Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с Юнга

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с Юнга

    Гадното на юнгата е в краткия му живот в райони с варовита вода. Иначе едно време имаше модели, дето са по 5-6 киловата и ставаха за къпане. Това за тока е относително.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с Юнга

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Юнгата не знам, ама Релакс с което съм се борил сработва по ВИСОКО налягане в бойлерчето. Кранът отваря влизащата вода, а излизащата е без някакви ограничения, освен хидродинамичното съпротивление на чучура.

      Ако е така, студената вода при достатъчен дебит ще го задейства наобратно, ако няма нарочно взети мерки.

      И проблемът ще се задълбочава с натрупването на варовик.

      Впрочем, това нямаше ли и термостат?
      Точно това им е проблема който си е конструктивно заложен . Отвориш ли малко по силно крана на студената вода задейства на обратно датчика . Моята я взех чисто нова в кашонче на вторичните за 1 лев датчика му беше кофти монтажа та се наложи да му подложа една шайбичка и до ден днешен я ползвам
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с Юнга

        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
        Гадното на юнгата е в краткия му живот в райони с варовита вода. Иначе едно време имаше модели, дето са по 5-6 киловата и ставаха за къпане. Това за тока е относително.
        Не съм забелязал такова нещо. Тукашната вода си е доста варовита, а юнгата е на поне 20 години. Пластмасата вече започв3а да се разпада, нагревателя го сменях преди месец. Ама всичко друго си работи, като отворих бойлерчето-вътре има съвсем тънък налеп, който обаче се изми с веро и гъба.

        А предимството на шнгата пред големия бойлер е, че топлиш само толкова вода колкото ти е необходима. Прио мен за да дойде топлата вода от болера(в банята е естествено) до мивката в кухнята-тръбите са 5-6 метра.
        Е, докато се източи студената вода от тръбите трябват поне литър-два.
        Ако не и повече. После като свършиш с миенето-в тези тръби остава топла вода, която постепенно изстива.
        Та се харчи ток за топлене на стените.
        А с юнгата няма такива неща, топли се само водата в бойлерчето. Нагревателя е 3 киловата, за да може да смогва на потока студена вода. На масовите бойлери нагревателя е 2 киловата, но на моя е три, така си го поръчах. Та дали с бойлера, дали с юнгата-все 3 киловата дърпам. С юнгата е обаче по-икономично. Не с много, но все пак.

        Лошото е, че стърчи грозно в кухнята, ама щом жената не се оплаква-всичко е наред.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с Юнга

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Не съм забелязал такова нещо. Тукашната вода си е доста варовита, а юнгата е на поне 20 години. Пластмасата вече започв3а да се разпада, нагревателя го сменях преди месец. Ама всичко друго си работи, като отворих бойлерчето-вътре има съвсем тънък налеп, който обаче се изми с веро и гъба.

          А предимството на шнгата пред големия бойлер е, че топлиш само толкова вода колкото ти е необходима. Прио мен за да дойде топлата вода от болера(в банята е естествено) до мивката в кухнята-тръбите са 5-6 метра.
          Е, докато се източи студената вода от тръбите трябват поне литър-два.
          Ако не и повече. После като свършиш с миенето-в тези тръби остава топла вода, която постепенно изстива.
          Та се харчи ток за топлене на стените.
          А с юнгата няма такива неща, топли се само водата в бойлерчето. Нагревателя е 3 киловата, за да може да смогва на потока студена вода. На масовите бойлери нагревателя е 2 киловата, но на моя е три, така си го поръчах. Та дали с бойлера, дали с юнгата-все 3 киловата дърпам. С юнгата е обаче по-икономично. Не с много, но все пак.

          Лошото е, че стърчи грозно в кухнята, ама щом жената не се оплаква-всичко е наред.
          Кольо и аз си мислех, че е варовита водата в Шумен. На фона на Козлодийската и няколко други места е супер слабо варовита.
          Подобни проточни бойлерчета са опасни до толкова, че често пускат фаза по водата и ако ви е страх от тока една дефектнотокова не е излишна, че доста пържи като си бос. Обикновено някое протекло уплътнение прави проблемите.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с Юнга

