Обява

Свий
Няма добавени обяви.

JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

    Твърдо съм решил това да е следващия . По двигателя нямам притеснения. Трансмисията и окачването са ми малко мътни какво да гледам ? Има ли години на производство които трябва да се избягват ?
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

  • #2
    От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    Твърдо съм решил това да е следващия . По двигателя нямам притеснения. Трансмисията и окачването са ми малко мътни какво да гледам ? Има ли години на производство които трябва да се избягват ?
    По трансмисията гледаш мостовете, кардани и карета за луфтове и течове. Слушаш за виене и чаткане. Скоростите да включват без удари и буксуване. А за тях си има и добра диагностика в МБ сервизите. Окачването си го гледаш като на лека кола. Има лесен визуален достъп до почти всичко. За годините няма значение. А и модела с този двигател ако не се лъжа излиза само през фейслифтовите 2002-2004.

    WG 2.7 CRD

    Коментар


    • #3
      От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

      гледай, какво гледаш и ако ти хареса, го закарай при Еди да ти каже дали да го купуваш
      ________________________________________________
      Subaru OUTBACK 2,5
      Hyundai TUCSON 2.0

      Коментар


      • #4
        От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

        За трансмисията частично са ти казали (за скоростите). Освен скоростите обаче я качваш на подемник и гледаш дали работят 3те vari-lock-а.

        Като въртиш предно/задно колело трябва и другото на същият мост да тръгва след малко в същата посока. Ако някой се опита да го задържи - трябва да не успява да го спре.

        Същото се отнася за този в раздатката. При завъртане на 2те колела на единият мост трябва след малко да тръгне и другият. Това се проверява на бързите предавки. На бавни раздатката заключва.

        Тестовете за vari-lock-а на "сухо" (на подемник) не са най-показателни. Но силно ме съмнява някой да ти даде да го вържеш в сухо време за дърво и да гледаш дали ще почнат да се боксуват 4те колела докато не си го купил.

        За окачването - тампони, амортисьори, шарнири. Стандартни неща са и не са драма - всичко се сменя.

        Добре е да имаш диагностика на която за го закачиш да видиш корекциите на дюзите. И погледни над 5тата дюза дали не са рязали купето. Някой предпочитат този подход за свалянето им. На 2 от 4 които гледах преди да взема моят беше срязано там...

        Коментар


        • #5
          От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          За трансмисията частично са ти казали (за скоростите)........
          Не,че нещо ама някои нямат 3 а само един!

          Коментар


          • #6
            От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

            Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
            Тестовете за vari-lock-а на "сухо" (на подемник) не са най-показателни. Но силно ме съмнява някой да ти даде да го вържеш в сухо време за дърво и да гледаш дали ще почнат да се боксуват 4те колела докато не си го купил.
            ....не,че нещо,ама тоя "тест" в интернет ли го видя,или някой идиот причини това на колата си умишлено???
            P.S И в двата случая оправдаваш на 100% профила на форумния член..........
            P.S Съжалявам за спам-а
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #7
              От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

              Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
              ....не,че нещо,ама тоя "тест" в интернет ли го видя,или някой идиот причини това на колата си умишлено???
              P.S И в двата случая оправдаваш на 100% профила на форумния член..........
              P.S Съжалявам за спам-а
              Не ,че нещо разбрах какво си написал ама такъв тест с вързан джип за дирек съм виждал а "идиота " е доста познат.

              Коментар


              • #8
                От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Не ,че нещо разбрах какво си написал ама такъв тест с вързан джип за дирек съм виждал а "идиота " е доста познат.

                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар


                • #9
                  От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                  Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение

                  Добре е да имаш диагностика на която за го закачиш да видиш корекциите на дюзите. И погледни над 5тата дюза дали не са рязали купето. Някой предпочитат този подход за свалянето им. На 2 от 4 които гледах преди да взема моят беше срязано там...
                  То е по-добре да се четат сервизните бюлетини и на предписания пробег инжекторите {дюзите демек} да се стендват
                  Шот после мъка отсекъде
                  Добре рече за коня . лъскава каруца с кьопав кон не става
                  Успех Станьо и Еди е човекът в района
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                    Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                    То е по-добре да се четат сервизните бюлетини и на предписания пробег инжекторите {дюзите демек} да се стендват
                    Шот после мъка отсекъде
                    Добре рече за коня . лъскава каруца с кьопав кон не става
                    Успех Станьо и Еди е човекът в района
                    Мен дюзите не ме притесняват обикновено идва някой приятел е те така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4823.JPG
Прегледи:3
Размер:499.7 КБ
ID:5818753 Това е 2.9 Мерцедес 313 . Нагара беше избушил пластмасовия капак . Интересното че двигателя работеше нормално . В общи линии нищо механично не ме притеснява като ремонт ама съм на ти с електрониката и автоматика . Имам един приятел дето им е много в час на автоматичните предавателни кутии Боре та ако нещо възникне не съм без жокер помощ от приятел . Аз мога да отворя и ремонтирам с вързани очи ХДП на български мотокар ама имам подозрението че това е много по различно . Само принципа е един и същ .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #11
                      От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                      Това не е от дюза.Дихтингът е опускАл
                      Пораженията са до стопено бутало от ебнат инжектор
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                        Проблема е че дихтунгите обикновенно не са отгряти и ти си стягай колкото искаш . Аз дихтунгите за дюзите си ги правя сам от прът чиста електролитнта мед . Освен това не трябва да са точен диаметър по външния на леглото защото като я стегнеш тя се мачка опира и до там . За почистване на леглата имам комплект фрезички . Да те питам вчера ми казаха че специално модела 2.7 CRD e сглобяван в Грац Австрия и като мостове няма нищо общо с бензиновите само си приличали . Дават ми за никакви пари един 2.7 английски за части на който собственика е починал . Машината си е в движение палиш и тръгваш но не може да мине преглед без платен данък . Не може да се оправи документално та мисля евентуално да го взема за донор .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #13
                          От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                          Не знам кой точно питаш, но да - 2.7 го првят в Грац, уж в някакъв завод на Мерцедес.

                          За мостовете - от Соти съм чувал, че има разлики поне по мостовете. Пакета с дисковете на vari-lock-а не пасвал (по спомени) и само в Балкан Стар имали правилният.

                          Коментар


                          • #14
                            От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                            Разликата в мостовете няма. Има само в диференциалите (касетите/блокажите и съответно предавателните числа) и то за изпълнения Ларедо и Лимитед/Овърленд.
                            WG Limited 2.7 CRD 02
                            WG Overland 2.7 CRD 04/05

                            Коментар


                            • #15
                              От: JEEP Гранд Чероки 2.7 CRD

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Твърдо съм решил това да е следващия
                              Понеделник е и ми е мързеливо (няма да пиша) т.е. звънни!
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X