Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Win10 vs Win7

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Win10 vs Win7

    Имам доста машини които работят и с Уин 7 и с Уин 10. Затова имам база за сравнение.
    Мога определено да заявя следното:
    В момента в който инсталираш Уин 10 - компютъра вече не е твой.Майкрософт счита че тази машина е негова.И трие ъпгейтва абе прави каквото си иска.И не те пита за нищо.Ти вече нямаш думата.
    Затова навсякъде където може трябва да се работи със седмицата.Защото както я нагласиш - така ще я завариш.В края на краищата ние потребителите търсим безпроблемна работа а не непрекъснати ъпгейти нови версии които уж са по добри.Едно оправят друго развалят.

    Коментар


    • #17
      От: Win10 vs Win7

      С 2 те ръце за ВИН7 - както по горе Мишо е казал - след вин10 ПЦ не е твой .
      ВИН10 - Това ми прилича все едно да си купя кола и някои друг да ми казва къде и как да я карам.....

      Коментар


      • #18
        От: Win10 vs Win7

        Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
        Имам доста машини които работят и с Уин 7 и с Уин 10. Затова имам база за сравнение.
        Мога определено да заявя следното:
        В момента в който инсталираш Уин 10 - компютъра вече не е твой.Майкрософт счита че тази машина е негова.И трие ъпгейтва абе прави каквото си иска.И не те пита за нищо.Ти вече нямаш думата.
        Затова навсякъде където може трябва да се работи със седмицата.Защото както я нагласиш - така ще я завариш.В края на краищата ние потребителите търсим безпроблемна работа а не непрекъснати ъпгейти нови версии които уж са по добри.Едно оправят друго развалят.


        Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
        С 2 те ръце за ВИН7 - както по горе Мишо е казал - след вин10 ПЦ не е твой .
        ВИН10 - Това ми прилича все едно да си купя кола и някои друг да ми казва къде и как да я карам.....

        Именно, затова ще карам с 7-цата докато е възможно.


        п.с. Ако се наложи да слагам 10-ка, няма ли вече модифицирана 10-ка, (неофициално разбира се) именно да и са подрязани крилцата и ние да казваме какво може и какво не да прави, както си е при 7-цата?

        Коментар


        • #19
          От: Win10 vs Win7

          Тъй, благодаря на всички за мненията. За момента се спрях на 10. Поокастрих каквото можах в хостовете с win10 destroyer-a. Инсталирах си нещата, нямаше караници между ОС и програмите. Бат Жоржоне, не биват нещата с RDP и виртуализации т.к. компотера трябва да е готов да работи във всеки един момент без значение дали имам нет или не. Активно ползвам облак (имам си качен в сървър някъде в немция) като основните файлове ги имам и на машината и ако нямам в момента нет, след като се появи, машината синхронизира с облака инкрементално.
          Машинката, поне за сега се държи добре - 8570w (32GB ram, i7 gen3, 2xSSD, AMD FireProM4000)
          42

          Коментар


          • #20
            От: Win10 vs Win7

            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
            Тъй, благодаря на всички за мненията. За момента се спрях на 10. Поокастрих каквото можах в хостовете с win10 destroyer-a. Инсталирах си нещата, нямаше караници между ОС и програмите. Бат Жоржоне, не биват нещата с RDP и виртуализации т.к. компотера трябва да е готов да работи във всеки един момент без значение дали имам нет или не. Активно ползвам облак (имам си качен в сървър някъде в немция) като основните файлове ги имам и на машината и ако нямам в момента нет, след като се появи, машината синхронизира с облака инкрементално.
            Машинката, поне за сега се държи добре - 8570w (32GB ram, i7 gen3, 2xSSD, AMD FireProM4000)
            Браво за машинката, супер силна изглежда!

            Не ме разбра за облаците , ще поясня:

            1. Разцепваш диска примерно на 4 дяла, 1ви 500мб за УЕФИ тъпотиите, 2ри дял Уиндоус, 3ти дял Линукс и 4ти дял Данни.
            2. 4тия дял е примерно под НТФС криптиран с хубава парола.
            3. 4тия дял си работиш на него всеки ден ОБАЧЕ файловете се качват когато имаш нет в облаците, просто примерно имаш една главна папка да 4ти дял и се казва ОБЛАК, всички работни файлове са ти в нея и си работиш с или без нет, приложението пъха в облаците само когато има връзка с Инет.
            4. Под каквата ОС работиш най-много, под нея форматираш 4то дял и под нея ОС слагаш файловете в облак по тво избор, няма РДПта и такива филми, всичко е прозрачно и работи без да се замисляш.

