Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Win10 vs Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Win10 vs Win7

    Привет,
    необходим ми е съвет от някой вещ в занаята. Заимах се с читав лаптоп и съм на кръстопът какъв Уйндоус да си набия. Вариантите са 7 Про или 10 Про - и двата лицензирани. Драмата ми е за след това - епизодично ми се налага да отварям файлове за леки корекции във Фотошоп и Корел като използвам portable версии на програмите, от време на време се налага някой едит и рендер на Sony Vegas Pro. 10-ката всички казват, че е оптимизирана и фръча но пък трие де що намери и прецени, че не е съвсем в ред. 7-цата си ми е познат като работна среда и не се бърка където не й е работата но казват, че не позволява на компа да си развърти целия потенциал (в сравнение с 10). Машината е читава и няма да усети според мен кой знае колко разликата но все пак - не искам да я скопявам ако мога да го избегна.
    Та?...
    Последно редактирано от slaf4u; 01-08-19, 22:38.
    42

  • #2
    От: Win10 vs Win7

    На 10-ката и казваш, че няма проблем с файловете и ги вади от карантината.

    Коментар


    • #3
      От: Win10 vs Win7

      Мисълта ми е по-скоро, че 10 маха не съвсем редовно инсталираните програми .

      42

      Коментар


      • #4
        От: Win10 vs Win7

        Което и да сложиш, ще те боли главата после. Хвърляй монета, ама по-скоро 10.

        Коментар


        • #5
          От: Win10 vs Win7

          Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
          Мисълта ми е по-скоро, че 10 маха не съвсем редовно инсталираните програми .
          Маха кракове, пачове и т.н. но ако ги дадеш тръстед няма проблеми. Като цяло 10 е по-добре, седмицата колкото и стабилна да е си е на годинки и спират потдръжката.

          Коментар


          • #6
            От: Win10 vs Win7

            Подозирам, че 7 няма да можеш да сложиш.

            Коментар


            • #7
              От: Win10 vs Win7

              От Специалисти дето смятам ,че разбират : В интеренет среда по-добре 10 като и бъркаш по по регистрите и оптимизираш какво да ъпдейтва и какво да пуска , в неинтеренет среда 7 -по стабилен като работа. Мене лично 10 ката ме дразни ,обичам аз да управлявам процесите ,а не някой си. Но светът се комерсиализира и 10 ката е част от това.

              Коментар


              • #8
                От: Win10 vs Win7

                10 работи по- добре, слагай нея. Ако нямаш ССД, сложи едно и ще се родиш.

                Коментар


                • #9
                  От: Win10 vs Win7

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  Подозирам, че 7 няма да можеш да сложиш.
                  Правилно подозираш. Ако е нов лаптопът, може въобще да не поддържа 7-ца

                  Първоначално публикуван от dancoo Преглед на мнение
                  10 работи по- добре, слагай нея. Ако нямаш ССД, сложи едно и ще се родиш.
                  Направо хвръкват със SSD. А и вече са достатъчно евтини.

                  За триенето на пиратски програми - трие ги, ако ги усети. Но досега не е посягал на Portable версии.
                  Nissan Terrano 2,7 TDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: Win10 vs Win7

                    От години и до ден днешен съм с Windows 7 - Enterprise с SSD, върви и хвърчи като за лаптоп на 7 години, а (пу-пу) се държи като последен модел с "амнайсе" ядра, 10-ка ще ползвам от няма накъде само след като "умре" настоящия ми лаптоп безвъзвратно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Win10 vs Win7

                      по-добре 10

                      Коментар


                      • #12
                        От: Win10 vs Win7

                        10 - не е забивал от 8 години


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Win10 vs Win7

                          Има архитектури които не се поддържат от windows 7. Ако не е такъв случая аз съм за седмицата.
                          When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Win10 vs Win7

                            А аз съм за прагматично решение за лаптоп:

                            1. Слага се ССД, евтини са вече.
                            2. Инсталира се Уиндоус 10 на дял с размери под 1/3 от общото дисково пространство.
                            3. Инсталира се Линукс (Юбунту/Дебиан/Федора каквото му хареса на човек).
                            4. В 99% от времето се работи под Линукс, рестартира се рядко/когато се налага да се работи с ФШоп и т.н. макар, че има доста читави Линукс алтернативи на почти всичко.
                            5. И под Уиндоус и под Линукс се работи БЕЗ админ/руут права, тоест с редови потребител!!!
                            6. И двете ОС ползват някакъв клауд базиран сторид за ВСИЧКИ потребителски/работни файлове, тоест когато и да рестартираш все ще имаш всички данни под ръка а ако стане проблем това е спасението, освен това файловете от Уиндоус могат да се достъпват и под Линукс дори и криптирани с БитЛокер.
                            7. И Уиндоус и Линукс да се инсталират с опция за енкриптване на файловата система, при кражба на устройството данните са защитени, ако паролата е НАД 10-12 символа, 8 символа се кракват вече за под половин час! При нужда от сервизен ремонт, данните са защитени.

                            В резюме - както една добра солидна основа при строеж на къща отваря безгранични възможности за подобрения и промени в бъдеще, така кофти основа гарантира проблеми каквото и да се направи и колкото и усилия после да се влагат в бъдеще, нещата НЕ могат да бъдат поправени. Добрата основа изисква малко повече мислене, планиране и мъничко повече усилия в началото, но си струва!

                            После пис - ако лаптопа е наистина читав, ползва се виртуализация и дори няма нужда и от Уиндоус, виртуална машинка когато се наложи ще спаси положението, аз лично нямам Уиндоус у дома от години и надали има нещо което да изисква Уиндоус а аз да не мога да го постигна под Линукс(+виртуализация), от диагностиката за автомобили, през графичен дизайн, до офис приложения и т.н.
                            Последно редактирано от BatGeorgeone; 02-08-19, 15:11.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Win10 vs Win7

                              Вече 7 години съм с WIN-10. Дадоха ми я като участник в тестовете и смених добрия WIN-7. В началото имах доста проблеми, особено с интернет и антивирусите. Откакто я оставих сама да се оправя, нямам никакви проблеми.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X