Обява

Свий
Няма добавени обяви.

електрически проблем

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • електрически проблем

    Колеги,в тия ваканционни дни едва ли някой ще си направи труда,да обърне внимание на моя проблем,но все пак да си опитам късмета.Става въпрос за следното: днес,като паркирах пред нас завъртях контактния ключ в изходно положение,но двигателят не угасна.Угасих го,като извадих кабела от бобината и откачих плюса на акумулатора.Направих опит да запаля,като сложих клемата и кабела на бобината на местата им и директно лампите на маслото и зареждането светнаха все едно,че е на контакт,но контактната клема беше в изключено положение и ключа изваден.Сложих ключа,завъртях на стартер и запали,но като върна ключа не гасне.Ако някой има идея какво се случва-моля за помощ.Също така ще съм благодарен,ако някой знае къде мога да намеря схема на ел.инсталацията.Фронтерата е 2.0 спорт 115к.с. 94г.Благодая предварително.

  • #2
    Re: електрически проблем

    Без да гледам схемата за мен проблема ти е в контакният ключ. По моргите е известен като "таралеж". Купуваш сменяш и се решава проблема, кофтито е, че ще имаш вече един ключ за палене и един за вратите...

    Коментар


    • #3
      От: електрически проблем

      Късо съединение. Немога да пиша толкова, ако изкаш звънни.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: електрически проблем

        Със сигурност Лозан е прав,проблема е как да се намери.Вероятно в понеделник ще се обадя за помощ/на Лозан/.Контактната клема не е,защото като извадя куплунга,който свързва клемата с инсталацията,ситуацията си остава същата.

        Коментар


        • #5
          От: Re: електрически проблем

          Между другото колега,клемата за която става въпрос се отделя от вложката с едно винтче и може да се сменя,без да се сменя ключа,но не е там проблема.Въпреки това,благодаря за отзивчивостта.

          Коментар


          • #6
            От: Re: електрически проблем

            Първоначално публикуван от tomil Преглед на мнение
            Между другото колега,клемата за която става въпрос се отделя от вложката с едно винтче и може да се сменя,без да се сменя ключа,но не е там проблема.Въпреки това,благодаря за отзивчивостта.
            Точно така е . Таралеж = клеморед

            Коментар


            • #7
              От: електрически проблем

              Както предположих,Лозан беше прав.Голямо умуване и мотаене падна 3 дни,добре,че не разглобихме таблото,както се бяхме засилили,ами започнахме с изклСючване на отделни консуматори и както почти винаги се става,причината се оказа елементарна.Стигнахме до плафона над таблото и като го разкачихме,всичко се оправи.Станало е някакво късо,но не в класическия смисъл/плюс минус/,щото не беше изгорял бушон.За подробности чакам да ми обясни специалистът,който ми помогна.Все пак благодаря и на вас,които си направихте труда,да дадете мнение.

              Коментар


              • #8
                От: електрически проблем

                Колеги имам проблем със имобилайзер на Фронтера А 2.8, пали когато си поиска въпреки че лампата на имобилайзер гасне. Имобилайзер е с марка tec-tus и не е вграден в ключа. Някой знае ли къде може да се намира блока за управление на имобилайзер а. Търсих навсякъде под таблото, зад радиото и в краката на пасажера пак го няма. Някой ако знае къде се намира ще ми е в голяма помощ. Благодаря

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X