Обява

Свий
Няма добавени обяви.

пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

    Е тя т.нал. машина е от нивото на същия 7 клас
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

      Ми да го обезвъздушава, кой му пречи?
      Тук си приказваме за начините за обезвъздушаване.

      Аз подметнах за метода "птдолу-нагоре", защото по този начин сме обезвъздушили доста съединители на камиони като работех в сервиза.
      Системи които инак, с обикновено помпене никак не искаха да се обезвъздушат, и педала си беше мек до средата, а после започва да работи.
      Започва, ама хода е малко, и все едно, че няма съединител.
      Просто споделях опит, ама се оказа, че "то така не ставало"...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

        Смученето през обезвъздушителните пробки не е най-доброто, защото се засмуква въздух през витките на резбата. Става с разпробит щуцер.
        Иначе колегата е прав, че за проста система като привода на съединителя не ти трябва нищо освен здрава помпа, изпълнителен цилиндър и течност.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #19
          От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

          Хайде и аз да се направя на "Умен" и "печен".......
          "Проблема" в тази дискусия отново идва от "камбанарията" и колкото и да не ВИ се вярва има ги всички изброени прийоми и се прилагат според ситуацията.
          Ако системата на колегата има пропуск,първо диагностика и отстраняване. (Да приемем ,че проблема е в изпълнителния цилиндър и след смяната трябва да се обезвъздуши-но нагнетателната помпа е останала в средно положение заради омекнала или счупена пружина или раздут маншон.Компенсационния отвор е запушен.)
          При тази ситуация или трябва върнете буталото предварително в крайно положение (да освободи компенсационния отвор) и след това на самотек,под налягане и както ВИ дойде...Другото решение е да ползвате обратен поток (това което, грамотно подсказа Кольо) под налягане от страната на щуцера към казанчето или чрез вакуум откъм казанчето ,а на щуцера маркуч и до бутилка с течност.

          Коментар


          • #20
            От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

            Не че нещо, ама още в началото подсказах да се търси проблема не в обезвъздушаването...
            Педалът останал по средата...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Не че нещо, ама още в началото подсказах да се търси проблема не в обезвъздушаването...
              Педалът останал по средата...
              Педала може да остане в междинно положение при пропуск (теч) без значение в коя част.

              Коментар


              • #22
                От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                Предвид че са по 20 лв, пък са критични за използването на мепесето аз бих сменил и двете помпи
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                  То в общия случай течът е видим.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #24
                    От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                    Помпа,цилиндър а по средата? Случайно да има едно квадратно с капаче? Щото ако има и на него има щуцерче.

                    Коментар


                    • #25
                      От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                      Даже по-долу. А вчера при движение по-малко от 5 км. замириса на прегряло феродо. Дано да му намеря решението, чакам мнения за сервиз в Сф за отстраняване на проблема?????

                      Коментар


                      • #26
                        От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                        Даже по-долу. А вчера при движение по-малко от 5 км. замириса на прегряло феродо. Дано да му намеря решението, чакам мнения за сервиз в Сф за отстраняване на проблема????? Благодаря за мненията.

                        Коментар


                        • #27
                          От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                          С тия от по 20лв. Имам не до там приятен опит. Или от евтин маркуч. Ъечността в казанчето почерняваше за 2 дена с DOT 5.1. После 2 оригинални помпи, оригинален маркуч, DOT 4, и от тогава си е бистра.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                            С тия от по 20лв. Имам не до там приятен опит. Или от евтин маркуч. Ъечността в казанчето почерняваше за 2 дена с DOT 5.1. После 2 оригинални помпи, оригинален маркуч, DOT 4, и от тогава си е бистра.
                            Ще се окаже заминал съединител
                            Помпите също
                            Напъвали са да преодолеят голямото надстърчане на притискателя
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: пропадна педала на съединителя на нисан терано 2, 2.4 бензин

                              Оказа се малкият дявол, счупен педал на амбреажа. Заварка, смяна на спирачна течност, обезвъздушаване и отново в движение.
                              Благодаря за отговорите.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X