Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

    Пропадна педала на амбреажа на Нисан Терано 2, 2.4 бензин. Проверих нивото на спирачната течност, беше под минимума. Долях течност, но педала си стои на средата. Допускам, че системата е смукнала въздух. Някой сблъсквал ли се е с подобен прблем и как се решава той.
    Как се обезвъздешава системата, къде да търся щуцера за обезвъздушаване.

  • #2
    От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

    Щуцера е на работния цилиндър(долната помпа) и се отвива с ключе 8.Ако нямаш помощник може да пробваш да обезвъздушиш на самотек.Добра идея е да пуснеш да тече и да наливаш докато смениш цялата течност.

    Коментар


    • #3
      От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

      Малко е трудна работа.
      Най-добре се получава със спринцовка с надянато маркуче на щуцерчето и. Спринцовката трябва да е голяма разбира се.
      Пълни се с течност, нанизва се маркучето на ппредварително разхлабената "чочка" на работното цилиндърче(долната помпа дето и викат), и с доста напън се избутва спирачната течност отдолу-нагоре.

      Не, че и иначе не става, ама не е лесно като спирачките. Не става с помпене, там няма втвърдяване на педала.

      Но щом веднъж е протекла течността-много добра идея е да се намери причината за това.

      Работното цилиндърче беше нещо като 20 лева, струва си да се смени, че теча много често е там.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

        За пръв път чувам да се обезвъздушава съединител отдолу нагоре.Ако системата е изправна и нищо от гумените елементи не се е разкашкало течността трябва да дойде на самотек.
        С помпене категорично става, но трябва помощник или подпирачка за педала.

        Коментар


        • #5
          От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

          Ами пробжвай, ще видиш, че е много по-лесно от традиционното помпене.

          То и за спирачки е приложим метода, но понеже са 4-по-трудно. А съединителя е само една магистрала.

          Тук в една фирма имаше система която с вакуум издърпва течност също отдолу нагоре. На казанчето се звива капачка с щуцер за вакуума. И има различни капачки за различните казанчета, не са мнго. Чувал съм също, че и в заводите така се пълянт системите, ама не съм сигурен, само съм чувал.
          Но методът определено работи.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

            Преди седмица гледах подобен теран със скъсана вилка... Дано не е това...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
              За пръв път чувам да се обезвъздушава съединител отдолу нагоре.Ако системата е изправна и нищо от гумените елементи не се е разкашкало течността трябва да дойде на самотек.
              С помпене категорично става, но трябва помощник или подпирачка за педала.
              Не си чул щото никой не казва как са го обезвъздушили в сервиза за 5 минути след като той се е мотал цял ден

              Коментар


              • #8
                От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Ами пробжвай, ще видиш, че е много по-лесно от традиционното помпене.

                То и за спирачки е приложим метода, но понеже са 4-по-трудно. А съединителя е само една магистрала.

                Тук в една фирма имаше система която с вакуум издърпва течност също отдолу нагоре. На казанчето се звива капачка с щуцер за вакуума. И има различни капачки за различните казанчета, не са мнго. Чувал съм също, че и в заводите така се пълянт системите, ама не съм сигурен, само съм чувал.
                Но методът определено работи.
                Нещо си се объркал.
                Това на капачката е за налягане.
                С вакуум се дърпа през пробката.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                  Машинките за смяна на течност и обезвъздушаване работят с налягане... Завива се горе капачка, системата се 'надува' (и с вкарване под налягане на новата спирачна течност през капачката от машината.)
                  Долу отваряш шуцерите (дали един - на съединителя, или няколко на спирачките - няма значение - системата докато е под налягане, няма да върне въздух обратно) и сменяш течността/обезвъздушаваш. А машинката продължава да надува и долива новата течност - така, че няма опасност да остане без течност в казанчето..

                  Сам също можеш да направи смяната с помпане....
                  Просто слагаш (прозрачно) маркуче, което да е потопено в тубичка със спирачна течност така, че маркучето да не може да засмуче обратно въздух... Отваряш щуцера, помпиш горе, проверяваш редовно нивото, гледаш дали в маркучето има мехурчета...
                  И ако няма - затваряш щуцера и би трябвало да ти е обезвъздушено...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #10
                    От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                    Два вида са машините, с налягане през капачката и с вакуум през пробката.
                    Ползват се за различни цели.
                    Но никоя не пълни на обратно.

                    ПП то машина е силно казано. Читавите комплекти имат части и за надуване и за смучене.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                      Може... Аз съм виждал машина само за надуване - с вид на заваръчен агрегат... Наливаш в машината спирачната течност. Избираш подходящата капачка, връзваш маркучите и я оставяш 'да трака'
                      И да, има комплекти за връзване към сгъстен въздух, ама изглеждаха доста аджамийски (но навярно не по-малко ефективни ) ..
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • #12
                        От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                        Е, то и смученето пак става със сгъстен въздух
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                          Въпросът бе принципен - и 'аджамийският' комплект в един сервиз, и машината в друг само надуваха системата (с течност, макар и налягането да идваше в единият случай от сгъстен въздух, а в другия - навярно помпичка вътре в машината), а не смучеха...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                            Теорията на майсторите е че при капризни абс с надуване ставало по добре.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                              Колеги става въпрос за хидравлична система сходна по простота с тези от учебниците по физика за 7ми клас.Какви машини, какви вакуми, какви надналягания?До колкото разбрах колегата иска да пробва да си обезвъздуши съединителя, не да отваря автосервиз?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X