Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Win10 vs Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Win10 vs Win7

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    1. Обясни как ще инсталираш Вин 10 БЕЗ да надробиш диска?
    2. Как ще инсталираш 2ра ОС БЕЗ да надробиш диска?
    3. Ако ти умре ССД контролера на машината, ами просто вадиш диска, ЮСБ адаптер, друга машина и след половин час живота продължава без загуба на данни.
    4. Обясни кое точно изискване за работна станция Линукс не може да покрие, че да знаем всички, после може и да кажем на Епъл да затрият иОС(Линукс базирана ОС)?
    5. Обясни и как с Уин 10ка ще спи спокойно - без да налее пари в Касперски/Симантек пълна защита + да плати легален Уин 10 лиценз + легален Офис пакет?

    Не е правилно да пускаш лайномета без да се обосновеш, инак заприличва на експертен политически анализ в селски хоремаг от хора с неблагоприятно образователно състояние
    1. Правиш партиция, форматираш и инсталираш, кое ти се вижда сложно?
    2. А защо е нужна втора ОС ? Да кърпи недостатъците на първата? Слафчо пита за избор на ОС и ти като " експертен политически анализатор в хоремаг с неблагоприятно образователно състояние" се изцепи за линукса. В случая е много по-добре, ако се инсталира втора ОС да е на второто SSD, така дори и да изгори едното, ще може да се ползва компютъра.
    4. Не потдържа достатъчно програми, вечно иска настройки по конфиг файлове за да подкараш някакъв хардуер. Тук същия въпрос, защо да инсталира втора ОС? Тук предполагам питаш за Mac OS X, което пак показва непознаване на термините, явно повечко време се задържаш в хоремага. Отделно не е базирана на Linux, a на Unix, ама то и Windows e. Ако ги беше пипнал поне, щеше да се усетиш колко е абсурдно сравнението между двете.
    5. Обясних вече, но пак ще ти повторя, за да асимилираш по-лесно. Инсталира си десктоп клауд клиент, слага си работните файлове там и драмата приключва, къв Касперски, какви 5 лева. Лаптопа най-вероятно си идва с ключ за Windos и няма да се наливат пари, пък и да не е на него му трябва без значение дали е пуснал и някое нефелно Убунту. Това с Офиса не го разбрах, най-вероятно пак е някакво смукане от пръстите. Ако ти е интересно все пак, провери Open office и Libre office, пари не искат.
    Чул си някакви неща от някъде и дружките от хоремага може да са уау, но по същество говориш доста глупости.

    Коментар


    • #32
      От: Win10 vs Win7

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      1. Правиш партиция, форматираш и инсталираш, кое ти се вижда сложно?
      2. А защо е нужна втора ОС ? Да кърпи недостатъците на първата? Слафчо пита за избор на ОС и ти като " експертен политически анализатор в хоремаг с неблагоприятно образователно състояние" се изцепи за линукса. В случая е много по-добре, ако се инсталира втора ОС да е на второто SSD, така дори и да изгори едното, ще може да се ползва компютъра.
      4. Не потдържа достатъчно програми, вечно иска настройки по конфиг файлове за да подкараш някакъв хардуер. Тук същия въпрос, защо да инсталира втора ОС? Тук предполагам питаш за Mac OS X, което пак показва непознаване на термините, явно повечко време се задържаш в хоремага. Отделно не е базирана на Linux, a на Unix, ама то и Windows e. Ако ги беше пипнал поне, щеше да се усетиш колко е абсурдно сравнението между двете.
      5. Обясних вече, но пак ще ти повторя, за да асимилираш по-лесно. Инсталира си десктоп клауд клиент, слага си работните файлове там и драмата приключва, къв Касперски, какви 5 лева. Лаптопа най-вероятно си идва с ключ за Windos и няма да се наливат пари, пък и да не е на него му трябва без значение дали е пуснал и някое нефелно Убунту. Това с Офиса не го разбрах, най-вероятно пак е някакво смукане от пръстите. Ако ти е интересно все пак, провери Open office и Libre office, пари не искат.
      Чул си някакви неща от някъде и дружките от хоремага може да са уау, но по същество говориш доста глупости.
      Вече 17та година си вадя хляба с Линукс/Юникс и ИТ Инфра, но щом си рекъл, ще потърся някъде да пипна на живо )) барем стана експерт като теб )

