Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на надежден кучегон за носене от жена!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Айде да се върнем в началото.
    Основния проблем с кучетата е страха. Който не се лекува с кучегон
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      Кучегона, брадвата, пистолета, гьостерицата са инструменти. За да се използват правилно трябва трезва преценка. Което ни връща на страха.

      Иначе аз съм да се забрани отглеждането на некастрирани кучета.

    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Това с кастрирането и забраните има ли го някъде по света и дали работи?

    • icos
      icos коментира
      Редактиране на коментар
      Данък куче работи. Кучката ражда десет кученца- носиш около 1000 еврейчета на данъчните в срок две седмици от щастливото събитие. За опасна порода носиш шест хиляди.

  • Проблемът са кучетата, на първо място безстопанствените, на второ стопанисваните от нефелници. Страхът остава по-назад в класацията.
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Как точно въвеждането на изискване за намордник ще помогне в конкретния случай на примера ти, при положение, че тези хора не спазват съществуващо законово задължение за извеждане на повод?!?

    • turtey
      turtey коментира
      Редактиране на коментар
      На повод ще ги влачи като бръмбар сламка.
      Не че и намордник ще му сложат, де.
      Като си тъп и прост е за цял живот.
      Но пък разпоредбите на закона трябва да са така направени щото и да си тъп и прост пак да не си опасен за околните.

    • Чавдар (V93)
      Чавдар (V93) коментира
      Редактиране на коментар
      Най-тежките инциденти с пострадали хора са най-често или с глутници бездомни, или с домашни, излезли от двор. Т.е. казуси, в които намордник така или иначе не играе.
      За последните 7 години редовно разхождане на куче в парк с много кучета не ми е известен инцидент куче да е нападнало човек. Иначе сбиване между кучета - да. Дори и при такива, много рядко куче ще посегне на човек. Примерно, жена ми е била на път да удуши пуснат безконтролно ротвайлер, непровокирано налетял на нашия (воден на повод след операция). Дори това иначе агресивно към други кучета добиче не се е опитало да я нападне.

  • От известно време жената носи фенерче с електрошок.С него се чувства по-сигурна.И не се страхува.Както правилно писахте, кучетата подушват страха.Освен това, при пряко нападение, електрошокът може да ги възпре.Дори от няколко метра, звукът и светлината му им въздействат и те се отдръпват.Повечето бягат панически.А за крави и коне - да не говорим.Не съм виждал говедо да бяга така.
    Honda CRV-1998 г. 128 к.с. продадена
    Honda CRV- 2004 г. 150 к.с. бензин

    Коментар


    • Тази тема успях да изровя, но и тя е подходяща.

      Годината започна инфарктно за мен. По-назад в темата споменах, че лютив гел, този, на няколко пъти ме спасява. Или по-скоро кучето ми. Е, на първи януари, малко след пет сутринта, се оказа почти неспособен да отбие атаката на две мъжки каракачанки по около 50 кила парчето. Моят голдън, 35 килограма долу-горе, беше на двадесетина метра пред мен по полето около реката, със светеща каишка, на перфектна лунна светлина и под уж постоянен контрол. Уж, щото като му видях навирената опашка и осветих с фенера два чифта очи насреща, разбрах на мига че съм изтървал ситуацията в тъмногто. Хукнах, ама закъснях - вече му се бяха нахвърлили и го повлякоха по дигата към реката. Когато след няколко секунди стигнах до там, единият го беше захапал за предната лапа, другият за врата. Окъпах ги с гела, тоя, къде го ръфаше за лапата, пусна и неохотно се оттегли, но другият продължи да души и да ръмжи, независимо че от упор му пръсках в муцуната и очите. Обезумял вече извадих ножа и започнах да го мушкам където сваря. Поне пет-шест пъти преди да ми пусне кучето и ръмжейки ме да се оттегли. Кучето ми оцеля, ще има спомени, но тая вечер вече почти безпроблемно се движи. Спрея почти го занулих а беше на около 80%. Пак ще си поръчам такъв, но и ще си купя газов плякалник. Заради гърмежа. Псетата ги знам, пазят една кошара на края на квартала, вързани и зад ограда. Канонадата им е дошла в повече и са си били камшика - бяха на около километър от кошарата. На следващия ден опитах да поговоря с единия от стопаните им, но нищо не помага - те ги били вързали, ма гърмежите ги били подплашили.

