Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за съвет!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моля за съвет!

    Б@х маа му - ако скубането, душенето и шамаренето на дете е дребно хулиганство и е достатъчно едно "извинявай", то да не се занимавам с прокуратури и законови постъпки, ами направо да годя да я пооскубя, повлача за косата и за десерт 2-3 шамара и после, ми извинявай?!? Все пак в понеделник ще пуснем жалба, нека преди да хейта, да дам шанс на правоохранителната система ни система да си свърши работата... м/у временно лелката е идентифицирана с 3 имена и точен адрес, но вчера и днес не можах да я намеря, за да поговорим...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #77
      От: Моля за съвет!

      Както са казали някои хора - не разваляй боя с кавга

      Успех
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #78
        От: Моля за съвет!

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Б@х маа му - ако скубането, душенето и шамаренето на дете е дребно хулиганство и е достатъчно едно "извинявай", то да не се занимавам с прокуратури и законови постъпки, ами направо да годя да я пооскубя, повлача за косата и за десерт 2-3 шамара и после, ми извинявай?!? Все пак в понеделник ще пуснем жалба, нека преди да хейта, да дам шанс на правоохранителната система ни система да си свърши работата... м/у временно лелката е идентифицирана с 3 имена и точен адрес, но вчера и днес не можах да я намеря, за да поговорим...
        Не слушай половината глупости изговорени в темата. Щом като си извадил медицинско - с непачата на съд. Адвокат - на процент, да е по нахъсан (лично пробвано). Тъй като предполагам парите в случая не те интересуват - обещай му и 100% от обезщетението. И съдиш непачата до дупка. Ще отнеме време, може и да не я осъдиш но със сигурност ще и причиниш достатъчен душевен (дал господ и финансов) дискомфорт - влачене по дела и т.н. Виж дали освен гражданско не може да се заведе и наказателно дело - душене, влачене, скубане и т. н.

        В никакъв случай не ходи "да си поговорите" с непачата на домашния и адрес. Минимум контакти с нея и винаги пред свидетели.

        Успех в начинанието!

        П. С. Мисля че няма да е излишно да идете на психолог с децата. Даже май имахме съфорумец детски психолог. Дано да няма защо, ама от опит глава не боли.
        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

        Коментар


        • #79
          От: Моля за съвет!

          Един съд ще подейства много отрезвяващо на лелята. Боя най-много да й хареса.

          Коментар


          • #80
            От: Моля за съвет!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Не слушай половината глупости изговорени в темата. Щом като си извадил медицинско - с непачата на съд. Адвокат - на процент, да е по нахъсан (лично пробвано). Тъй като предполагам парите в случая не те интересуват - обещай му и 100% от обезщетението. И съдиш непачата до дупка. Ще отнеме време, може и да не я осъдиш но със сигурност ще и причиниш достатъчен душевен (дал господ и финансов) дискомфорт - влачене по дела и т.н. Виж дали освен гражданско не може да се заведе и наказателно дело - душене, влачене, скубане и т. н.

            В никакъв случай не ходи "да си поговорите" с непачата на домашния и адрес. Минимум контакти с нея и винаги пред свидетели.

            Успех в начинанието!

            П. С. Мисля че няма да е излишно да идете на психолог с децата. Даже май имахме съфорумец детски психолог. Дано да няма защо, ама от опит глава не боли.
            Дискомфортът ще е изцяло споделен... с участниците в събитието също. Аз бих им го спестил. Отделно, евентуално плащаш масрафа на целия сеир, и хонорара на нахъсания адвокат. За неповторимото усещане да преживееш унижение повторно не отваряме приказка...Имаш глава, ползвай я.
            Последно редактирано от avzdrav; 04-08-19, 21:39.
            Животът е харизан кон според мен...

            Теди

            Коментар


            • #81
              От: Моля за съвет!

              Да, ще има известен дискомфорт за децата. От което не следва, че на непачата следва да и се размине.

              П. С. Много биячи на деца в тоя форум, много нещо. Ама я си представете, че докато сте погнали някое дете в чужд двор, и от къщата излезе не дядото а таткото с правата лопата. Или още по лошо - с КНОто... По примера на Плъха - съвсем спокойно може да изпразни пълнителя по вас, и ще се размине с условна. Та полека с биячеството. Щото всеки батко си има батко.