      Сподели ти от къде имаш тия мъдрости и опит, които агресивно-натрапчиво споделяш с нас?
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #33
        От: Win10 vs Win7

        Започваш с лични нападки след, като няма какво да кажеш по темата?

        Евтино...

        Коментар


        • #34
          От: Win10 vs Win7

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Общо взето си в грешка. Никак не е задължително по-новото да е по-хубаво. Което си личи и от пазарния дял на, да речем, Win 8 ...
          Принципно си прав. Не е задължително новото да е по-хубаво, особено пък с операционните системи. Но .... Гадовете като пускат нови приложения и ъпдейти за тях става така, че не бачкат със старите ОС, пък ако ще и бетон непоклатими да са. И те така. Щеш не щеш, минаваш на новото, освен ако не ползваш компа само да редиш пасианси ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #35
            От: Win10 vs Win7

            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
            ... седмицата колкото и стабилна да е си е на годинки и спират потдръжката.
            Според MS, на 14 януари 2020 г.

            Аз се принудих да "се обновя" от 7-ца на 10-ка по "хардуерни" причини. Сегашният ми настолен компютър е с дънна платка и процесор "модел 2019 г." и след инсталацията на 7-цата, не спря "да ми опява", че процесорът ми не се поддържа от тази операционна система. След като ме "изнуди" и обнових до 10-ка, вече не ме безпокои с тези досадни съобщения.
            Хубавото е, че както 7-цата, така и 10-ката поддържат инсталирането на любимата ми "добавка" Classic Shell, за да не се мъча с "таблетските менюта", а да си карам по добре познатия начин.
            proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
            NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
            Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

            Коментар


            • #36
              От: Win10 vs Win7

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              ....
              Иначе казано, ако някой ползва стара ОС без подръжка или кракната и се вързва в Интернет е суисидален мазохист, но това все повече хора ще го усетят на живо с разните крипто локъри и опразнени банкови сметки
              Баце, не мой с лошУ .... Аз легален джам съм имал (и все още го имам де - Виста. Дадох близо 200 кинта за нея тогава ...) само на един лаптоп преди 12 г.. В момента имам още 3 + десктоп, сите с кракнат джам и не съм забелязал изтичане на данни към недоброжелатели. Може тия пирати да са били от добрите "бели" хакери, знам ли ..... Джама е десетка де, ама още от първите версии. Инсталирал съм я поне на още 5-6 лаптопа, ъпдейтва си се и върви безгрижно. Даже преди няколко часа пак я набучих на едно лаптопче, купено от битака за 10 паунда и върви безпроблемно ...
              Последно редактирано от kuzdov; 05-08-19, 02:19.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #37
                От: Win10 vs Win7

                Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                Баце, не мой с лошУ .... Аз легален джам съм имал (и все още го имам де - Виста. Дадох близо 200 кинта за нея тогава ...) само на един лаптоп преди 12 г.. В момента имам още 3 + десктоп, сите с кракнат джам и не съм забелязал изтичане на данни към недоброжелатели. Може тия пирати да са били от добрите "бели" хакери, знам ли ..... Джама е десетка де, ама още от първите версии. Инсталирал съм я поне на още 5-6 лаптопа, ъпдейтва си се и върви безгрижно. Даже преди няколко часа пак я набучих на едно лаптопче, купено от битака за 10 паунда и върви безпроблемно ...
                Ти поне си ми "наблизо" и като изревеш на умряло има кой да ти помогне ама повечето хора като им заключат/криптират компа и почва едно реване и връщане в първи клас и едни пари назад...защото да припомня за 99% от криптолокърите НЯМА лечение, но виж почти 100% успешна превенция има.

