повярва, че двигателят е само 90 коня и няма никакви подобрения по него, освен спортен филтър, а напоследък дори имаше "влошения", след като го карах над 10 км след римските пътища с пробит радиатор и само на въздушно охлаждане.


      Сега беше ред на паджетото.


      До тук всичко беше добре, но след това ...


      Мицубишито с якия си двигател и при оборотите на двигателя, с които го караше Митака, трудно стоеше в трасето, въртеше се в калта, замириса на феродо и остана дълго време на бабуните, което реши спора в полза на витарата.
      След това Янчо направи показно как се кара такава машина, но беше, както са казвали няшите дядовци: "ту лейт".


      И така, състезанието приключи и екипите се отправиха към "залата за награждаване", където Динко Макса беше приготвил набързо скромна закуска от две печени прасета.


      Обстановката беше много актуална между машините за гуми. Оказа се, че "скромната маса" събира хора, колкото за едно македонско възстание.


      Първо се замези навън, докато течаха приятелски разговори.


      Снимка за спомен. Най-добрият пилот за деня с притежателят на най-яката джипка ... за деня !


      Ами така е, всеки иска да се снима със звездите.


      "Римляните" си направихме също снимка за спомен.


      Гостите от София останаха много изненадани от качеството на царската трушия !


      Динко "Макса", като собственик на залата за награждаване и доскорошен такъв на прасетата, награди призовата тройка. По регламент, победителят получаваше лявото ухо на прасето и ето, то е окачено на врата на Митака. Янчо се явява в ролята на съдия - асистентка.


      Ето и всички призьори.


      О-о, щях да забравя нещо важно !
      Последният класирал се трябваше да целуне задника на лявото прасе, но поради изчерпване на мат'ряла се задоволи с дамски такъв. След това и други съжаляваха защо не са карали по-бавно !


      С широкоъгълен обектив бях, но пак не успях да хвана "масичката" цяла.


      Макса не разбра, че процедурата по целуването вече завърши и беше готов да услужи с обект.


      Сега сигурно вече разбирате защо повечето съжаляваха за класирането си, ама такъв е регламента, само последния намазва !


      Помолих певицата да изпее някаква песен на Арета Франклин, но тя каза, че ако настоявам за черна музика, може да изкара нещо на Софи Маринова !


      Това пък е най-източната част на масичката !


      Не знам тука Макса защо се кефи толкова, но ...


      Off road, култура и прасета много си подхождат, особено когато прасетата са две !
      Това е коледарска трупа от читалище "Родина", които ни попяха коледни песни за здраве.
      Ей тоя Динко бе, за всичко се беше погрижил.


      По едно време след каране минаха Кокера, Пейчо "Одурмата" и Иван.


      Навън се стъмни и хорото тръгна. Така ще е цяла вечер, едни ще си отиват, други ще идват ... веселба.


      По едно време лузъра от състезанието искаше да целува и други работи, ама нали има регламент ?! Не може то така през просото.

      Хубав ден изкара "Crаzy job" днес, a се надявам и нашите гости да са си прекарали добре. За този малък празник, искам да отлича най-вече Динко "Макса" и Янчо Терзиев и да им благодаря от името на всички.

      Аз си тръгнах по-рано, тъй като нито Арета Франклин ми беше изпята, нито беше изсвирен любимият ми монголски танц, на който съм спец.
      Сега трябва да лягам, че Янчо Терзиев имал някакъв обект за целуване утре, ама не поясни за подрбностите ...
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #78
        До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

        Всичко беше прекрасно. Заралии отново доказаха че са Номер Едно в организацията, както на трасетата, така и на купона. След малко и аз ще кача няколко снимки и коментари към тях, че снощи заспах с ЛапТопа в ръце.

        P.S. Колеги от Стара Загора, сигурни ли сте че Жоро Хаджиев, няма брат близнак.
        Все се чудя, Жоро, ти кога спиш бре ????

        Огромни благодарности на Динко! Тоя път бях само зрител, най вече поради факта, че Динко беше зает с организация на купона, и нямаше кой да ме вади от калта, като св закопам)
        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

        Коментар


        • #79
          До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....