      Коментар


      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        Много кофти случка, голдъна е сладур и въобще не му е работа да отбива атака, еле пък от две каракачанки.С оглед на това, че си наръгал неколкократно нечий работен пес(сигурно бих направил същото), радвай се че си попаднал на човек, че не са ти причини трайни структурни изменения и че животинката ти е добре.Според мен от цялата работа бомбаджиите са за е§ане, понеже няма нужда всяка нова година да сме като талибани, но това е само според мене.

        Това с ритника на кучето май действа само във форумите, ти успявал ли си да ритнеш озверяло чобанско куче?

      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        Баси новогодишното "приключение"..........
        Определено кучетата не обичат гърмежи и предпочитат да "отстъпят". Пиратка разпилява за секунда улична глутница .
        Едното ми куче като чуе гърмеж също се панира ( 8г.мелез от лудогорско гонче),а малката (няма още 11м . но е над 50кг.) ротвайлерка изобщо не ги отразява (сякаш е глуха).
        Освен другата подготовка може да сменете и ножчето- с едно туристическо на Mora , Bahco .Острието е късо, но с едно движение реже................
        Последно редактирано от petkov_bb; 03-01-21, 21:04.

      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        kirilpm, за новата година и талибаните съм на 100% съгласен
        Ма чий пес е работен, каква работа се очаква да върши и като как ще му се контролира всичко това... Може и да съм седемдесет кила с напикани гащи на ръст 176, ма на хъс съм два метра и двеста кила, когато си пазя кучето. Дето уж е на жена ми, но не си представям как ще се прибера и ще и кажа че не съм го опазил.

    • Е то ти трябва "спрей" за кучкарите.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        То това е ясно
        Въпросът е как да се справим с безконтролните. Миналата година имаше алабай и каракачанка, избягали след гърмежите от един двор в съседно село, но се разминахме някак.

      • BENZBOSS
        BENZBOSS коментира
        Редактиране на коментар
        Шута е първо,после е гела,после идва ножа и после 45ти,обикновенно шута работи ако ситуацията не е изтървана и ги вкарваш в правия път,кучета на кълбо и да ги риташ все тая в повечето пъти,теб те хапят пък ти шут да усетиш........работи на булонка,на Каракачанка и тоя сорт.........пък и твоето куче е за врата долу.........пак като си имал време с гел да се занимаваш.

      • Kirilpm
        Kirilpm коментира
        Редактиране на коментар
        А тъй, Босе, важното е пуцанье да има, ако 45ти не му стигне да си носи и ловна карабина под якето!
        Докато се давят, а ти ги разтърваваш с 45ти имаш добри шансове да утрепеш и твоето куче и чуждото, но това ще го пропуснем, майката му е пуцанье да има.
        Последно редактирано от Kirilpm; 05-01-21, 20:51.

    • Газеняк в 9мм, с халостни, има турски и немски супер-мега мощни патрони, цели в главата, зад ухото е вестибуларния апарат, малко гръбначни могат да продължат след като е компрометиран.

      За всеки случай аз си нося нож, а за недай си боже друго желязо заредено с полу-облечени с кух връх магнум голям калибър(над 9мм).

      Преди около 13 години ако не си носех това което носех, сега нямаше да имам дъщеря, защото една каракачанка нападна бременната ми жена в гората.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • davc
        davc коментира
        Редактиране на коментар
        Чета и не вярвам на ушите си!
        Сто си е купил пищов!

      • сто
        сто коментира
        Редактиране на коментар
        Ми не съм, бре davc, купих си плющялка. Уж по-лесна за употреба от пиратки и други дивотии. Днес си очаквам пратката с пипер на гел като предния, дето определено ми е по-угодна за целта, ако и да не е панацея.

      • petkov_bb
        petkov_bb коментира
        Редактиране на коментар
        С пожелание да не се налага ползването на "играчката",но когато е небходима- да е във Вас.

    • Има някаква файда и от новогодишната талибания. На съседските кучета, които обикновено денонощно джафкат по всичко, което мърда из/над/около/под дворовете почти не съм им чувал гласовете вече четвърти ден

      П.П. Чобанските псета са от най-неприятните за срещане гадинки, ако разхождаш куче. Обикновено охранени, носят на бой, нападат моментално и организирано с намерение да усмъртят опонента, па ако ще и да е подвил опашка и да бяга. Аз по гората пешком обикновено си рязвам и една тояга около метър и двайсет, по- дебелшка... ей-така, за подпиране.
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
        ...

        П.П. Чобанските псета са от най-неприятните за срещане гадинки, ако разхождаш куче. Обикновено охранени, носят на бой, нападат моментално и организирано с намерение да усмъртят опонента, ...
        Факт. Че и често са глутница. На село бая притеснения съм брал с 5-6 броя такива. Стадото пасе покрай пътеката за планината и си беше проблем да мина с кучето оттам. Ония налитат да ядат моя, а той на свой ред напъва да се бие, ако че ще го изядат за норматив. На всичкото отгоре, кучетата бяха от различни стопани и пастира не го броеха за нищо. Никакъв контрол нямаше върху тях.
        Затова се ходеше със зареден газеник и тояга.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • Чудя се въздушния дето не пляка, но стеля със креда, пипер или друг вид амуниции дали не е по-добра алтернатива?Липсва елемента на уплах в животно или зложелател, но пък ефекта трябва да е по-добър може би?
          А по темата, жената все така си ползва кучегона и е доволна за сега за всякакви улични псета. Аз съм спокоен, ама ми се ще да заприходя нещо различно от плякалка за всеки случай.
          Няма страшно в умирачката...
          Страшното е да си жив!...

          Коментар


          • Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
            Чудя се въздушния дето не пляка, но стеля със креда, пипер или друг вид амуниции дали не е по-добра алтернатива?Липсва елемента на уплах в животно или зложелател, но пък ефекта трябва да е по-добър може би?
            А по темата, жената все така си ползва кучегона и е доволна за сега за всякакви улични псета. Аз съм спокоен, ама ми се ще да заприходя нещо различно от плякалка за всеки случай.
            Може и да е по-ефикасно, ма трябва да уцелиш. Пък в ситуация това не е съвсем елементарно. То и аз с ножа теоретично можех да умъртвя псето с един удар, ма на практика, след серия непремерени и хаотични, освен че успях да го отскубна от кучето си, вероятно нищо по-сериозно не му се е случило. Поне този от стопаните му, с когото говорих на следващия ден, не обели и дума да му има нещо.
            Та според мен по-добре е да се гонят от разстояние, отколкото да търсиш ефект от креда, пипер или друго, когато вече е на няколко крачки от теб..

            Коментар


            • За разстояние джуджавката на жената до сега не е имала отказ.Аз не съм си играл да пробвам с афектирани кучета,че си е простотия да ги дразниш,че да пробваш,но щом тя е спокойна на мен ми е достатъчно.
              Знам ли дано да не се налага,ама ей на налага се.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • А как се развиват нещата, ако с 9мм и нагоре одрусаш някое псе, па било то и в ситуация когато е нападнало човек, а не само кучето ти?
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • сто
                  сто коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не съм знаещ в тази материя, ма куче без надзор си е бездомно куче и всяко законно средство за самозащита, па съдейки от случая с пловдивския лекар - даже и незаконно, са си оправдани. Вероятно има нюанси сиво, но като цяло - не би трябвало

                • BatGeorgeone
                  BatGeorgeone коментира
                  Редактиране на коментар
                  Не е за публичното пространство, в кратце гориш по дифолт, понеже не е добре за публични съвети, сети се сам какво се прави, да не се налага да се целиш на месо...

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  В държава, в която "излишните" кученца след раждането се давят в кофа, какво точно очакваш да се случи?

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X