Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dual CV 1460

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Dual CV 1460

    Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
    Не ти трябва източник на звук. Всяко докосване с ръка на жилото на чинчовете на входа, при подходящ вход на селектора трябва да вкара брум в колоните, или, ако е прецакан жака (1/4 за слушалките), поне да се размърдат индикаторите. Ако това не се случва нещата излизат от твоите възможности.
    пп:Този изход за слушалки от лаптопа е най-неподходящото за място за вземане на сигнал-за лаптопи със звукова карта на човешка цена. За целта се ползва USB-DAK, или цап на български.
    Пипах всички чинчове със съответно превключване на селектора.Нищо.Започва да ме притеснява това примигване на телевизора.Имам чувството,че някакви релета не зацепват и нещо с тока(амперите)!?
    Какъв източник на сигнал да мисля?Освен да пробвам с грамофона!?Ама ще е другата седмица..
    П.П.Усилвателя има някаква земя.Дека и тунера нямат.Грамофона има.
    П.П.2.Този превключвател отзад МС-ММ,за какво е?
    Последно редактирано от Krelion; 14-08-19, 23:51.
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

    Коментар


    • #32
      От: Dual CV 1460

      На чинча трябва да пипнеш само вътрешната част, без да си докоснал масата .
      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

      Коментар


      • #33
        От: Dual CV 1460

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        Пипах всички чинчове със съответно превключване на селектора.Нищо.Започва да ме притеснява това примигване на телевизора.Имам чувството,че някакви релета не зацепват и нещо с тока(амперите)!?
        Какъв източник на сигнал да мисля?Освен да пробвам с грамофона!?Ама ще е другата седмица..
        Остави чувствата и амперите настрана. Усилвателят ти не работи по някаква причина. Прочети пак какво съм ти написал и не се хаби да търсиш грамофон. Релетата пазят колоните при пуск, а за тези телевизори с импулсно захранване не е рядкост да се смущават от "близост" на "силов" уред.

        Коментар


        • #34
          От: Dual CV 1460

          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
          Остави чувствата и амперите настрана. Усилвателят ти не работи по някаква причина. Прочети пак какво съм ти написал и не се хаби да търсиш грамофон. Релетата пазят колоните при пуск, а за тези телевизори с импулсно захранване не е рядкост да се смущават от "близост" на "силов" уред.
          По думите на бившия притежател,до последно всичко си е работело(кога е това последно,не се знае).Грамофона от комплекта е наблизо.Работи.Докато не се убедя напълно,че усилвателя е прецакан,няма да се отказвам.
          Дизелов Jeep, не е Jeep.

          Коментар


          • #35
            От: Dual CV 1460

            Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
            ..... нещата излизат от твоите възможности.
            пп:Този изход за слушалки от лаптопа е най-неподходящото за място за вземане на сигнал-за лаптопи със звукова карта на човешка цена. За целта се ползва USB-DAK, или цап на български.
            Днес го отворих.Оказа се че има два изгорели предпазителя.3.15А 250В.Съмнявах се дали ще намеря.В Баухаус има даже и flink и trаge(а умлаут).Сложих flink.
            И като засвири и от тунера и от изхода за слушалки на лаптопа!
            Не мога да намеря касета,да пробвам дека,за сега.
            Да питам.Мисля да сложа конусни крачета на колоните,за минимален контакт с паркета.И за тези акустични панели,някой ,нещо?
            Последно редактирано от Krelion; 17-08-19, 22:37.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • #36
              От: Dual CV 1460

              Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
              Този превключвател отзад МС-ММ,за какво е?
              Вид на дозата за грамофон.

              MM - Moving Magnet
              MC - Moving Coil

              Иначе, явно усилвателят е повреден. Носи го на ремонт.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #37
                От: Dual CV 1460

                Какво ще кажете за този плеърНатиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2019-08-17 Onkyo C-7030 - CD MP3 player Amazon de MP3 Hifi.jpg
Прегледи:1
Размер:51.2 КБ
ID:5819376
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #38
                  От: Dual CV 1460

                  Ако ти е подарък, взимай!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #39
                    От: Dual CV 1460

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    Ако ти е подарък, взимай!
                    Кое да ми е подарък?Ти май съвсем изкуфя!Пиша,че дуала работи,ти ми казваш за сервиз е!?Плеъра е с цена,ти подарък!?Пий си хапчетата!
                    Последно редактирано от Krelion; 17-08-19, 23:07.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Dual CV 1460

                      Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                      два изгорели предпазителя.3.15А 250В.,
                      Това аз ли го написах?!
                      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                      Коментар


                      • #41
                        От: Dual CV 1460

                        Баси късметлиите, що на мен никой не ми носи нещо за ремонт само с изгорели предпазители. Все трябва по една шепа части да се смнят или поне два транзистора. Предпазителите в електрониката се слагат, за да пазят от пожар. Да изгорят само те е голям късмет.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #42
                          От: Dual CV 1460

                          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                          Баси късметлиите, що на мен никой не ми носи нещо за ремонт само с изгорели предпазители. Все трябва по една шепа части да се смнят или поне два транзистора. Предпазителите в електрониката се слагат, за да пазят от пожар. Да изгорят само те е голям късмет.
                          Аз пък си мислех,че бушоните предпазват другата електроника.За това сложих от бързодействащите(нямам представа каква им е разликата с бавнодействащите).Около 4 часа свири,проби с тунер,лаптоп.Работи си.Загря,ама съм го сложил на мястото на грамофона и няма вентилация.Не съм го усилвал много за дълго време.
                          Дизелов Jeep, не е Jeep.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Dual CV 1460

                            Стопяемите предпазители са много бавни, ако го е изгорил краен транзистор това означава, че апаратурата е доста преоразмерена или пък късото е било с подходящо съпротивление, за да задържи тока малко над критичния за достатъчно време .
                            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                            Коментар


                            • #44
                              От: Dual CV 1460

                              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                              .... ако го е изгорил краен транзистор това означава, че апаратурата е доста преоразмерена или пък късото е било с подходящо съпротивление, за да задържи тока малко над критичния за достатъчно време .
                              Чекай,че писах глупости.Искаш да кажеш,че крайните транзистори може да са изгорили предпазителите.Напълно възможно.Ще карам така,пък ще видим до кога.Съжалявам,че не го снимах отворен.Вътре има един голям,ама много голям траф,един голям,ама много голям радиатор и едни платчици.
                              Последно редактирано от Krelion; 18-08-19, 00:25.
                              Дизелов Jeep, не е Jeep.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Dual CV 1460

                                Не .
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X