Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коне на свобода

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коне на свобода

    През последните 30 години съм виждал няколко пъти свободно живеещи стада коне. Не допускат хора наблизо. Обяснението на местните колеги е, че собственикът им е умрял и вече никой не се грижи за тях. Наблюдавал съм ги с причакване и бинокъл. Забелязах, че в стадата има само по един жребец (ягър), а останалите мъжки са скопени. Знае ли някой защо, дали е "заварено положение", дали ягърът прогонва порасналите жребчета или им прехапва тестисите, както се случва при дивите зайци?
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Коне на свобода

    Стана интересно! Ако в стадото има само един жребец, тогава от къде се взема следващия?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • #3
      От: Коне на свобода

      Дървари пуснали ги свободно да се изхранват, когато не ги използват за дърводобив. Такива коне са голяма напаст, унищожават и стъпкват всичко.
      Има и такива "отглеждани" за супсидии.
      "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

      Коментар


      • #4
        От: Коне на свобода

        И а и за суджук. Инфо от първо ухо. Няма дърва, няма оране. Знаят си собственика, от него ме бягат. Явно ги храни и някакви грижи полага. Конете са умни, разбират.

        Публикувайте отговор

        Коментар


        • #5
          От: Коне на свобода

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Стана интересно! Ако в стадото има само един жребец, тогава от къде се взема следващия?
          Предполагам, че като дойде млад мераклия, се бият до победа, както обикновено се случва при повечето животни (понякога и хората ) . На тоя въпрос може да отговори само специалист.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #6
            От: Коне на свобода

            В околноста на хижа Иван Вазов . Поне 10 стада. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5446.JPG
Прегледи:1
Размер:410.9 КБ
ID:5818529
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Коне на свобода

              Около яз Калин също има няколко стада.
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #8
                От: Коне на свобода

                В Родопите, под Перелик виждам редовно. Нямат вид на използвани за дърводобив, вероятно са подивели без стопанин.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Коне на свобода

                  Субсидии е верният отговор
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коне на свобода

                    Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                    Субсидии е верният отговор
                    E , това е и само добавям , че има и крави по същата схема .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коне на свобода

                      Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
                      Субсидии е верният отговор
                      В Стара планина между голямото село и Своге е пълно
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коне на свобода

                        Навремето бяха дърварски, сегашните вече се каза. Вчера стопанин на 10 крави из годечките балкани сподели, че голямото стадо крави е на собственик, който не ги е виждал от както ги е пуснал.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коне на свобода

                          Всъщност ми се струва че е добре.
                          Нека има диви коне, отколкото никакви
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коне на свобода

                            Коне да, не знам какви пакости правят, навремето из Родопите по- скоро лесно се плашеха и бягаха. Но около сегашните крави нямаше минаване, като побеснели са и много измършавели.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коне на свобода

                              Не е добре да има оставен на свобода безконтролно никакъв добитък. Особено по-едър такъв. Болести, агресия спрямо хора, опустошаване на имоти и пр. явления са неизбежни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X