            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
            че често пускат фаза по водата
            Колко често?
            Писах за моята юнга, най-вероятно си я виждал.
            Купувана е някъде в средата на 90-те, и нагревателя проби преди месец или два.
            Е, имаше гърмеж в контакта, и Ани се поизплаши, че и аз заради нея, ама след смяната на нагревателя всичко си е супер, и има топла вода 20 секунди след пускането на топлия кран.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с Юнга

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Колко често?
              Писах за моята юнга, най-вероятно си я виждал.
              Купувана е някъде в средата на 90-те, и нагревателя проби преди месец или два.
              Е, имаше гърмеж в контакта, и Ани се поизплаши, че и аз заради нея, ама след смяната на нагревателя всичко си е супер, и има топла вода 20 секунди след пускането на топлия кран.
              2 пъти ме е било от протекло уплътнение, ама май и двата пъти не беше баш Юнга. Гадничко бие, пък не е като да не ме е било ток. От тръгнал нагревател е по-слабо.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с Юнга

                Здравейте, снимките са тук дано успея да ги кача

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с Юнга

                  Чакай ся... На снимката виждам разменени цветовите обозначения за топла и студена вода.
                  Колко е сигурно, че не си ги объркал?
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с Юнга

                    Здравейте , няма какво да объркам. Може да съм разменил самите уплътнители,но самите фитинги са там и могат да се сглобят само по един начин. Връзването става само за студената вода и към ел.мрежата. при махнат капак и пусната топа вода веднага мембраната избутва ключето,но при пускане на студената макар и по бавно мембраната също се издига макар и при по малък дебит не се включва. При по силно отваряне се включва, но нали все пак си трябва при изплакване по силна струя.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с Юнга

                      Хм...
                      Значи-за да пуска налягане към мемраната водата трябва да стигне дотам.
                      Нормалния път е преез крана за топла вода. Ненормалния е да има пробив някъде по смесителя, и като пуснеш студената вода, през пробива отива и към топлата.
                      А има вероятност да има някакво задръстване на изхода на водата. Нещо по чучура, или връзката му към смесителя.
                      И ако има дроселиране-част от водата се връща обратно-през бойлерчето към мембраната.
                      Провери добре дали няма някаква тапа по пътя на студената вода.
                      Затова в инструкцията пише на края на чучура да не се слагат никакви душчета, или каквото и да е възпрепятстващо свободното изтичане на водата.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с Юнга

                        Здравейте, няма никакви душчета , както е взета от магазина така я ползвам.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с Юнга

                          Провери дали водата има свободен достъп да изтича. Ако има някакво запушване ще вдига налягането в бойлерчето, и оттам ще включи мембраната.

                          Ама това май вече го писах...

                          Разглобяване и гледане му е майката.
                          Така и не разбрах-нова ли е юнгата? Ако е нова-обратно в магазина.
                          Ако е стара-гледане за запушване. Най-вероятно варовик, но може и друго да е.
                          Само през клавиатурата не става, трябва и разглобяване.

                          Всъщност става и само през клавиатурата, ама е от друга област-дето хакнаха разни държавни неща...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с Юнга

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            Всъщност става и само през клавиатурата, ама е от друга област-дето хакнаха разни държавни неща...
                            Това за поливачките имаш предвид нали? Точно по темата
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с Юнга

                              М'даа .
                              Колeгата "Кольо" ти е казал.
                              Вероятно има запушване на изхода на студения кран.
                              Свали Юнгата от щуцерите, и пусни студената вода.
                              Ако всичко е наред от щуцера над синия кран не трябва да тече вода с налягане.
                              т.е. по скоро да сълзи.
                              Ако натиснеш с пръста и затапиш не трябва да ти създава налягане.
                              Сигурно нещо е запушило изхода на судената вода, и затова връща налягане по обратния път през бойлера до пресостата.
                              Щуцера,над синия кран всъщност е изход на топла вода от бойлера, която преминава през синия кран и отива към чучура.

                              Та: сваляне на смесителя, разглобяване на кранчетата и чучура.
                              Проверка за натрупан котлен камък по отворите в тялото на смесителя и чучура.
                              И !!! Също много важно нещо.
                              На входа на смесителя трябва да има една пласмасова тапа с малък отвор.
                              Задължителна е.
                              Дано съм ти обяснил разбираемо.
                              Поздрави:
                              Mc Queen

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с Юнга

                                Утре ще я разглобя да я погледна. Благодаря на всички за насоките

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X