Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дървен покрив без колони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дървен покрив без колони

    Видях ги, ама не са това което ми трябва.
    Е, някои стават за идея, но другите са си на пълноценен покрив. Такива много.

    Все пак благодаря де.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • От: Дървен покрив без колони

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Видях ги, ама не са това което ми трябва.
      Е, някои стават за идея, но другите са си на пълноценен покрив. Такива много.

      Все пак благодаря де.
      Снимките са на един и същ покрив и шатра. Предвид, че ще правиш сравнително високо хале имай предвид, че ако няма да правиш покрива на земята ще ти трябват подходящи подвижни сравнително големи скелета. Също така проучи къде в района произвеждат профили и проучи възможността за бракувани, дефектите са дребни, а цената доста по-ниска. Като правихме тук навеса беше с бракувани 40х40, 25х25 и малко 80х40, цената е била под 35ст. на килограм по спомен.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • От: Дървен покрив без колони

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Оффф, то пък един бизнес тази година... През зимата ще трябва да ходя някъде на работа, за да я избутам.
        Просто нещата малко се пообъркаха тази година.

        Относно плевнята-и цялата да я направя-пак ще ми е малка, но колкото и да е-подобре ще бъде от нищо.
        Но май няма да я бъде тази година, за голямо съжаление.
        Не падай,винаги има изход!Това требе да ти е пределно ясно!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Дървен покрив без колони

          Никога в 50 годишното си съществуване не съм се предавал. Или поне не си спомням.
          Животът ми е една непрестанна борба с трудности от най-различен характер.

          И сега няма да остана паднал, ама ще е тежко докато се изправя.
          Но няма назад!
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Дървен покрив без колони

            щом и ще кандидастваш за пари по проекти ,и ти трябва за месец ,два ,някаде под наем в някои обори ,иначе 300 кв , и високо ,нзм как ще го направиш уж времмено за малко пари ,това да не е кокошарник ,4 -6 кола 2 ламарини по 3 м , и готово пък исаш да се порежеш и да не пусне кръв .(това на шега ) пък наи ефтино ,поне бетооната площадка ,и завиваи с найлони и бризенти

            Коментар


            • От: Дървен покрив без колони

              Коле, докато разглеждах снимки из мото пътешествията на един колега из Америка, мернах една снимка, едно голямо хале с дървен покрив без колони в средата:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030675.JPG
Прегледи:1
Размер:179.3 КБ
ID:5820465

              Такова ли ти трябва?

              Коментар


              • От: Дървен покрив без колони

                За Кольо - не е реклама. http://www.lamarinabg.com/daga.php

                Коментар


                • От: Дървен покрив без колони

                  Вчера купих една греда 6м 20х20см.за 80лв.То и зърнена конструкция си е сума

                  Коментар


                  • От: Дървен покрив без колони

                    Хем не е по темата,хем е.https://agriana-info.all.biz/bg/poli...hrana-g2579803.

                    Коментар


                    • От: Дървен покрив без колони

                      Дървена, та дървена - ето съществуваща от времето на ткзс. Има и контрафорси, да става за зърно на задната стена.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена6.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:5820591

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена5.jpg
Прегледи:1
Размер:70.7 КБ
ID:5820592

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена 4.jpg
Прегледи:1
Размер:72.1 КБ
ID:5820593

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена3.jpg
Прегледи:1
Размер:67.6 КБ
ID:5820594

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена2.jpg
Прегледи:1
Размер:77.2 КБ
ID:5820595

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена1.jpg
Прегледи:1
Размер:76.2 КБ
ID:5820596

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:дървена 0.jpg
Прегледи:1
Размер:80.3 КБ
ID:5820597
                      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                      Коментар


                      • От: Дървен покрив без колони

                        Много интересна конструкция. Билото и успоредните до него греди са добре подпрени. Всичко там е на опън и натиск, точно като ферма. Важно е да се забележи, че поповете не стигат до долната хоризонтална греда и не я товарят на огъване. Така тя е натоварена само на опън. Следователно - може да се снади и да се получи условието на задачата да няма колони. Предполагам, че и поповете на билото не са хванати за клещите по същата причина. Доколкото знам "клещи" се казва на хоризонталната черта на буквата А във фермата. Не знам защо следващите хоризонтални греди не са подпрени и те като съседните, а товарят носещите мартаци на огъване, но явно е работела системата.

                        Коментар


                        • От: Дървен покрив без колони

                          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                          Коле, докато разглеждах снимки из мото пътешествията на един колега из Америка, мернах една снимка, едно голямо хале с дървен покрив без колони в средата:

                          [ATTACH=CONFIG]995359[/ATTACH]

                          Такова ли ти трябва?
                          Абе такова би ми вършило идеална работа, ама като видя колко материал има в него-цената става "нормална". А както вече казах-с пари всеки знае.


