Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Win10 vs Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Win10 vs Win7

    Пак общи приказки.
    Не се прави на ударен.
    Какво значение има колко стара ти е ОС за Флаш?
    За браузърите пак измрънка някаква глупост, все едно е само ИЕ

    Коментар


    • #47
      От: Win10 vs Win7

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Да уточня - не сме на презентациа на новия продукт на Майкрософт.
      Харесва ми как станахме сериозни, браво!

      Статистически погледнато, хората, които ползват пиратски софтуер и/или стари ОС И същевременно имат достъп да добра системна конфигурация и ИТ подръжка са нищожно малък процент, сам знаеш защо - няма как да ползваш пиратерия и ИТ Подръжката да го толерира, камо ли ИТ екипа да ти го настрои добре, един добър ИТ никога не би дал админ права на потребителите си и а без админ права няма пиратерия!

      Та се връщаме в реалния живот - много частни лица и дребни фирмици без ИТ подръжка в РБ цъкат пиратерия закачена в Интернет и после пълнят статистиките с компрометирани системи, за съжаление колкото по-бедни са потребителите толкова по-често ползват пиратски софтуер и съответно по-често биват компрометирани.

      В същия реален живот има тонове организации(големи и малки, частни и държавни) които имат добри ИТ обаче по ред причини ползват стари ОС, стар софтуер, не обновяват, точно такива организации дават хляб на нас ИТ'тата защото без нас живота на ИТ системите им ще е много кратък и изпълнен с мъка и страдания

      Аре чао
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #48
        От: Win10 vs Win7

        А нещо така повече за "реда причини"?

        Грамотен и добросъвестен ИТ инж. може да настрои Win 7 да е достатъчно надежден и защитен за офисна служба.
        То и XP може, но рядко си заслужава.

        Коментар


        • #49
          От: Win10 vs Win7

          Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
          А нещо така повече за "реда причини"?
          ....
          Няколко примера:

          Бизнес приложения създадени преди години специално за клиента, без аналог, фирмата производител иска много нули(5-6+) за да обнови версията или да направи нова версия за модерни ОС.

          Приложения работещи само под стара ОС без аналог, фирмата призводител отдавна не съществува или приложението е разработено от собствен персонал, който е бил съкратен.

          Риск и време за миграция, като нито едното нито другото може да се толерира от управлението на фирмата.

          Всичко е в т.н. запушени мрежи без връзка с Интернет и работи в малка изолирана мрежа със строго контролиран достъп. Пак не е гаранция, виж СТЪКСНЕТ случаите в Иран.

          Производителя на ОС(МСофт например) продава частна подръжка на клиента въпреки края на живота на продукта.

          Комбинация от по-горните при наличие на възможности за компенсиране на риска, примерно негативния финансов ефект при материализиране на риска е по-малък от сумата за каквото и да било друго корективно действие, защото има редовни архиви, данните са криптирани/анонимизирани, има огнени стени, ИДС/ИПС, ЕДР + някаква сериозна подръжка от голям играч/и в областта на сигурността и т.н.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #50
            От: Win10 vs Win7

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            ...Аре чао
            Много ти благодаря.
            По-нагоре Ясен беше споменал, че към ония момент пише от ХП. И аз сега така. Конкретната инсталация на ОС е доста възрастна, но е в отлично здраве. Ако изкара още малко, догодина ще чукне 10 лазарника откакто е инсталирана. Ползва се активно, че и нета навестява. За да не съм голословен:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Win_XP.jpg
Прегледи:1
Размер:16.3 КБ
ID:5818780

            Хайде, и на теб много ти чао.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #51
              От: Win10 vs Win7

              Stuxnet е толкова екзотичен случай, отделно с толкова неизвестни по цялата схема, че спокойно може да се приеме за несъществуващ за потребителите.

              Не само MS продават съпорт на софтуер с изтекъл живот - убунту продават ESM, което си е същото.

              Всяка мрежа трябва да е с някаква степен на изолация. Клиентски машини нямат никаква работа с публично IP.

              IT не са самоцел. 99% от проблемите с IT не са от остарял клиентски софтуер.
              Последно редактирано от bokomo; 05-08-19, 14:45.

              Коментар


              • #52
                От: Win10 vs Win7

                Човекът питаше каква ос да инсталира на собствения си компютър - за какви корпоративни среди се говори и за какъв стъкснет (който ползваще zero day експлойти фискнати от ms след 2 месеца и повече - което им е обичайна практика). Заразяването с криптовируси се дължи на ниска компютърна грамотност и ако ще да си windows 20 нещата няма да се променят.
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #53
                  От: Win10 vs Win7

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Повечето сериози хора си държат критичната откъм загуба информация на няколко места. Мойте дискове и да ги криптират, ще получат едно добре заформено трипръстие и нищо повече, а след няколко часа компютъра ще си е в същия вид.

                  Хептем критична информация и Windows на едно място, без спазване на съответната хигиена от грамотен ползвател (каквито болшинството не са), ако ще и 20010 версия да е - все тая.