              П. П. С. На мен преди години момче на видима възраст 7-8 години ми светкаше в очите с лазерна показалка докато шофирах. Спрях и му се накарах (даже после ми стана тъпо, щото много се стресна), а явно е трябвало да го погна с крика в ръка.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • #82
                От: Моля за съвет!

                Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                Да, ще има известен дискомфорт за децата. От което не следва, че на непачата следва да и се размине.

                П. С. Много биячи на деца в тоя форум, много нещо. Ама я си представете, че докато сте погнали някое дете в чужд двор, и от къщата излезе не дядото а таткото с правата лопата. Или още по лошо - с КНОто... По примера на Плъха - съвсем спокойно може да изпразни пълнителя по вас, и ще се размине с условна. Та полека с биячеството. Щото всеки батко си има батко.

                П. П. С. На мен преди години момче на видима възраст 7-8 години ми светкаше в очите с лазерна показалка докато шофирах. Спрях и му се накарах (даже после ми стана тъпо, щото много се стресна), а явно е трябвало да го погна с крика в ръка.
                Остави батките и биячите. Човекът иска съвет, а твоя не е най-добрия...Обещай му да поемеш разноските по делото, така е честно и почтено. Иначе и аз мога да му напиша да иде и да я посече със самурайски меч и че това е единственото достойно решение...щото не се пише на моя задник.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #83
                  От: Моля за съвет!

                  Темата е моля за съвет. Моят съвет е да я съди.
                  Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моля за съвет!

                    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                    Темата е моля за съвет. Моят съвет е да я съди.
                    А що си сигурен, че тая лелка е причинила по-голям стрес, отколкото ти някога на онова хлапе(все пак спомена, че по принцип си изглеждаш страшен...даже и за възрастните)?!
                    Ако е така, за съд ли си бил?!
                    Нищо чудно лелката да е яла някога бой от този порядък, да не си е преценила съвсем добре реакцията към днешно време, че даже и после да и е станало тъпо...
                    Ама въпреки евентуални поуки и за двете страни, трябва да се пълни гушата на адвокати, и да се изтормозят и двете страни може би още доста повече... пропорционално на големината и сериозността на обвиненията... А всъщност си е случка от ранга на "два шамара", и не си заслужава разправията...но май само пострадалите деца го осъзнават в момента.
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моля за съвет!

                      Ако модератор не се намеси им опасност брадърите да избият и натаковат половин Калифорния. С какво сте по различни от тетката не стана ясно...
                      Със здраве и по спокойно

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моля за съвет!

                        Първоначално публикуван от ba4odilqn Преглед на мнение
                        Ако модератор не се намеси им опасност брадърите да избият и натаковат половин Калифорния. С какво сте по различни от тетката не стана ясно...
                        Със здраве и по спокойно
                        Нама как да ти го изясня,за другото не бой се,децата ми никой не ги пипа по ред причини

                        Кух съвет и то не към автора на темата,спокоен съм

                        Все трябва да ти се меси модератор на тебе.......мамммооо пък той ме ощипааааа
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моля за съвет!

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          ...трябва да се пълни гушата на адвокати...
                          Що, те не са ли хора? Или който не върти геврека, не трябва да яде?

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моля за съвет!

                            Аз не бих се занимавал със съдилища :
                            https://dariknews.bg/novini/bylgarii...000-lv-2178570
                            За друго вече е късно.
                            Виден столичен ихтиолог

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моля за съвет!

                              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                              Аз не бих се занимавал със съдилища :
                              https://dariknews.bg/novini/bylgarii...000-lv-2178570
                              За друго вече е късно.
                              Това е за адвокати на процент
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моля за съвет!

                                Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                                Що, те не са ли хора? Или който не върти геврека, не трябва да яде?
                                Хора са, ама конкретно в случая труда им е по-скоро безсмислен.
                                Сравнено с шофьорите, все едно да те закарам по дълъг обиколен път, до място където се стига за две минути пеша през пешеходен маршрут.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X