                          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                          За Кольо - не е реклама. http://www.lamarinabg.com/daga.php
                          Тези ламарини са интересни, ще взема да фи поразгледам по-сериозно. Ама не са за покрив, а за цяло хале, започващо от земята. Ама нищо, то и такова е в проект.

                          Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
                          Хем не е по темата,хем е.https://agriana-info.all.biz/bg/poli...hrana-g2579803.
                          Тези ръкави ги знам, ама не ми вършат работа. Те са за съхранение на каквото им набиеш в тях, а на мен ми трябва някъде да разтоварва камиона който кара зърното от нивата. За временно, после ще се товари на гондолите, и нататък не ме интересува.

                          Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                          Дървена, та дървена - ето съществуваща от времето на ткзс.
                          Сградата е хубава, но пак си е с много материал, иска и контрафорсите, абе трябва да се строи от нула, а моята концепция е друга.
                          По-скоро беше, като се поуспокоих малко от жътвата ми дойде мъдростта, а не емоцианалното решение.
                          Та май ще изоставям този проект, че е в бащината ми къща, насред селото, и не е удобно за влизане на големи камиони. Ако съвсем няма друга възможност-ще влязат, няма накъде, ама си е неудобство. Както за камионите, така и за моята земеделска техника.
                          Та се насочвам да купя някой парцел в бившите ТКЗС-та, и там да се прави склад от нула. Ще се минава през архитекти и конструктори, та няма да има много неизвестни.

                          Но все пак благодаря за отделеното внимание, надявам се тази тема да бъде полезна и другиму.
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • От: Дървен покрив без колони

                            Ако е за снимки, да кача и аз няколко. Не знам дали ще е полезно, ама пък може да е интересно.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4633.jpg
Прегледи:1
Размер:489.1 КБ
ID:5820844

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4635.jpg
Прегледи:1
Размер:615.6 КБ
ID:5820845

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_4636.jpg
Прегледи:1
Размер:648.2 КБ
ID:5820846

                            Казват, че това е смятано от немци, но аз не съм виждал хартиите и не мога да го потвърдя. Строено е преди повече от 80 години, от 25 ми е пред очите, от тях поне 4 пъти е трупал сняг отгоре по един метър. 80 на 15 метра, без колони по средата, по стените са през 4 метра, стряхата е на 5 метра от земята, карпатски дъб и яко желязо, може и то да е немско. Горе е дъски, хартия и керемиди - към момента са около 7 вида, вижда се къде е имало течове през годините. Това бялото е тръба до чушмата, сиромашка работа Другото бяло дето го играе брандмауер е шперплат.
                            Сега няма кой да направи такова нещо.
                            Създателят на темата да си изясни - след 2, 3, 4 години колко зърно мисли че ще вкарва, как, за колко време, как ще го изкарва. Още много въпроси също ... Според мен, мисля че Агрото го предложи някъде напред - бетонна площадка, може с временни модулни стени, както е с палетите по-напред или готови сглобяеми /има такива, в Америките даже така правят/ или направо бетонни. Когато му дойде времето - овалната ламарина отгоре. В нашия град например имахме мелница дето правеше много хубаво брашно и точно така си съхраняваха зърното целогодишно извън града. Бетонирана площадка колко два стадиона, метър стенички през петнайсетина метра някъде и отгоре брезент и гуми. Сега това пак е зърнобаза на някой, само че ползват ръкави като тия дето ги е показал колегата по-нагоре.
                            Кирпиченият сайвант /напълно наясно съм какво представлява/ след лека преработка става само за прибиране на някаква техника и биг бегове, ако има с какво, разбира се.
                            Съвсем четвърти и пети въпрос е, че малкият зърнопроизводител ако работи сериозно със сериозни и почтени хора, ще си докарва по някоя и друга стотинка отгоре без да прави складови разходи.

                            Коментар


                            • От: Дървен покрив без колони

                              Извинявам се за спама знам,че не е много по темата, ама пак си е покрив без колони . Та да попитам възможно ли е в тези снимки да е "играл" фотошопа? Питам,защото ми се струва,че тази конструкция е ала-бала.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски.jpg
Прегледи:1
Размер:92.5 КБ
ID:5821791Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоквски6.jpg
Прегледи:1
Размер:72.5 КБ
ID:5821792Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски1.jpg
Прегледи:1
Размер:87.5 КБ
ID:5821793Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски2.jpg
Прегледи:1
Размер:84.9 КБ
ID:5821794Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски3.jpg
Прегледи:1
Размер:70.1 КБ
ID:5821795Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски4.jpg
Прегледи:1
Размер:84.7 КБ
ID:5821796Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски5.jpg
Прегледи:1
Размер:82.8 КБ
ID:5821797Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Самоковски7.jpg
Прегледи:1
Размер:92.7 КБ
ID:5821798
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар


                              • От: Дървен покрив без колони

                                Това изглежда притеснително, едва ли го е измислил архитект, вероятно някаква импровизация. Добре че са плоскостите да спънат конструкцията.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X