Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Максимална скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Максимална скорост

    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
    Да кажем, че за да ти даде 180км/ч средна скорост, трябва през повечето време да виждаш на километража 220км/ч, което си е проблемно за доста кочинки.Това че една лека кола/мотор/джипка или каквото и да е друго МПС може да развие дадена скорост, далеч не значи, че може да я поддържа без това да се отрази сериозно върху бюджета на собственика.
    Ако намаляваш чат пат е както казваш (за 220)

    при малък трафик,Траяново Врата Пазарджик-Оризово и особено Стара Загора- Бургас си е сравнително лесноизпълнима задачата на Кольо, с бая (над 100 модела) колици.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

    Коментар


    • #32
      От: Максимална скорост

      Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
      Ако намаляваш чат пат е както казваш (за 220)

      при малък трафик, Пазарджик-Оризово и особено Стара Загора- Бургас си е сравнително лесноизпълнима задачата на Кольо, с бая (над 100 модела) колици.
      Говорихме за София-Пловдив. Там нещата са малко по-други, ама ти го знаеш.
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • #33
        От: Максимална скорост

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        Моля ти се, кажи ми че знаеш какво е средна скорост. Щото един тука с претенции да разбира от математика вече се изложи.
        Чувствам се като първолак,който току що е гръмнал бомбичка от миниум и бронз в фасадата на кметството през 1981 г.

        Изхода на църна маца до входа на Пловдив са 129 км.които вземам с най добро време 42 минути ,преди месец със трима души.Отсечката я пътувам всеки ден в двете посоки.От година две пътувам по рядко,веднъж седмично.

        Със мотора падам под 40 минути безгрижно

        Преди грубо 20 години карах ВР6 -ца с която времето беше близко до това на мотора само че с 4 човека.

        Време под 40 минути с мотор,се прави през цялия ден,по причина че ,той се движи с над 200 в 90% от времето и единствено колите му се пречкат с променлив успех.

        п.п Бомбичката намерих на поляната,и тя не гърмеше цял ден,носих я в джоба,и насред площада ,да покажа че имам такава ,но не гърми,реших да го направя на най важното място,а тя взе че гръмна,от тогава ,по тъпо съм се чувствал само на държавния изпит в ТУ и две години по късно , в младоженския дом.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: Максимална скорост

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Говорихме за София-Пловдив. Там нещата са малко по-други, ама ти го знаеш.
          Колегата вероятно мотора си е имал предвид, но е споделял, че с кола е бримчил по маршрута с 200.

          Иначе една от ситуациите в които се изприщих яко, беше точно с мотористи пред мен каращи със 160 и аз след тях да им се кефя, докато на един от мостовете, единия влезе в резонанс. Едвам остана прав, а аз вече зад мотористи не карам

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ..

          Изхода на църна маца до входа на Пловдив са 129 км.които вземам с най добро време 42 минути ,преди месец със трима души....
          Бая висок риск за -8мин.
          С минаване през аварийната ли го правиш?
          Последно редактирано от DBRS; 29-07-19, 21:56.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #35
            От: Максимална скорост

            Първоначално публикуван от kitov Преглед на мнение
            В Германия може и с 200, а може и с повече, но само в Германия. На друго място в Европа не може с повече от 130. Та защо в България 140?
            Полша е също 140 май, и на някои места в Австрия и Италия. За България просто са избрали най-голямата цифра от наличното по света, за да няма оплаквания че някъде другаде е по-добре.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Задача 1

            Задача 2
            На какво разстояние са камерите за средна скорост по българските магистрали?

            Коментар


            • #36
              От: Максимална скорост

              Абе не знам, може да съм нещо неправилен, ама по участъка София-Пловдив 160 са ми донякъде приемливи и то на определени участъци, 180 са ми адски много, 200-210 съм вдигал само в Германия, на прав участък. Това по GPS! Явно не ставам за състезател!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: Максимална скорост

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                Чувствам се като първолак,който току що е гръмнал бомбичка от миниум и бронз в фасадата на кметството през 1981 г.

                Изхода на църна маца до входа на Пловдив са 129 км.които вземам с най добро време 42 минути ,преди месец със трима души.Отсечката я пътувам всеки ден в двете посоки.От година две пътувам по рядко,веднъж седмично.

                Със мотора падам под 40 минути безгрижно

                Преди грубо 20 години карах ВР6 -ца с която времето беше близко до това на мотора само че с 4 човека.