                  Вероятно едно 90% (да не кажа повече) от всичките зарази изобщо не идват заради нелегален софт, а заради фишинг и цъкане на линкове или направо стартиране на EXE-та, получени по пощата или други канали.
                  Именно де. Аз не ползвам антивирусни от десетина години насам. Тогава и спрях да инсталирам разни простотии, които ми се виждат забавни на пръв поглед и от тогава нямам никакви проблеми с ОС. Поддържам един санитарен минимум от приложения от достоверни източници, които ми вършат работа като за домашен юзър и няма греди ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #54
                    Да не отварям нова тема и да питам тук, гледам у фейсбука от някакъв представител, предлага лицензиран Windows 10 Pro 64 бит - ОЕМ, важи обаче само за един компютър без пренос на лиценза, за 20 лева, това само за ключа, какво мислите и къде е уловката?

                    Коментар


                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      в IBAY има доста оферти, не съм купувал но колегите от IT казаха че са ОК, а и аз ще трябва да взема един ключ за офис, че ми пищи моя

                  • #55
                    Няма мойте вкъщи са от такива сайтове даже още по евтини, 25 лв бяха лиценз за 10 ка и офис 2019. Нямам проблем 1 година по късно.

                    Коментар


                    • #56
                      ОЕМ значи че трябва да го купиш с нов компютър или дъно, доколкото помня.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #57
                        Аз не ползвам офиса на домашния комп, но го имам инсталиран. Показва ми едно съощение при стартиране, но като го затворя, си работи нормално...... ще спре ли да работи или само ще предупреждава?

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:MS office 2016.JPG
Прегледи:156
Размер:129.7 КБ
ID:6583096
                        Прикачени файлове
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #58
                          Тук ми показаха линк на The Verge от фейсбук , че все още можем да преминем безплатно към Windows 10 от Windows 7, въпреки изтеклия срок за безплатното обновяване, някой може ли да потвърди дали е легално, дали не е нещо като капан?

                          https://www.theverge.com/2020/1/14/2...wbLTqMg4_GKoWE
                          Последно редактирано от Еделвайс; 04-04-20, 22:54.

                          Коментар


                          • #59
                            Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                            Няма мойте вкъщи са от такива сайтове даже още по евтини, 25 лв бяха лиценз за 10 ка и офис 2019. Нямам проблем 1 година по късно.
                            Преди малко попитах фирмата дали могат да предоставят на DVD диск Windows 10 Pro 64 bit, лицензиран, но те ми писаха че продават само дигитален лиценз и плащане само с кредитна карта, не проявих интерес, особено частта да плащам с кредитна карта в интернет твърдо не, само с наложен платеж по куриерите става за мен.

                            Чакам някой да ме светне относно линка по-горе който дадох, за все още възможна безплатна миграция от Windows 7 на 10, дали няма скрита уловка или условия с рекламна цел.
                            Последно редактирано от Еделвайс; 05-04-20, 09:13.

                            Коментар


                            • Еделвайс
                              Еделвайс коментира
                              Редактиране на коментар
                              Сайтове като ибей и т.н. за мен са тъмна Индия, затова предпочитам в този случай наложен платеж чрез куриери

                            • IvanIvanovi
                              IvanIvanovi коментира
                              Редактиране на коментар
                              това го слушам от години от теб, досега да се беше научил - не е кой знае какво....... щом аз, без да знам английски се научих и се оправям, а съм доста по-възрастен, що ти да не можеш - действай, онлайн пазаруването скоро ще стане единствено възможното.

                            • Еделвайс
                              Еделвайс коментира
                              Редактиране на коментар
                              Май ще е време да се науча, ще пусна сега отделна тема специално за такива като мен

                          • #60
                            Първоначално публикуван от Еделвайс Преглед на мнение
                            ... не проявих интерес, особено частта да плащам с кредитна карта в интернет твърдо не, само с наложен платеж по куриерите става за мен.

                            ....
                            Календара поглеждал ли си скоро?

                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • Еделвайс
                              Еделвайс коментира
                              Редактиране на коментар
                              Реших да си сверя календара все пак https://offroad-bulgaria.com/forum/%...-%D1%82-%D0%BD

                            • Чавдар (V93)
                              Чавдар (V93) коментира
                              Редактиране на коментар
                              Нямаш проблем или да имаш отделна карта само за такива плащания, или да си регистрираш един ПейПал, който ще ти играе буфер между твоите данни и търговеца. От там нататък е въпрос на здрав разум откъде да пазаруваш. Като видиш някоя оферта, която изглежда прекалено хубава, за да е истина, то това най-вероятно е точно така. Така или иначе, покупка онлайн от чужбина с наложен платеж трудно ще ти дойде. Монетата има и друга страна - освен измамни търговци, има и клиенти-измамници ...

                            • IvanIvanovi
                              IvanIvanovi коментира
                              Редактиране на коментар
                              в OLX са най-големите измамници, хем се плаща с наложен платеж

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X