          Охоо нашите репортери неса спали маи нощеска.
          Големи благодарности към организаторите и към всички които участваха в купона.
          Приятно изкарване на коледата и весело посрещане на новата година , и догодина много повече такива мероприятия из цялата страна.
          boko
          Jeeep---KIA
          https://www.facebook.com/autoboko/

          Коментар


          • #80
            До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

            Всички пишат за добрите неща от този.... празник. Обаче има и негативи!
            Динко и Янчо, как я мислят тази работа с организацията? Състезанието мина, а няма скандал, даже няма спор, нито за счупени колчета, скъсани ленти, или поне спор за някоя друга наказателна точка. Правилата не се променят по време или след състезанието. Състезателите си помагат, а не се карат... Къде останаха добрите традиции?
            А след състезанието, като толкова искаха да почерпят, можеше да раздадът по едно кафе... хайде и по една минерална видичка, примерно. А то какво стана... Не стига, че в топлото хале, масите отрупани с ядене и пиене, ами на всяка минута, като по часовник, пристига едно момиче и носи я чиния с прясно изпечено свинско, или с луканка и други деликатеси, или нещо за пийване... Всички опити да ги спрем, завършват с фраза от сорта "ама от това нямате!". Оплаках се на Динко, той обеша да им направи забележка, обаче те станаха още по-усърдни, след забележката... А как ни тормозиха музиканти и фолклорни групи, адаша Хаджиев, го е документирал...
            Като стана дума за Жоро Хаджиев, да се оплача и от него, скри въпросната репортерка, та и по едно интервю не можахме да дадем...

            Както и да е, благодаря ви, момчета! Вдигнате летвата много...
            Последно редактирано от giorgio; 23-12-07, 09:19.
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #81
              До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

              Дааа...мероприятието се заформи перфектно.Заиграфката беше невероятна.Организацията беше на най-високо ниво,и професионализъм се виждаше навсякъде.Траяла който беше уж за по-аматьорския и неподготвен клас се оказа доста сериозно предизвикателство дори и за супер подготвените джипове.Смятам,че преживяването беше невероятно и адреналин въобще не липсваше.Всеки си направи разбора за себе си-какво трябва и какво липсва на автомобила.Такива мероприятия са въпрос и на тактика,която за съжаление липсва на повечето от нас.Ние сме свикнали,че щом баира се "опъва",го атакуваме докато се "предаде",само че в случая губиш излишно ценно време и после.....цалуваш туй-онуй/в случая съжалявам ,че не станах последен/.Лично моето виждане за проходимостта на такива терени е,че минават /особено по разкаляните стръмни нагорнища/,джиповете с големи двигатели,с много коне под капака и с правилните гуми.В лучая Патрола не беше от тях.Мотора 2.8тд със своите 116 к.с. за двутонното тегло идва слаб .Колата не може да се засили добре,губи инерция,а и не може да развърти добре гумите за да могат да се самопочистват и резултатът е на лице:баирът не може да бъде преодолян.Но не смятам,че машинката трябва веднага да скачам и да я сменям.Просто тя не е за такъв тип състезания,но в други условия пък е по-силна от леките Витари.Смятам,че за по-хард експедиционен оффроуд си се представя много добре/е...ако не се набия в някое блато ,за да видя какво ша стане/.Това са изводите за мен и моят автомобил.Според мен всеки може да напише как вижда своята джипка в такива условия,какво и липсва или пък какво преимущество е имала в дадената ситуация.Смятам,че всички се накефихме много и гостите също виждам че са останали доволни.Не знам само защо доста хора от заралийската група не дойдоха.Не беше задължително да се кара.Можеха само да гледат,да се насладят на шоуто и да са съпричастни към събитието.За сравнение имаше колеги от София,които дойдоха,видяха за какво става въпрос и решиха само да гледат.А имаше какво да се види.Това е от мен.Гледам,че доста снимки са пуснати и в общи линий всичко е вече казано и описано.Моят оператор е наблегнал повече на клиповете,така че аз ще дам своя принос с едно филмче което ще направя и ще го постна тук,за да бъде представата по-пълна.Поздрави на всички.
              Последно редактирано от lubashki777; 23-12-07, 10:09.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #82
                До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

                Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                Такива мероприятия са въпрос и на тактика,която за съжаление липсва на повечето от нас.Ние сме свикнали,че щом баира се "опъва",го атакуваме докато се "предаде",само че в случая губиш излишно ценно време и после.....цалуваш туй-онуй/в случая съжалявам ,че не станах последен:
                Най напред весело изкарване на празниците колеги.Особенни благодарности на Янчо Терзиев,Динко (МАКСА) И ЖОРО ХАДЖИЕВ.
                Все пак Любо е прав Тактика му е майката,заобикаляш пребядствиятя и си 4-5 ти.Но все пак сме се пуснали да си правим шоуто и не само на нас ами и на публиката.Изцяло ние и джипките се представихме повече от очакваното(щом нямаше дисквалифицирани(ако се задържиш на трасето повече от 15мин.)),и толкова по-подготвени джипки от нашите и хора с опит дадоха секунди преднина,си е чиста победа от наша страна.
                А за целувките,,, имаше една песен "Кой сега е номер едно"
                OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                Коментар


                • #83
                  До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

                  Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                  Най напред весело изкарване на празниците колеги.Особенни благодарности на Янчо Терзиев,Динко (МАКСА) И ЖОРО ХАДЖИЕВ.
                  Все пак Любо е прав Тактика му е майката,заобикаляш пребядствиятя и си 4-5 ти.Но все пак сме се пуснали да си правим шоуто и не само на нас ами и на публиката.Изцяло ние и джипките се представихме повече от очакваното(щом нямаше дисквалифицирани(ако се задържиш на трасето повече от 15мин.)),и толкова по-подготвени джипки от нашите и хора с опит дадоха секунди преднина,си е чиста победа от наша страна.
                  А за целувките,,, имаше една песен "Кой сега е номер едно"
                  Тя приятелката ти да види..............другия път няма да смееш да си последен
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #84
                    До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

                    Марине, аз толкова крих кой е бил последен, ама ти реши да се изфукаш нещо !
                    Всичко беше само за фън де, Любо да не се стяга толкова !

                    Днес веселбата продължи в имението на Янчо Терзиев ! Вечер като легна и сънувам прасета, които ме колят бавно с ножове, ама няма как, нали трябва да увжим всеки ...


                    Част от вчерашната компания е отново покрай масата, но вече за разнообразие сме прави, а не седнали.


                    Кокера реши отново да пропуши, че да има повече конкуренция за следващия сезон.


                    Колкото и да не ни се ядеше, накрая само това остана от цялото прасе.


                    Намерихме си по едно време и ледена пързалка, та малко да се пораздвижим.


                    Ето, така премина днешния ден, затова съм решил моето коледно парти да го направя само на кашкавал пане и палачинки с горски плодове. Вярвам всеки ще се зарадва повече на такъв вид мезета след свинската седмица.
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #85
                      До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

                      Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                      Марине, аз толкова крих кой е бил последен, ама ти реши да се изфукаш нещо !
                      Всичко беше само за фън де, Любо да не се стяга толкова !
                      Жорка,това си е за хвалене бре!!
                      Смяташ ли ако бях целувал друг задник как щях да се почуствам,направо се обаждам на Венци Петров да ме изтрие от форума
                      Да не забравим,че първоначалната информация беше за репортерски г...з.Така,че тактика му е майката.
                      Поздрави и весело изкарване на праниците!!
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар


                      • #86
                        До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

                        Някои видео няма ли да качи,да погледаме
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Заралий организираме празничен траял за аматьори.....

                          Първоначално публикуван от горския Преглед на мнение
                          Няма страшно, може и да има спасително средство,започва с "трак" и завършва с "тор".Който познае какво е средството има бонус едно спасяване!!!
                          Миссссляяяя,че еееее "Балировачка"!-Дали познах?????

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X