            Хубавото е, че примерно ти скапва Уиндоуса(не е рядко явление), рестартираш под Линукс и си в джаза, работиш си без проблеми, или обратното, ако се скапа компа, ами инсталираш Уин/Линукс за 15-20 мин и след това просто казваш в 4ти дял да се свали всичко от облаците и си готов, бързо, лесно и чудесно.

            Още по-хубаво е, че няма нужда да чакаш примерно всичките 100-200-500ГБ да се свалят от облака, казваш кои директории и/или файлове искаш първо и след минутки си забравил, че си имал проблем.

            Също толкова лесно и бързо се мигрира на друга/нова машина.
            Последно редактирано от BatGeorgeone; 03-08-19, 00:31. Причина: Тайпоси
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #21
              От: Win10 vs Win7

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Браво за машинката, супер силна изглежда!

              Не ме разбра за облаците , ще поясня:

              1. Разцепваш диска примерно на 4 дяла, 1ви 500МГ за УЕФИ тъпотиите, 2ри дял Уиндоус, 3ти дял Линукс и 4ти дял Данни.
              2. 4тия дял е примерно под НТФС криптиран с хубава парола.
              3. 4тия дял си работиш на него всеки ден ОБАЧЕ файловете се качват когато имаш нет в облаците, просто примерно имаш една главна папка да 4ти дял и се казва ОБЛАК, всички работни файлове са ти в нея и си работиш с или без нет, приложението пъха в облаците само когато има връзка с Инет.
              4. Под каквата ОС работиш най-много, под нея форматираш 4то дял и под нея ОС слагаш файловете в облак по тво избор, няма РДПта и такива филми, всичко е прозрачно и работи без да се замисляш.

              Хубавото е, че примерно ти скапва Уиндоуса(не е рядко явление), рестартираш под Линукс и си в джаза, работиш си без проблеми, или обратното, ако се скапа компа, ами инсталираш Уин/Линукс за 15-20 мин и след това просто казваш в 4ти дял да се свали всичко от облаците и си готов, бързо, лесно и чудесно.

              Още по-хубаво е, че няма нужда да чакаш примерно всичките 100-200-500ГБ да се свалят от облака, казваш кои директории и/или файлове искаш първо и след минутки си забравил, че си имал проблем.

              Също толкова лесно и бързо се мигрира на друга/нова машина.
              В общи линии така съм се устроил. Разликата е че дяловете са по два на двата диска. Инсталацията на линукс може да се държи в бутваща флашка и да се направи за никакво време. Към момента нямам ищах. Дисковете са заключени с битлокер. Относно облаците имам едно на ум. Ползвам ги но не знам кой от къде може да гледа...
              42

              Коментар


              • #22
                От: Win10 vs Win7

                Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                Имам доста машини които работят и с Уин 7 и с Уин 10. Затова имам база за сравнение.
                Мога определено да заявя следното:
                В момента в който инсталираш Уин 10 - компютъра вече не е твой.Майкрософт счита че тази машина е негова.И трие ъпгейтва абе прави каквото си иска.И не те пита за нищо.Ти вече нямаш думата.
                Затова навсякъде където може трябва да се работи със седмицата.Защото както я нагласиш - така ще я завариш.В края на краищата ние потребителите търсим безпроблемна работа а не непрекъснати ъпгейти нови версии които уж са по добри.Едно оправят друго развалят.
                Мишо за да не се обидиш, ще обясня с аналогия - ако утре те качим в болид от Ф1 ти ще можеш ли да станеш поне пред последен на кое да е състезание или колата ще е виновна, гумите кофти, времето такова, слънце свети в очите... или просто козата си сака пръч...

