Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

    Имам въпрос относно изграждането на хидрофорна система за двуетажна вила и закупуването на подходящите за нея устройства. Изградих сонда с вътрешен диаметър на тръбата 140мм, 20 метра дълбочина, като още на 8ми метър излезна вода. Терена е с високи подпочвени води, статичното ниво на водата е на 2 метра от земята. Вчера с цол и половина маркуч и помпа Вида 4, теглих цял ден и водата не свърши. Закупих и потопяема помпа Ruris Aqua 1100W. Дълбочина на потапяне смятам, да е 15 метра. Къщата не е за постоянно ползване, ще се ползва 2-3 дни в седмицата. Водочерпенето ще идва от: - 2 тоалетни чинии
    - 3 мивки
    - 2 душа
    - 1 бойлер
    Няма да има миялни машини и перални. Въпроса ми е някой може ли да ми обясни детайлно, как става самата инсталацията от потопяемата помпа към пресостата, балона и таблото за управление ?
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

    Помпа , възвратен клапан , пресостат , хидрофорен съд , предпазвн клапан , ( според това което прочетох в нета помпата е с напор 100 м. - за мен е много , за такива цели ) , филтър ( мах. 100 микрона ) , за пясъка .

    Коментар


    • #3
      От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

      Самото свързване как става на всичките тия магии ?
      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

      Коментар


      • #4
        Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

        Намери свестен ВиК/помпи майстор

        Вероятноста да накупиш и навържеш непотребни впоследствие неща е огромна и майстора ще ти излезе по евтинко дългосрочно.


        Принципно е нещо супер просто ама да ми беше по близо да намина
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

          Добавям и електричар , защото не е упоменато да има табло помпата .И само да добавя любимата ми защита на помпата от ниско ниво , демек да свърши водата . Иначе потапяш помпата и с подходящия цолаж ВиК части подвързваш обратния клапан , добавям и холендър , за по-лесно разглобяване на системата след това съд ,пресостата и предпазен клапан ( с тетки ) , филтъра и евентуално кран , за да се разглобява без да връща вода там където е монтирана . Филтъра е препоръчителен , за да нямаш проблеми с казанчетата , малките отвори на душове и чешми от песъчинки . Предпазния клапан аз го слагам , за да пази ВиК инсталацията , ако се скапе пресостата ( например ) и помпата качи 10 бара .

          Коментар


          • #6
            От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

            а то този майстор, къде да го търся ВиК май е по-различно от изграждането на автономна хидрофорна система ? Може ли да ми препоръчате някой, който да не ми сдере кожата, защото последния водопроводчик ми взе 270 лева да среже една PVC тръба и да наложи друга... Представям си колко ще иска за цялата тая история....
            Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

            Коментар


            • #7
              От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

              Здравейте,

              И аз се включвам с молбата за схема и подробни съвети за същото нещо.

              Мисля и параметри като мощност, дебелини, клапани, налягания и т.н. ще са важни особено при заготовката на "лист за пазаруване"...

              Предварително благодаря!
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • #8
                От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

                https://rc-realty.ru/bg/the-station-...g-station.html - малко , за четене .
                Относно съветите , аз съм , за готова система , струва около 2 000 лв. и включва сондажна помпа с управление по налягане ( плавно спиране и тръгване , без удари , и подава толкова налягане колкото е зададено ) , буферен съд и датчик , за налягане . Управлението е просто , налягането се задава с конкретен бутон . Трябва да потопиш помпата , към изхода ( изхода на помпата е 1 1/4 цола ) да навържеш ( има схема ) буферния съд и датчика , евентуално филтър , предпазен клапан ( 1/2 цола примерно ) и към водопровода . Трябва и монофазен ток . За потапяне ползват ПЕ тръба с предварително заварен резбови накрайник , за помпата и изхода и осигуряване с въже ( аз предпочитам неръждаемо ) . Мога да го снимам най -рано в понеделник . Само да уточня , че не съм професионален инсталатор и всичкия ми опит е от практиката .
                За това пиша - https://www.youtube.com/watch?v=ZePWix7g-FI .
                Последно редактирано от gy6ter; 02-08-19, 15:20.

                Коментар


                • #9
                  От: Изграждане на хидрофорна с-ма от сондаж

                  Ако темата не е шега не разбирам защо би било нужно нещо повече от ей такова: https://karcher-cleanteh.com/bg/product/484.html
                  GPS системи https://www.easytracking.bg/
                  Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X