                Ако назре нужда и желание от публиката може и да направим някаква полезна тема за ИТ хигиената и превенция на повечето компютърни заболявания с летален или неблагоприятен фискален изход.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Win10 vs Win7

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  ...Иначе казано, ако някой ползва стара ОС без подръжка или кракната и се вързва в Интернет е суисидален мазохист, но това все повече хора ще го усетят на живо с разните крипто локъри и опразнени банкови сметки
                  По гръцко на това му казват "глупостакис на търкалякис"...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Win10 vs Win7

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    По гръцко на това му казват "глупостакис на търкалякис"...
                    Искаш ли да спечелиш от мен 100 лева като ДОКАЖЕШ, че това по-горе е глупост?
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Win10 vs Win7

                      Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                      Искаш ли да спечелиш от мен 100 лева като ДОКАЖЕШ, че това по-горе е глупост?
                      По-интересно е ти как би доказал това си твърдение?
                      Не чета коментари и не отговарям на такива.

                      И коментаторите...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Win10 vs Win7

                        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                        По-интересно е ти как би доказал това си твърдение?
                        ЛИНК - https://docs.microsoft.com/en-us/win...ware-infection

                        ЦИТАТ - Keep software up-to-date - Ползвай обновен софтуер
                        Exploits typically use vulnerabilities in popular software such as web browsers, Java, Adobe Flash Player, and Microsoft Office to infect devices. Software updates patch vulnerabilities so they aren't available to exploits anymore. Софтуерните обновления запушват дупки в сигурността за да не сте уязвими.

                        To keep Microsoft software up to date, ensure that automatic Microsoft Updates are enabled. Also, upgrade to the latest version of Windows to benefit from a host of built-in security enhancements. Също така, обновете Уиндоуса си до последната версия за да може да се възползвате от вградените подобрения.

                        И в резюме - старите, излезли от поддръжка ОС не могат, отново да кажа - НЕ могат да бъдат защитени адекватно ако са свързани с Интернет, защото имат множество вградени фукции и компоненти които са уязвими на атаки, атаките са автоматизирани и успеваемостта при атака е голяма, проблема за потребителите е, че рядко разбират навреме дали са компрометирани.

                        Най-големите изнудвачески атаки в историята се случиха именно защото има безброй стари Уин ОС версии, за които просто няма пач или просто НЕ са били запушвани дупките навреме, а масово дупки не се запушват защото потребителя не ползва легален софтуер и повечето обновления повреждат краковете(трик необходим за ползване на пиратски софтуер).

                        Ти си на ред
                        Последно редактирано от BatGeorgeone; 05-08-19, 12:01.
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Win10 vs Win7

                          Кракнат Win 10 се ъпдейтва без проблем. На Win 7 трябва да се махне един ъпдейт който следи ключа.

                          А какво значение има колко стара ти е ОС за Джава, Флаш и браузър?
                          Последно редактирано от ak101; 05-08-19, 12:20.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Win10 vs Win7

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Ти поне си ми "наблизо" и като изревеш на умряло има кой да ти помогне ама повечето хора като им заключат/криптират компа и почва едно реване и връщане в първи клас и едни пари назад...защото да припомня за 99% от криптолокърите НЯМА лечение, но виж почти 100% успешна превенция има.

                            Ако назре нужда и желание от публиката може и да направим някаква полезна тема за ИТ хигиената и превенция на повечето компютърни заболявания с летален или неблагоприятен фискален изход.
                            Повечето сериози хора си държат критичната откъм загуба информация на няколко места. Мойте дискове и да ги криптират, ще получат едно добре заформено трипръстие и нищо повече, а след няколко часа компютъра ще си е в същия вид.

