Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на кола

    Здравейте,

    От известно време на сам си търся нова придобивка, понеже старата ме остави. Колата ми трябва предимно за асфалт, но работата ми е на място, за което минавам през един чакълен път, който е с големи трапове.

    Основното изискване към колата е да е комфортна, по възможност добре шумоизолирана, и лесна (с малко пари) за поддръжка. Също така ми трябва да е малко по-проходима. Старата кола беше с около 20-25 см ground clearance (просвет мисля че беше на български) и ако не внимавах къде карам задирах отдолу.

    Модели, които съм гледал - BMW (любител съм на марката, но съм наясно, че е много по-скъпа за поддръжка и вероятно извън бюджета) Х3 е83, Х5 е53, Subaru Outback 2003-2009, Subaru Forester 2003-2007, Honda CR-V 2002-2006, BMW e39 (ако със стоково окачване може да докара по-голям просвет).

    Като двигатели - до сега съм карал само дизел, и малко ми втръсна от досадното дрънчене и постоянно притеснение за дюзи/турбо. Иска ми се да пробвам бензин/газ, но ако изтъкнете много предимства на дизела може да се замисля

    Бюджета е 5000-8000лв.

    Отворен съм за съвети.

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Съвет при избор на кола.

    Каква е била старата ти кола "с 20-25см клиренс"?! Тия всичките изброени са с по-малко, освен може би Форестър, ама и той е около долната стойност.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Съвет при избор на кола.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Каква е била старата ти кола "с 20-25см клиренс"?! Тия всичките изброени са с по-малко, освен може би Форестър, ама и той е около долната стойност.
      Заеби. 25 см почти няма заводски, та явно не знае какво говори
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Съвет при избор на кола.

        Туарег

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на кола.

          С 20-25 см просвет ако си задирал , лека кола или СУВ няма да ти свършат работа .
          То и '' джип '' ако не е сериозно модифициран ( сериозно повдигане , голям размер гуменки ) пак няма да стане .
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на кола.

            Оле. Сега погледах и бюджета.

            ПП на кола с 25 см просвет бюджета покрива гуми и джанти.
            Последно редактирано от turtey; 06-08-19, 21:27.
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на кола

              Кажи какво си карал, че нищо не стана ясно. Иначе-високо, проходимо, евтино, шумоизолирано, и комфортно...звучи като държавна поръчка с един участник, ама там почват от 200 бона минимум...
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Съвет при избор на кола

                Боко кара Секвоя безплатна.....извинявам се,не се сдържах!
                Инак,мойта е ама много добра за нуждите ти!
                Ама моя баш го не продавам...Инак добре гледана в горният ти диапазон-може.
                Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                0888854582
                Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на кола.

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Оле. Сега погледах и бюджета. ...
                  Аз го видях и мислех да питам за обслужване колко е отделил, но се отказах да питам ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при избор на кола

                    Х3 е83, Х5 е53, Subaru Outback 2003-2009, Subaru Forester 2003-2007, Honda CR-V 2002-2006, BMW e39 (ако със стоково окачване може да докара по-голям просвет).

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при избор на кола.

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Заеби. 25 см почти няма заводски, та явно не знае какво говори
                      turtey е много прав. Не знам за какво говоря. Предишната кола беше Пасат 97ма, и под тези 20см имам в предвид от праговете до земята. Сега видях малко сравнения и да - 20-25см е безумно за моите нужди. Трябва ми нещо малко по-високо от пасата. Относно комфорт и шумоизолации - не твърдя, че искам да е нещо грандиозно.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет при избор на кола.

                        Първоначално публикуван от valio_sg Преглед на мнение
                        turtey е много прав. Не знам за какво говоря. Предишната кола беше Пасат 97ма, и под тези 20см имам в предвид от праговете до земята. Сега видях малко сравнения и да - 20-25см е безумно за моите нужди. Трябва ми нещо малко по-високо от пасата. Относно комфорт и шумоизолации - не твърдя, че искам да е нещо грандиозно.
                        Най-тъпата кола която е минала през мен е въпросният Пасат комби, ако говориш за модела до '97.
                        Беше преди повече от 10г, но няма да го забравя !
                        Взех го "на далавера", щото "много се търсели" и освен, че едвам си взех парите, това беше най-идиотския автомобил който съм карал !
                        Всеки опит за качване на бордюр беше съпроводен със задиране и/или удряне на предният мост или някой носач, като подобни удари и в пода имаше при минаване през лунни пейзажи защото постоянно минавам и през некви изкъртени бивши асфалтови пътища по разни индустриални зони, а беше с перфектни пружини.
                        Продадох го с кеф на първият който въобще се обади, като беше на най-ниската цена, докаран в перфектно техническо състояние, много добър външен вид, перфектен салон, "газово" и теглич и CD !

                        Каквото и да си вземеш ща е по-добре, а за "граунд клирънса" фАни да попрочетеш малко У Форума.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при избор на кола

                          Нито един от споменатите от теб автомобили не е с евтина поддръжка. Отделно, в този ценови интервал трябва да е с десен волан, с дефект или доста по-предна година.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при избор на кола

                            Първоначално публикуван от valio_sg Преглед на мнение
                            ... Колата ми трябва предимно за асфалт, но работата ми е на място, за което минавам през един чакълен път, който е с големи трапове.
                            Основното изискване към колата е да е комфортна, по възможност добре шумоизолирана, и лесна (с малко пари) за поддръжка. Също така ми трябва да е малко по-проходима. Старата кола беше с около 20-25 см ground clearance (просвет мисля че беше на български) и ако не внимавах къде карам задирах отдолу...
                            Първоначално публикуван от valio_sg Преглед на мнение
                            ... Относно комфорт и шумоизолации - не твърдя, че искам да е нещо грандиозно.
                            MP Pinin отговаря на всичките ти условия, особено ако е нов внос без ръжда. Лесна е за обслужване и можеш да й сложиш без проблем 2 размера по-високи гуми. Търси да е със супер-селект!
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при избор на кола

                              Ето го твоя автомобил. Шкода Октавия Скаут. С малко късмет може и да го намериш за 8к лева.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:139.9 КБ
ID:5818851
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X