Обява

Свий
Няма добавени обяви.

да попитам,

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • да попитам,

    почвам с предисловиеако модераторите сметнат въпроса че не е за раздела моля да я преместят,и така,на практика има един удавен опел 2,2 дизелна синковеца еудави го преди 2 седмици в големия дъждот тогава е в гаража да съхне,не го бяхме палили защото моя отворко каза че е блокирал двигателяднес го избутах и на 4та скорост леко го превъртях,мамка му май не е блокиралта питането е,как сега да промия двигателя беэ да го паля,според мен е запекъл стартера

  • #2
    От: да попитам,

    Това, че се върти вала, изобщо не значи, че вътре всичко не е на кайма, че не се е получил хидравличен удар и някоя биела не станала S-образна.
    Стартера ще трябва да го свалиш, не се сещам друг начин.
    За мотора...ако имаш някой познат със сервиз, да има ендоскоп-през отвора за подгревните свещи да прегледате какво е дереджето вътре- бутала движат ли се, до къде се движат...нещо вода, жаби, дъждовни червеи
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #3
      От: да попитам,

      Преди всичко дръпни щеката за маслото и виж дали е пресечено.Ако не е пресечено махвни въздушния филтър, отвий подгревните свещи и върти докато не изхвърли водата от цилиндрите.После пак проверяваш маслото, ако е станало на боза точиш, наливаш 2-3 кила нафта, точиш пак и наливаш ново масло.След това палиш и ако всичко си е по старому, изкарал е късмет.Запеклия стартер можеш да го оправиш с почукване с щанга, ако не лягат четките или с сваляне, смазване и ремонт.

      Коментар


      • #4
        От: да попитам,

        Въртене на стартер не може да направи беля. Криви биели се получават, ако има хидравличен удар докато двигателя работи.
        При въртене на стартер ако има вода в цилиндъра-стартера няма сила да превъти коляновия вал и да изкриви биела. Тя е доста яко желязо, и на стартер не може да се повреди.
        Просто стартера спира да се върти, ако има вода в цилиндъра.

        Та пробвай смело, то ще си покаже.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: да попитам,

          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
          Въртене на стартер не може да направи беля. Криви биели се получават, ако има хидравличен удар докато двигателя работи.
          При въртене на стартер ако има вода в цилиндъра-стартера няма сила да превъти коляновия вал и да изкриви биела. Тя е доста яко желязо, и на стартер не може да се повреди.
          Просто стартера спира да се върти, ако има вода в цилиндъра.

          Та пробвай смело, то ще си покаже.
          Утре ше ти снимам едно бутало с биела от БМВ 740 , да я видиш от стартер какво става .
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #6
            От: да попитам,

            изхвърлихме въздушния филтър беше влажен не мокърмаслото на щеката е бистрое бистро като дизел на не нам колко иляди километра,джамбазки,но не личи да е пресяканоама знаеш ли, котка в чувалне съм му следил нивото на щеката ,щото младите като им кажеш нещо те гледат като изкопаемоако е омешало с водата ще личи ли

            Коментар


            • #7
              От: да попитам,

              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
              Утре ше ти снимам едно бутало с биела от БМВ 740 , да я видиш от стартер какво става .
              Колко е сигурно, че е станало от стартера, а не е била крива отпреди това?
              Клапани се кривят на стартер, ама биела...

              Па и на 4 литров мотор... Не знам колко е де, съдя по числото от модела на беенвету.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #8
                От: да попитам,

                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                Колко е сигурно, че е станало от стартера, а не е била крива отпреди това?
                Клапани се кривят на стартер, ама биела...

                Па и на 4 литров мотор... Не знам колко е де, съдя по числото от модела на беенвету.
                Пред мен стана ,кола на 70000км от магазина.
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #9
                  От: да попитам,

                  Озадачаваш ме.
                  Досега не съм чувал за такова нещо, и не съм си мислел, че е възможно.
                  Все си мисля, че нещо не е било както трябва, ама няма как от дистанция, и с две три думи да се опиша кое-какво.ю Склонен съм да ти вярвам, не си от хората които си измислят, но имам едно на ум, че може да си се заблудил.
                  Такова яко желязо като биела на корав мотор не се криви толкова лесно от 2-3 кВ стартер. То на големите двиугатели и стартерите им са големи, ама още не ми се вярва, че е възможно такова нещо.
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: да попитам,

                    Добър редукторен старер, в комбинация с добър акумулатор, може да сътвори чудеса.Биелата е яко желязо, но когато я спреш на средата или на 3/4 от хода и в твърда преграда, нещата хич не са в нейна полза.Та колкото и на гадно място да са подгревните свещи, отвийте ги, за да дадете шанс за живот на мотора.

                    Коментар


                    • #11
                      От: да попитам,

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Озадачаваш ме.
                      Досега не съм чувал за такова нещо, и не съм си мислел, че е възможно.
                      Все си мисля, че нещо не е било както трябва, ама няма как от дистанция, и с две три думи да се опиша кое-какво.ю Склонен съм да ти вярвам, не си от хората които си измислят, но имам едно на ум, че може да си се заблудил.
                      Такова яко желязо като биела на корав мотор не се криви толкова лесно от 2-3 кВ стартер. То на големите двиугатели и стартерите им са големи, ама още не ми се вярва, че е възможно такова нещо.
                      Главата се оказа пукната и е наляла единия цилиндър(колата беше докарана в сервиза защото почнала да прекъсва и на собственика може да се вярва, че не прекрива нещо ). Няма одавяници и каране по къра завъртя и згъна биелата.
                      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                      Коментар


                      • #12
                        От: да попитам,

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Въртене на стартер не може да направи беля. Криви биели се получават, ако има хидравличен удар докато двигателя работи.
                        При въртене на стартер ако има вода в цилиндъра-стартера няма сила да превъти коляновия вал и да изкриви биела. Тя е доста яко желязо, и на стартер не може да се повреди.
                        Просто стартера спира да се върти, ако има вода в цилиндъра.

                        Та пробвай смело, то ще си покаже.
                        Виждал съм крива биела от стартер ,не веднъж. От духнала гарнитура/сцепена глава. Пълни в покой и после МЯУ
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #13
                          От: да попитам,

                          Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
                          изхвърлихме въздушния филтър беше влажен не мокърмаслото на щеката е бистрое бистро като дизел на не нам колко иляди километра,джамбазки,но не личи да е пресяканоама знаеш ли, котка в чувалне съм му следил нивото на щеката ,щото младите като им кажеш нещо те гледат като изкопаемоако е омешало с водата ще личи ли
                          Седяла е две седмици,водата може да се е утаила вече на дъното на картера. Може се изкара проба от най-ниското ниво с шлаухка и спринцовка за 50cc .от аптеката и да се цвърне връз гореща повърхност (около 150-160°Ц).Мехурчетата и най-вече пукането лесно се забелязват.

                          Коментар


                          • #14
                            От: да попитам,

                            преди малко свалих подгревните свещи,бес да скъсам нито еднатова за мен дето и двете ми ръце са в г,,зае жестоко постижение,сега ще взема един акумулатор,и после стягам палците на кракатамежду другото в кулера трябва ли да има някаква течност по принцип

                            Коментар


                            • #15
                              От: да попитам,

                              Аз не разбрах, колата си е стояла и е била залята, или сина ти се е бухнал в гьол до стъклата и тогава е спряла ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X