                Сега в сериозен тон - няма как Уиндоус 10 да е крив, просто НЕ е настроен както трябва или обикновенните потребители очакват оно само да си направи всичко що си требе... за да работи един сложен и скъп инструмент си иска обучение, знания, подход и сериозно отношение, не е сериозно да се плюе по нещо което очевидно не се познава, ако не ми вярваш прочети по-горе за опита с болида от Ф1, няма как всеки средно статистически Пешо да се качи на болид и да кара с 3-400км/ч по завоите в спортно темпо, както и няма как Уин10 да е инсталиран на стотици милиони (100 000 000+) компютри и хората да наливат милиарди щото са балъци!
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Win10 vs Win7

                  Абе и ти да не се обидиш, ама бая глупости изписа. Научи мерните единици за обем памет, надробяването на диска е абсолютно ненужно, ако изпука контролера на SSD-то е все тая какви си ги натворил. Линукс за работна станция си е дърво, дърво и ще си остане, не му е там силата. Една десетка с десктоп приложение за клауд е напълно достатъчно. Мега-та ти дава 50 гигабайта, слагаш работните файлове там и спиш спокойно.

                  П.С За малко да забравя бисера на темата, колегата където работи на win 10 от 10 години
                  Последно редактирано от ak101; 02-08-19, 23:12.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Win10 vs Win7

                    Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                    Абе и ти да не се обидиш, ама бая глупости изписа. Научи мерните единици за обем памет, надробяването на диска е абсолютно ненужно, ако изпука контролера на SSD-то е все тая какви си ги натворил. Линукс за работна станция си е дърво, дърво и ще си остане, не му е там силата. Една десетка с десктоп приложение за клауд е напълно достатъчно. Мега-та ти дава 50 гигабайта, слагаш работните файлове там и спиш спокойно.

                    П.С За малко да забравя бисера на темата, колегата където работи на win 10 от 10 години
                    1. Обясни как ще инсталираш Вин 10 БЕЗ да надробиш диска?
                    2. Как ще инсталираш 2ра ОС БЕЗ да надробиш диска?
                    3. Ако ти умре ССД контролера на машината, ами просто вадиш диска, ЮСБ адаптер, друга машина и след половин час живота продължава без загуба на данни.
                    4. Обясни кое точно изискване за работна станция Линукс не може да покрие, че да знаем всички, после може и да кажем на Епъл да затрият иОС(Линукс базирана ОС)?
                    5. Обясни и как с Уин 10ка ще спи спокойно - без да налее пари в Касперски/Симантек пълна защита + да плати легален Уин 10 лиценз + легален Офис пакет?

                    Не е правилно да пускаш лайномета без да се обосновеш, инак заприличва на експертен политически анализ в селски хоремаг от хора с неблагоприятно образователно състояние
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Win10 vs Win7

                      Жоро, нищо не разбираш от Виндолси. От ХП по убаво нЕма ..... Още си спомням като пуснаха ХП-то, как всички ревяха, че от 98 по-убаво нема. Та и сега така, докато пуснат следващата. Тогава от 10 по-убаво нема да има .....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Win10 vs Win7

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Жоро, нищо не разбираш от Виндолси. От ХП по убаво нЕма [emoji38] ..... Още си спомням като пуснаха ХП-то, как всички ревяха, че от 98 по-убаво нема. Та и сега така, докато пуснат следващата. Тогава от 10 по-убаво нема да има [emoji38] .....
                        Аааа не така....
                        Win NT те това животно е безсмъртно.
                        Мамкаму наблюдавам една машина с такова и от повече от 10 години само си работи и нито забива нищо без преинсталация . (Малка подробност е че промишлена машина, но вина си е там от поне 15 години.)

                        Коментар


                        • #27
                          От: Win10 vs Win7

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Жоро, нищо не разбираш от Виндолси. От ХП по убаво нЕма
                          За съжаление, към момента си абсолютно прав.

                          Може много да се каже за софтуер, който цели 16 години е бил в поддръжка и са му оправяни проблемите. Реално поддръжката му изтече по-рано през тази година (става дума за версията за банкомати, ама тя от другата се различаваше само по лиценза).

                          Никоя от по-ранните или по-късните версии не е оцеляла и наполовина на това време.