                            Хептем критична информация и Windows на едно място, без спазване на съответната хигиена от грамотен ползвател (каквито болшинството не са), ако ще и 20010 версия да е - все тая.

                            Вероятно едно 90% (да не кажа повече) от всичките зарази изобщо не идват заради нелегален софт, а заради фишинг и цъкане на линкове или направо стартиране на EXE-та, получени по пощата или други канали.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Win10 vs Win7

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ЛИНК - https://docs.microsoft.com/en-us/win...ware-infection

                              ЦИТАТ - Keep software up-to-date - Ползвай обновен софтуер
                              Exploits typically use vulnerabilities in popular software such as web browsers, Java, Adobe Flash Player, and Microsoft Office to infect devices. Software updates patch vulnerabilities so they aren't available to exploits anymore. Софтуерните обновления запушват дупки в сигурността за да не сте уязвими.

                              To keep Microsoft software up to date, ensure that automatic Microsoft Updates are enabled. Also, upgrade to the latest version of Windows to benefit from a host of built-in security enhancements. Също така, обновете Уиндоуса си до последната версия за да може да се възползвате от вградените подобрения.

                              И в резюме - старите, излезли от поддръжка ОС не могат, отново да кажа - НЕ могат да бъдат защитени адекватно ако са свързани с Интернет, защото имат множество вградени фукции и компоненти които са уязвими на атаки, атаките са автоматизирани и успеваемостта при атака е голяма, проблема за потребителите е, че рядко разбират навреме дали са компрометирани.

                              Най-големите изнудвачески атаки в историята се случиха именно защото има безброй стари Уин ОС версии, за които просто няма пач или просто НЕ са били запушвани дупките навреме, а масово дупки не се запушват защото потребителя не ползва легален софтуер и повечето обновления повреждат краковете(трик необходим за ползване на пиратски софтуер).

                              Ти си на ред
                              Да уточня - не сме на презентациа на новия продукт на Майкрософт.
                              Какво очакваш да напишат? Че новото е по-смотано от старото ли? Има си утвърдени търговски практики, и те не одобряват подобни писания. И е казано "обновете Уиндоуса си до последната версия за да може да се възползвате от вградените подобрения". И все по-добър, и по-добър, и по-добър, та съвършен. Хвала.

                              Сега по-сериозно. В твъреднието ти което съм цитирал се твърди по категоричен начин, че видиш ли, ако имаш по-стара ОС, вече си изпята песен. Или поне данните ти. По-правилно би било да се твърди, че би могло да има повишен риск това да се случи. И най-вече ако инсталираш ОС и приложния софтуер като блондинка: setup --> next--> next --> ok. И след това не пипнеш нищо, никога повече. А, да. И кликаш на каквото ти попадне в полезрението.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Win10 vs Win7

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Кракнат Win 10 се ъпдейтва без проблем. На Win 7 трябва да се махне един ъпдейт който следи ключа.

                                А какво значение има колко стара ти е ОС за Джава, Флаш и браузър?
                                Джава - https://www.java.com/en/download/faq/winxp.xml Users may still continue to use Java 8 updates on Windows XP at their own risk, but we can no longer provide complete guarantees for Java on Windows XP, since the OS is no longer being updated by Microsoft.

                                Браузър ИЕ - https://support.microsoft.com/en-gb/...m-requirements
                                Microsoft today ended support for old versions of Internet Explorer, including IE8, IE9, and IE10, as well as Windows 8. For the browsers, the company has also released a final patch (KB3123303) that includes the latest cumulative security updates and an “End of Life” upgrade notification.12 Jan 2016

                                Което на прост език означава, че - старите версии на Джава и на ИЕ са узязвими на тонове атаки и правят потребителя незащитен и незащитим!

                                Флаш, тук няма какво да коментентирам, все едно да си държа ключа за входната врата под килимчето пред вратата...
                                Бъдете живи и здрави!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X