Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

    Здравейте колеги,
    Пиша за първи път във форума, но чета от доста време. Сега вече се налага да се обърна за помощ. Търсих с търсачката, но не намерих подобна тема. Доволен съм от колата ми, не съм имал сериозни проблеми, но от няколко дни забелязах следния проблем. При навиване на волана на ниска предавка усещам как затяга. С повече газ колата тръгва и почват на приплъзват и задните гуми. При каране с прав волан няма никакви проблеми. Не съм натискал бутона за 4х4, по таблото нищо не свети, карам на асфалт, просто явно самата система е зацепила и въртят и четирите колела. Би трябвало да въртят само предните гуми но се усеща затягането като при 4х4. Пробвах дори да завъртя гуми, но естествено не се получи. Един приятел е закачи на компютър и изкара следната грешка- Р1728, каквото и да значи това. Пробвахме с изчистване на грешката, но не помогна. Не зная дали мога да е карам така колата. Ще съм ви благодарен, ако дадете мнения каква може да е причината и дали някой е имал подобен проблем. И естествено, ако има някой с решение от Пловдив, ще съм щастлив. Благодаря предварително на всички.

  • #2
    От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

    Ако си с четири еднакви гуми, явно електромагнитната муфа прави мизерии. Този възел има нужда от обслужване-масло, филтри през около 30-40 хил. км. Всеки сервиз ще се справи.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

      Мхм.
      През годините бях чел за някакъв семеринг по муфата.
      Като се повредил в нея влизали мизерии, лагерите се прецаквали,блокирала и ефекта бил гореописания.......-(всичко по бегъл спомен от четене за модела).
      Иначе конкретно не съм запознат грам с автомобила.....

      Коментар


      • #4
        Точно това днес си мислехме с мой приятел, тая електромагнитна муфа май е проблема. Дали е възможен ремонт, или да е търся по моргите?

        Проблем ли е карането с подобен проблем, поне докато намеря читав майстор, който, знае какво прави?
        Последно редактирано от CarTest™; 02-08-19, 11:17.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

          Карането е проблем. Остави я да почива докато решиш въпроса. Иначе рискуваш да потрошиш нещо по трансмисията
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

            Проблем е и то голям-в завой няма кой да компенсира разликата в изминатото разстояние между преден и заден мост.
            Има силна вероятност от допълнителна повреда по трансмисията,особенно при маневри на сух асфалт.
            П.П.Писали сме заедно с колегата!

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

              Колеги, дайте контакт на някой майстор от пловдив, който разбира от тея работи. Тези, с които съм работил, не се наемат да ссършат работа, понеже не били пипали подобни автомобили. Благодаря предварително.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                Ако не можеш да се лишиш от МПС, демонтирай кардана и карай на преден мост до ремонта. Иначе рискуваш да повредиш още неща по трансмисията.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                  Благодаря на всички за отговорите. Не знам как, или къде да ремонтирам подобна част. Въпросната муфа смятам да е търся по моргите. Дали има разлика според вида мотор- бензин, дизел, или пък кубатурата?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                    Бях пуснал тема как се сменя лагера и семерината. Потърси я.
                    А и в тубата има доста клипчета как се прави ама търси и за Тусон. Еднакви са.
                    Като свалиш кардана свали и муфата от дифа. Държи се на 4 болтчета и една букса.
                    Като ги отремонтираш качваш и си ти.
                    Колата си я карай нама проблем без тия чаркалаци.
                    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                    freelander 1,8 2001g.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                      http://viscous-coupling.blogspot.com/
                      Я пробвай там.
                      Животът е харизан кон според мен...

                      Теди

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                        Здравейте,
                        преди време бях попаднал на едно видео в Youtube - струва ми се, че е доста близо до описания проблем - https://www.youtube.com/watch?v=ZOIJNC42QwI
                        Надявам се да помогне.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                          Точно тази процедура съм описал в темата си за възтановяване на лагера и семеринат. Описани са номерата на лагера и семеринат. Общо цена под 15 лв. Час и половина труд.
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                            Проблемът е решен! Бяхте прави за муфата. Взех от ударена кола целия заден диференциал. Никой не се наемаше да сваля муфата и да е рециклира, затова реших проблема по този начин. Благодаря за подробната информация на всички и за помощта.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с 4х4 на KIA Sportage II, 2009г. 2.0 бензин.

                              Колко ти излезе?
                              Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                              freelander 1,8 2001g.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X