                          п.п. в момента ви пиша от XP.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Win10 vs Win7

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Жоро, нищо не разбираш от Виндолси. От ХП по убаво нЕма ..... Още си спомням като пуснаха ХП-то, как всички ревяха, че от 98 по-убаво нема. Та и сега така, докато пуснат следващата. Тогава от 10 по-убаво нема да има .....
                            Общо взето си в грешка. Никак не е задължително по-новото да е по-хубаво. Което си личи и от пазарния дял на, да речем, Win 8 ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Win10 vs Win7

                              Истината е малко по-различна - има много голям броий и Уин ХР и Вин 8ци и Сървър 2003, че и НТ обаче причината да ги има и да са в Продуктивна среда е, че на тях се клатят приложения, които са разработени за конкретния бизнес и тия приложения вадят пари, много пари, милиарди пари, ще поясня.

                              Най-големия логистичен център в Европа на най-голямата фирма за логистика в света, цялата група от кранове на пристанището върви на Уин ХР, стотици хиляди банкомати по света вървят на ХР и на ЦЕ, супер много мрежови устройства клатят разни архаични кернели 2.... и т.н.

                              Пример от преди година, Соларис клъстър с Оракъл БД, хардуера на около 30 години, ОС на около 25+ никога не е пачвана, ама никога с голямо Н, за да се смени с нещо модерно цената на проекта е около 15 милиона и би отнел около 2 години, познайте какво решение взеха - набавиха се още няколко машини за части, редовни бекъпи, от време на време тест ристор и т.н. и живота продължава с дух от 80те години.

                              Ако махнем мързеливите и стиснатите потребители, останалите не сменят старите доказани ОС просто защото ще им струва много нули като пари, много време, много усилия и МНОГО риск, който никой не иска да поеме ако може да му се размине, и те така те.

                              Иначе казано, ако някой ползва стара ОС без подръжка или кракната и се вързва в Интернет е суисидален мазохист, но това все повече хора ще го усетят на живо с разните крипто локъри и опразнени банкови сметки
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Win10 vs Win7

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                Браво за машинката, супер силна изглежда!

                                Не ме разбра за облаците , ще поясня:

                                1. Разцепваш диска примерно на 4 дяла, 1ви 500мб за УЕФИ тъпотиите, 2ри дял Уиндоус, 3ти дял Линукс и 4ти дял Данни.
                                2. 4тия дял е примерно под НТФС криптиран с хубава парола.
                                3. 4тия дял си работиш на него всеки ден ОБАЧЕ файловете се качват когато имаш нет в облаците, просто примерно имаш една главна папка да 4ти дял и се казва ОБЛАК, всички работни файлове са ти в нея и си работиш с или без нет, приложението пъха в облаците само когато има връзка с Инет.
                                4. Под каквата ОС работиш най-много, под нея форматираш 4то дял и под нея ОС слагаш файловете в облак по тво избор, няма РДПта и такива филми, всичко е прозрачно и работи без да се замисляш.

                                Хубавото е, че примерно ти скапва Уиндоуса(не е рядко явление), рестартираш под Линукс и си в джаза, работиш си без проблеми, или обратното, ако се скапа компа, ами инсталираш Уин/Линукс за 15-20 мин и след това просто казваш в 4ти дял да се свали всичко от облаците и си готов, бързо, лесно и чудесно.

                                Още по-хубаво е, че няма нужда да чакаш примерно всичките 100-200-500ГБ да се свалят от облака, казваш кои директории и/или файлове искаш първо и след минутки си забравил, че си имал проблем.

                                Също толкова лесно и бързо се мигрира на друга/нова машина.
                                Бат Георге най вероятно си прав! Ама толкоз сложно още не съм го правил.Звучи логично и сигурно.Ако имах достъп до тебе да ми го направиш първия път струва ми се че ще работи сигурно.
                                Ама нали затова Уина се наложи бе бате?! Щото лесно се оперира- само щтракаш тука там.И въпроса е че хората или клиентите не искат да отделят време да учат новата ОС или програми.Щото един път трудно втори път няма време и трети път тъкмо я научиш и пак нещо сменили и...айде наново....
                                Нали идеята е по лесно да става?! Или да е по дуракоустойчива?!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X