Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 29 от 29

Тема: намерих портофел

Място
    Русе
    Публикации
    3,305
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: намерих портофел

Цитат Мнение на bushiDO Преглед на публикациите
    Оти си е еб@ло веко обществото и не е зле да му се напомня от време на време, че човек може да изпита леко удоволетворени от това, ...
    Преди две години изпитах не леко, ми много тежко удовлетворение - кило шотландска ракия, бонбони "мерси", ядки и други глезотии само защото една заран в тъмното докато разхождам кучето, се спънах в кожен портфейл с лични документи, пари, карти и други неща. Познах, макар и трудно, на снимката от личната карта комшията на една моя братовчедка и и занесох всичко. Тя пък след няколко дена донесла една чанта с глезотии на жена ми. След седмица, когато вече бях опукал всичко, се сетих да попитам откъде се взе това. От отговора ме досрамя - младежът е "щурмовак" по аварии във водното и парите не ги смита с метлата от улицата, ми бачка здраво за тях..

Място
    София
    Публикации
    5,462
    Точки (при гласуване)
    25

Оти си е еб@ло веко обществото и не е зле да му се напомня от време на време, че човек може да изпита леко удоволетворени от това, а не да се чуства като последния бунак, както вече подхвърлиха някои и в тази тема! Левъл 1 едно е да върнем нещо, което не е наше - нека почнем от некъде, па левъл 2, 3 и т.нт ще си дойдат...

Иначе и аз, понеко контемплейтвам, защо трябва да купя банбонье и още нещо, на некой, който просто си е свършил работата точно така както се очаква и за което му плащат, но както казах рано е за левъл 2...
    Ясно. Значи сега да пусна една тема че днес дадох път на една лелка, която пресича ше неправилно. Също отделна тема че направих път и отворих вратата на една колежка. И трета тема, че наскоро върнах погрешно върнато ресто от продавачката в супера.

Или нема нужда?

Човек тия неща ги прави щото мама и тати са го научили че така е правилно да се постъпи. А не щото някой може да го види отстрани и евентуално да му ръкопляска. ИМХО.

ПС. Сещам се за поне 2 случая в които съм предавал загубен портфейл в милицията/полицията. Даже не ми е и хрумвало да броя колко пари е имало вътре.

ППС. Да не стане грешка - не съм ангел безсребърник. И аз гледам семейство, и аз имам нужда от пари. Тествали са ме със доста значителни суми (такава ми е професията) - досега не са ми стигали точката на пречупване. Слава богу.
    Последно редактиран от windwarrior ; 14-08-19 в 23:50
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    София
    Публикации
    2,071
    Точки (при гласуване)
    17

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    ...Ясно...
    Разправял ли съм ти как веднъж прибрах портфейл от една клошарка(защото реших, че го откраднала/намерила), който в последствие се оказа нейния собствен (та И го върнах с извинения) ?
    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!

"... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
    Джон Кенеди

Място
    София
    Публикации
    3,803
    Точки (при гласуване)
    18

Ясно.....
    Абе ясно, ясно, ама има един нюанс (предполагам го знаеш вица!). Тоест - принципно съм съгласен с това, което си написал, но нюанса, който не си хванал, или аз не съм го предал правилно е, че все още връщането на чужда вещ не е норма в обществото, или поне не на достатъчно критична маса от индивиди от това общество и заради това и се появяват такива теми. Когато стане норма, тогава и ще си прав без нюанси - няма да има смисъл от такива себеизяви....

п.п. ето едно мнение, което пояснява нюанса ми:
    Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    То за това случаите на предадено намерено особено парични суми са единични и за тях гърмят всички медии Човека който ги е предал обикновено веднага го кръщават голям балък.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

Място
    София
    Публикации
    16,232
    Точки (при гласуване)
    37

Абе ясно, ясно, ама има един нюанс (предполагам го знаеш вица!). Тоест - принципно съм съгласен с това, което си написал, но нюанса, който не си хванал, или аз не съм го предал правилно е, че все още връщането на чужда вещ не е норма в обществото, или поне не на достатъчно критична маса от индивиди от това общество и заради това и се появяват такива теми. Когато стане норма, тогава и ще си прав без нюанси - няма да има смисъл от такива себеизяви....

п.п. ето едно мнение, което пояснява нюанса ми:
    Някога още по татово един комшия намира портофел само с документи вътре . Като съвестен гражданин го предава в районното и почва ходенето по мъките . Собственика го обвинява че е взел парите които са били вътре и е върнал само документите . Добре че като го намира са били трима човека . Дали въобще е имало пари или някой преди тях го е намерил взел е парите и е изхвърлил останалото само собственика си знае но моя комшия казваше че ако в този живот пак намери нещо такова ще му бие един щут или ще го пусне в първата боклуджийска кофа . Та аспекти много .
    Последно редактиран от sek.1 ; 16-08-19 в 08:51
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Място
    София
    Публикации
    7,545
    Точки (при гласуване)
    29

Цитат Мнение на sek.1 Преглед на публикациите
    Някога още по татово един комшия намира портофел само с документи вътре . Като съвестен гражданин го предава в районното и почва ходенето по мъките . Собственика го обвинява че е взел парите които са били вътре и е върнал само документите . Добре че като го намира са били трима човека . Дали въобще е имало пари или някой преди тях го е намерил взел е парите и е изхвърлил останалото само собственика си знае но моя комшия казваше че ако в този живот пак намери нещо такова ще му бие един щут или ще го пусне в първата боклуджийска кофа . Та аспекти много .
    При Тато беше друго .
    На един мой приятел брат му изкара 3 год. в затвора щото качИл на стоп една "другарка" и после ( по нейното твърдение) я изнасилил . А дали я е изнасилил и дали изобщо е евал нема значение .
    Всъщност , няколко год. по- късно се оказАло, че не е , ама бой и ... ъъъ таковата се не връщат . Хеле па по Тошово време .
    ... та и със стопаджии(ки)те е подобно .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    София
    Публикации
    4,073
    Точки (при гласуване)
    25

Ми като не ти требват - оти пускаш тема у форумо? Намерил си го, върнАл си го - хвала. Ама защо тема? Да са пофалиш?
    Да споделя душевната чикия що
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Място
    София
    Публикации
    5,462
    Точки (при гласуване)
    25

Цитат Мнение на Стария Преглед на публикациите
    Да споделя душевната чикия що
    Лошо нема. Наздраве.
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,864
    Точки (при гласуване)
    60

Наздраве.
    като видиш, че Стария е писал из Форума, можеш да почнеш с тая дума и няма да сбъркаш.
    Разделение на труда в земеделието, по Кольовски: ... например той да дискува, а пък аз да съм на събор.

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Какво намерих под елхата:)))
    От silata във форум Общи приказки
    Отговори: 10
    Последно мнение: 08-12-14, 18:54
  2. намерих си моторче:)
    От zlobil81 във форум Избор на мотор
    Отговори: 2
    Последно мнение: 19-05-10, 14:48
  3. Намерих начин за проследяване.
    От drukman във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 8
    Последно мнение: 06-03-10, 17:02
  4. Намерих си ГСМ-късмет
    От Петьо Джартов във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 64
    Последно мнение: 02-07-09, 21:54
  5. намерих
    От the_trident във форум Архив
    Отговори: 11
    Последно мнение: 28-09-06, 17:14

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми