Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

    Търся решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки". С две леви ръце съм, на майстори не вярвам.
    Има вариант да се пробие стената. От другата страна е складово. Има и вариант да се монтира в складовото, но то е голямо, неотопляемо и зимата е гайле, ако не се обособи някаква термоизолирана среда, тип ниша.
    Има и таван, дебела бетонна плоча.

    Бих желал да стане безопасно за ползвателите.

    Публикувайте отговор

  • #2
    От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

    Шпилки през стената.В склада профил.В банята широкополи шайби.И те така.
    Няма страшно в умирачката...
    Страшното е да си жив!...

    Коментар


    • #3
      От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

      Шпилки и конструкция отзад. На "четворки" вяра нямай, дори когато сам си ги зидал.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

        Ето как монтирах бойлер във "складово" през супер кухи четворки..
        Сойката е монтирана на бетонна колона и шпилки през тухлите..
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stoika.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5818554Натиснете снимката за да я уголемите

Име:boiler.jpg
Прегледи:1
Размер:179.8 КБ
ID:5818555

        Коментар


        • #5
          От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

          Мислех ги нощес нещата и най вероятно ще пусна два успоредни винкела от таван до под (бетон) в складовото, ще ги анкерирам и на тях да закача.

          Публикувайте отговор

          Коментар


          • #6
            От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

            Направи това дето ти писах и не си трови живота.Ако бойлера не е 300литра ще държи.Ако е тогава действай по твоята схема.
            Няма страшно в умирачката...
            Страшното е да си жив!...

            Коментар


            • #7
              От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

              Пробиваш тухлите,набиваш възможно най-дългите дюбели ,нещо към 12 ММ.

              Флакон с полиуретанова пяна,пяна за прозорци,лепило флакон за стериопор също става когато има изолации,пълниш през дюбелите,чакаш два часа ,и мяткаш бойлера.

              За сведение,подобни дюбели,монтирани само във външна изолация от стериопор,при напън със мощна импакт машина или въртока от гедоре,къса винта.


              Има и не скъпи химически дюбели,които издържат тонове.Нещо в рамките на 10 лв.

              Това всичко проверено стотици пъти
              Последно редактирано от Roninn; 30-07-19, 07:32.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #8
                От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                Всъщност 100 кила тежест са нищо като натоварване.

                Щом казваш, че не си сръчен в ръцете-щеш не щеш трябва да се довериш на майстор. И няма никакви нужди от профили, анкериране, и подобни заигравки.
                Просто се пробива стената, и с 10-12 мм шпилки се закрепва окачването н бойлера.
                В милиони къщии апартамненти такива бойлери си висят съвсем безгрижно даже на много по-халтави конструкции. При мен например са просто две Г образни куку набити в стената. Не знам каква е стената де, най-вероятно е от единички. Но за четворки крепежа с шпилки е напълно достатъчен.

                Има и химически анкери, но не знам дали могат да се използват за четворки. С тях става доста по-лесно.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #9
                  От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                  http://www.misiamoiatdom.com/356-хим...страция

                  Коментар


                  • #10
                    От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Има и химически анкери, но не знам дали могат да се използват за четворки. С тях става доста по-лесно.
                    Могат, могат. И носят много, ама много.
                    יעבור
                    «И това ще мине»

                    Коментар


                    • #11
                      От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                      Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                      Бих желал да стане безопасно за ползвателите.


                      За безопасността на бойлера,е по важно да имаш нула и земя.Както и предпазен клапан за налягане.До сега не съм чул,за пострадал от паднал бойлер.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                        И аз съм за шпилките. Пробиваш стената без удар, шайба с гайка от към складовото е достатъчно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                          А у нас от 40 години бойлерите си лежат кротко, закрепени с големи дюбели-шпилки в тухла четворка. Как не съм се сетил да пробия стената и да вържа шпилка с шайби отвън на калкана че да не паднат.
                          Нищо и няма на четворката, има и специални дюбели за четворка сега по магазините. Примерно такъв тип с комбинирана шпилка 10мм ще носи и 200 литра бойлер.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:images (1).jpg
Прегледи:1
Размер:2.3 КБ
ID:5818560

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:9395306856478.jpg
Прегледи:1
Размер:190.2 КБ
ID:5818561

                          Коментар


                          • #14
                            От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                            Всичко написано е вярно и потвърждава прочетеното преди това: шпилки, дюбели, пяна, химически анкери (тея съм ги ползвал преди и верно са желязо).
                            Искам 1000% сигурност, стар човек обитава мястото, за това.
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: RQ: Решения за монтаж на бойлер на стена от тухли "четворки"

                              Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                              А у нас от 40 години бойлерите си лежат кротко, закрепени с големи дюбели-шпилки в тухла четворка. Как не съм се сетил да пробия стената и да вържа шпилка с шайби отвън на калкана че да не паднат.
                              Нищо и няма на четворката, има и специални дюбели за четворка сега по магазините. Примерно такъв тип с комбинирана шпилка 10мм ще носи и 200 литра бойлер.

                              [ATTACH=CONFIG]993549[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]993550[/ATTACH]
                              Ти си отличник, щом преди 40 години си използвал дюбели на Хилти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X