Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

    *Копирах темата си от раздел "Общи приказки" , където погрешно съм я пуснал.

    Колеги, след джелатски напъни и скокове по педала ( от папардака на ролките във варненски пункт за годишни прегледи) ми се прецака сервото, съска откъм купето при натискане на педала и продължава докато стои натиснат. Педалът първо потъва яко с тъжна въздишка и колата започва да спира, след което се втвърдява на кокал и за да продължа спирането трябва да натискам като идиот.
    Всичко това стана след пункта. Преди прегледа колата беше в сервиз за смяна на консумативи и др. неща ( накладки, течност, сервизиране и почистване на спирачни апарати, смена паразитни и водеща ролки , масла, промивки на системите и куп още работи) Като я взех спираше чудесно.

    Дни рових из менюъли за парт-номера и информация. В тази връзка имам няколко въпроса и молба за съвет:
    - Ремонтируемо ли е сервото?
    - Ако не е, струва ли си да взимам от друго Диско или да търся някакво ново? (ако може не на цената на цяла кола на старо )

    "Хилядолетният Сокол" е 300ТdI 1996, автоматик с ABS, (който го няма, свети му сервизната лампа откакто го взех) Помпата е с две тръбички, но може би трябва да е с 4 заради ABS-а? Питам, понеже в сервиза забелязаха че лауреати са се упражнявали по колата

    Благодаря за отделеното внимание
    Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
    "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
    Suzuki DL650 V-Strom

  • #2
    От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

    Колеги, след джелатски напъни и скокове по педала .....
    Няма как при ГТП да ти прецакат спирачките.
    Аз на този човек бих благодарил ,че проблема е изкочил сега а не на някое кръстовище.
    ПП Е виж от къде изпуска де..имаше една снадка някъде зад мотора май.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

      Ооо, благодарих му. От Варна до Пловдив, през Върбишкия напряко към Котленския, после до Родопите и обратно. Няколко дена му благодарих яко .

      "Фъска" точно през перфорираното чело, зад педала където влиза лоста натискан от педала. Води се въздушен филтър, на схемата е Е.
      Но дали мембраната вътре е прецакана или нещо друго - Господ знае.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:servo.jpg
Прегледи:1
Размер:68.7 КБ
ID:5818981 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:servo discovery598.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5818982 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:brakes 01.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5818983
      Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
      "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
      Suzuki DL650 V-Strom

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

        Колега просто му е дошло времето за смяна.Моето преди време ме предаде по същия начин.Търсих някакви части за ремонт, но единствените които намерих са клапанчето на самото серво.Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

          И аз така реших, затова днес си поръчах едно. Ремонт на запресовани хермртично агрегати е тънка работа и определено не е за всеки. Може една гумичка за лев и трийсе да е сдала багажа вътре, но събирането му после сигурно ще е драма.Да не подведа някого, моето серво е от две "питки" една зад друга, като на схемата. На снимката е някакво от една и не е за 300 TdI. Парт номераta са NTC 4294 без ABS и STC 1286 за колите с ABS.
          Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
          "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
          Suzuki DL650 V-Strom

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

            Оказва се, че не е толкова проста работатаааа.... В БГ се вкарват коли като скрап и оттам се продават части без да се знае кое работи и кое не. Казват - имам го и ти го продават. Това, което ми дойде беше зле от моето . Моето губи вакуум само при натискане на педала, а полученото си смуче винаги. И се вкарах в голЕм филм в сервиза ( разглобяване, пак течности, обезвъздушаване и куп гимнастики) Ааайде пак обратно старото, което поне в началото захапва. Явно трябва да търся части от коли на собственици а не от скрап-вносители, каквито са повечето. Надявам се следващото, което ми прати продавача да работи. Поисках преди това да го тества дали дава вакуум като всмукне въздух през шланга, водещ към вакуум помпата. Ако не, да не го праща.
            Някакъв друг съвет да ви хрумва?
            Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
            "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
            Suzuki DL650 V-Strom

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

              Днес получих поредното - вече трето издишащо серво. Все от работещи коли ги свалят. Тя и моята работи и върви, но това не прави сервото и читаво. Плащам и връщам, плащам и връщам...Започва да ми писва.
              Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
              "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
              Suzuki DL650 V-Strom

              Коментар


              • #8
                От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

                Виж тези два линка. И двата производителя са добри. Особенно TRW. Аз не бих си правил компромис със спирачките.

                https://www.island-4x4.co.uk/brake-s...86g-p-653.html

                https://www.island-4x4.co.uk/brake-s...6-p-32246.html

                Цените не са определено колкото струва колата.
                Георги Танев (0+)
                Land Rover Discovery 1 300 TDi
                Land Rover Club Bulgaria
                0887 930 238, 0878 797 768

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

                  Благодаря колега
                  Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                  "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                  Suzuki DL650 V-Strom

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

                    Две седмици от различни продавачи на скрап получавах нови и нови откровено издишащи железа, за които упорито ме уверяваха че са тествани и работят, даже и след направената от мен проверка при получаването. Затова за момент се усъмних в твърденията на менюъла, техниците в сервиза и в здравия си разум, че работещо серво със здрави мембрани трябва да държи вакуум. Вчера и днес ходих при двама познати с Дискавъри 1 и пробвах сервото им за вакуум.
                    Еми, държат си го и при свободен и при натискан педал при неработещ двигател.
                    Така че, да ме извиняват тарикатите от автоморгите, но след елементарна проба те чудесно знаят, че продават дефектирали неподлежащи на ремонт части.
                    И ще продължават да го правят, защото не губят нищо от това. Ако баламата плати пратката и после реши да я връща, ще го връткат с още и още старо желязо във времето, ще го прехвърлят на други и т.н. Ако пък тества в офиса и я върне, ще си плаща разходите и в двете посоки. Всички загуби остават изцяло за доверилия се на приказките им клиент.

                    Аз ще си взема ново серво отвън. Благодаря на колегите, които ми изпратиха линковете.
                    Но се замислям да разнесем славата на тарикатите в една тема за некоректни търговци, та другите решили да пазаруват от тях да са наясно какво да очакват.
                    Как ви се струва идеята?
                    Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                    "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                    Suzuki DL650 V-Strom

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

                      Първоначално публикуван от XPainter Преглед на мнение
                      Две седмици от различни продавачи на скрап получавах нови и нови откровено издишащи железа,

                      Не разбирам, какво очакваш да получиш от продавачи на скрап??

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем със серво на спирачките LR 300TdI

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Не разбирам, какво очакваш да получиш от продавачи на скрап??
                        Очаквах според уговорката поне да ми върне парите, но кържалийския тарикат ме влачи вече втори месец.
                        Ако искаш да караш стара кола, трябва да си или милионер или монтьор. А за някой марки и модели се налага и двете.
                        "Хилядолетния Сокол" LR Disco 300TdI '96
                        Suzuki DL650 V-Strom

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X