Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранд Витара резонанс/вибрации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранд Витара резонанс/вибрации

    Колеги, става въпрос за Гранд Витара 2009 2.0 ръчни скорости. Като съм на втора предавка (най-вече на нея) и следващите и съм на по ниски обороти от 2000 и подам газ таблото и пластмасите вибрират ужасно, тампоните на мотора и скоростите са нови (оригинални), свещите са нови, пробвах както Денсо така и НГК иридиеви, с бобини правих опити, различни бензини и все пак се предават разни вибрации по купето, при вас така ли е ?

  • #2
    От: Гранд Витара резонанс/вибрации

    Това с демпферен маховик ли е? Ако да, прегледай го в сервиз.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Гранд Витара резонанс/вибрации

      Ами просто превключвай на по-високи обороти.
      Може би колата се опитва да ти каже, че тези обороти са много ниски за движение с тях.
      Особено, ако досега си карал дизел...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Гранд Витара резонанс/вибрации

        С твърд маховик, ами карал съм едно време и бензин, ама беше пасат 1.8 моно на газ. Всичко друго дизел. Возил съм се на бензинови автомобили и всичките возеха нормално на втора предавка въпреки, че оборотите бяха по нисички, дори едната беше Рав4. То е ясно, че тоя мотор е слаб за това купе, въпреки това реших да попитам, може някой собственик на същият автомобил да се включи и да каже, че вече и аз не знам какво става.

        Коментар


        • #5
          От: Гранд Витара резонанс/вибрации

          Ами да,така е и при мен.Колегите ти го казаха,ниски обороти при превключването и съединител.При теб сменян ли е, защото при мен трудно включва на първа и усещам че си е заминал.
          +359 889 301 623 Явор
          Suzuki Grand Vitara 2,0л.2007

          Коментар


          • #6
            От: Гранд Витара резонанс/вибрации

            Не е сменян, включвам си първа лесно, но по натам може би ще го сменя е така профилактично, да не чакам да превърта. Обаче доколкото знам моята е карана много извънградско та затова сигурно е в това състояние. Добре колега, то какво излиза сега, караш градско да речем и от първа на втора трябва да направиш смяна на около 3500 оборота че може би и повече та да нямаш вибрации, б*си.

            Коментар


            • #7
              От: Гранд Витара резонанс/вибрации

              То много си зависи какви са вибрациите.
              Аз пиасах това което ми се струва, че може да е причината.
              А може да е съвсем на друго място. Просто аборт по телефона не става.
              Ясно е, че в Козлодуй няма много сервизи, ама все пак иди в някой да си кажеш проблема, може и да го намерят.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: Гранд Витара резонанс/вибрации

                Съединителят е консуматив, гаранционно никой не го сменя безплатно. За 10 г. е нормално да е заминал, даже да си я взел на 123 хил. реални. Както всички в БГ...
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Гранд Витара резонанс/вибрации

                  Е добре от съединител може ли да имаш такива прояви при движение !? Пак казвам маховика е твърд. Иначе пуснах темата с надеждата някой собственик на същият автомобил да пише как е при него.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X