                Време под 40 минути с мотор,се прави през цялия ден,по причина че ,той се движи с над 200 в 90% от времето и единствено колите му се пречкат с променлив успех.

                п.п Бомбичката намерих на поляната,и тя не гърмеше цял ден,носих я в джоба,и насред площада ,да покажа че имам такава ,но не гърми,реших да го направя на най важното място,а тя взе че гръмна,от тогава ,по тъпо съм се чувствал само на държавния изпит в ТУ и две години по късно , в младоженския дом.


                Това имах предвид

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Правилно ти е впечатлението.

                Средното между 140 и 160 е 150.
                Та за миг се притесних че те гони някаква подобна глупост.
                Извинявай.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Максимална скорост

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Изхода на църна маца до входа на Пловдив са 129 км.които вземам с най добро време 42 минути ,преди месец със трима души.Отсечката я пътувам всеки ден в двете посоки.От година две пътувам по рядко,веднъж седмично.
                  Колега, удивително постижение - средна скорост от 184,3 км/час. Дали не бъркам, че караш с дашкам в повечето време. Може ли клипчето от това пътуване?

                  Коментар


                  • #39
                    От: Максимална скорост

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                    ....Изхода на църна маца до входа на Пловдив са 129 км.които вземам с най добро време 42 минути ,преди месец със трима души.Отсечката я пътувам всеки ден в двете посоки.От година две пътувам по рядко,веднъж седмично.

                    Със мотора падам под 40 минути безгрижно

                    Преди грубо 20 години карах ВР6 -ца с която времето беше близко до това на мотора само че с 4 човека.

                    Време под 40 минути с мотор,се прави през цялия ден,по причина че ,той се движи с над 200 в 90% от времето и единствено колите му се пречкат с променлив успех....
                    Eвала.
                    Дизелов Jeep, не е Jeep.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Максимална скорост

                      Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                      Полша е също 140 май, и на някои места в Австрия и Италия. За България просто са избрали най-голямата цифра от наличното по света, за да няма оплаквания че някъде другаде е по-добре.


                      На какво разстояние са камерите за средна скорост по българските магистрали?
                      В Австрия,под знака за 140 има и табела,колко километра е разрешена тази скорост.
                      Дизелов Jeep, не е Jeep.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Максимална скорост

                        Нищо чудно да се кара със средна скорост и над 200 км/ч

                        Някъде имам клипчета дадени ми от моториста на пистарка в които се кара по третостепенен двупосочен път в Хърватска със скорости 220-260 км/ч включително и през населени места

                        А пък аз искам да видя средна скорост над 180 км/ч по Хемус от Витиня към София.
                        То по Тракия и баба знае.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Максимална скорост

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          ...
                          А пък аз искам да видя средна скорост над 180 км/ч по Хемус от Витиня към София.
                          То по Тракия и баба знае.
                          Возил съм се там с толко

                          а ето друга лудост
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • #43
                            От: Максимална скорост

                            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                            А пък аз искам да видя средна скорост над 180 км/ч по Хемус от Витиня към София.
                            То по Тракия и баба знае.
                            Пробвал съм,нестава,в сряда ще ходя от Пловдив до Монтана през Хемус.

                            Там има отсечки през които с 80 км.ми е трудно да карам,асфалта е някакси неравен и се получава нещо от рода че предната гума стъпва тук там.А и тоя път има славата на Цариградско за мотористите.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Максимална скорост

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Пробвал съм,нестава,в сряда ще ходя от Пловдив до Монтана през Хемус.

                              Там има отсечки през които с 80 км.ми е трудно да карам,асфалта е някакси неравен и се получава нещо от рода че предната гума стъпва тук там.А и тоя път има славата на Цариградско за мотористите.
                              Завоите са с обратни наклони, настилката е с такива неравности че ти отлепя гумите
                              Но адреналина е върхов


                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Максимална скорост

                                То при нашата инфраструктура адреналинът винаги е върхов
                                По Хемус неравностите никога не са ме притеснявали - лекият автомобил (особено джипката) ги демферира прекрасно без да подскача или губи контакт с пътя.
                                Но на обратните наклони съм имал интересни случки Например от вътрешна на завоя лента изведнъж колата да решава, че не иска да завива (явно имаше нещо поразлято, което бе направило хлъзгава каша само в този участък).
                                И така плавно намалявайки и лееко завивайки стигнах до левият банкет на магистралата на метър от мантинелата, където гумите вече захванаха чакъла/камъчетата, та влезе в пътя..
                                Абе страшничко си е, особено нощем
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X