Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ и мнения при избор на 4х4!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ и мнения при избор на 4х4!

    Здравейте добри хора, решил съм да си купя машина 4х4, която мисля да използвам за семейни пътувания сред природата, ще я впрягам от време на време с караванка и ремаркета, но главно искам да правя първи стъпки в любителски офф! Вече съм се спрял на 4 модела, един от които се различава доста от другите, избрал съм дизелов двигател и автоматична скоростна кутия. Та машините са следните:
    Тойота Hilux
    Ford Ranger
    Ford Ranger Raptor
    Jeep Wrangler
    Качвам снимки и на конкретните машини, машини които съм харесал. Моля за мнения и ви благодаря предварително! Търся най-универсалната и здрава машина за нуждите, които съм описал.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

    Така след като тествах всички харесани модели, мисля, че за мен по-практичен ще е пикап! Големия въпрос е Тойота( адски малък мотор, поне според мен) или Форд Уайлдтрак ( който съм карал като служебен в продължение на няколко месеца, и ми хареса). Мислех си и за американец, но е адски непрактично с този разход за гориво, при нашите 40к-50к километра годишно. Така, че моля Ви колеги, който има опит с двете машини нека сподели впечатленията си!
    Благодаря и поздрави!

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

    Коментар


    • #3
      От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

      Защо не покараш Фолксваген Амарок? За мен този пикап представлява идеалния семеен и работен авотмобил.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

        Ами и аз все добри коментари съм чел за него, но наистина не ми харесва на външен вид и някак си не мога да приема ВАГ като пикап, както и мерцедес. Това е причината да ги избягвам...!

        Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • #5
          От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

          Това, че не можеш да приемеш VW като пикап е.... Половин Австралия и половин Южна Африка го карат и са супер доволни, но щом не го приемаш, вземи дървото Хайлукс Всъщност, което те кефи на външен вид

          Коментар


          • #6
            От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

            Първоначално публикуван от Stanislav1990 Преглед на мнение
            Ами и аз все добри коментари съм чел за него, но наистина не ми харесва на външен вид и някак си не мога да приема ВАГ като пикап, както и мерцедес. Това е причината да ги избягвам...!

            Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
            Има нещо важно, което май не му отдаваш значение или просто не си запознат.
            Тия изброените, доколкото знам, май всичките нямат въобще вариант за постоянно 4х4(full time), а са само с твърдо включващ се преден мост(part-time). Което означава, че не трябва да се карат на 4х4 на твърди сухи настилки с добро сцепление. (Може да се прави само при нужда и извън пътя). Едно, че е вредно за трансмисията, второ, че колата не завива добре с твърдо включен преден мост. За да може да се кара на 4х4 без тези проблеми, при всякакви настилки, е нужно да има диференциал в раздатъчната кутия.
            Зимата естествено е много полезно постоянното 4х4, както и при мокър, хлъзгав път, променящи се често пътни настилки и подобни. Също така дава допълнителна сигурност и сцепление при нормално каране, още повече пък и при дърпане на ремарке.

            От споменатите само Амарок го има и с такава раздатка в определени комплектации.
            Отделно, раздатка включваща и тази функция, има при Митсубиши L200, както и при неговия близнак правен с емблеми на Фиат(и вероятно по-изгоден за закупуване под тази марка).
            Също така съм чел, че L200 е с по-удобни задни седалки от конкурентите си, което вероятно също е от значение за семейно возило, и може би не е лошо да го разгледаш.

            Не става ясно дали ще се купува нов от магазина и какъв е бюджета... Новия модел на L200 трябва да излезе вероятно до към началото на следващата година, вече има рекламни клипове... Не, че и стария е лош, но тъкмо може да има намаления.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #7
              От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

              Здравейте, тази седмица изчетох доста коментари относно Л200, прави сте не съм много запознат и именно за това търся помощ от вас. Добре разбрах явно трябва да пробвам и двата, колкото и да не ми харесва на външен вид ВАГ-а явно е много добър. Л200 в новия си вариант може вече да се поръча при нас, но ми изглежда доста ръбест в предната си част, затова ще пробвам настоящия модел. Бюджет няма просто искам да е най-универсалната машина за нуждите ми!

              Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #8
                От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                Ето ти разликата на мокро, при малко по-стар модел. По-новите се превключват режимите с въртящ се ел.шалтер, но като цяло са същите.

                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Ето ти разликата на мокро, при малко по-стар модел. По-новите се превключват режимите с въртящ се ел.шалтер, но като цяло са същите.

                  Много благодаря, записах се за пробно шофиране дори. Въобще не го бях включил като вариант. Рейнджърът, който карах наистина не разполагаше с това. И цената на Л200 е значително по-ниска от тази на Форд. Както казах ще тествам и двата...

                  Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                    И мое мнение, че от европейските пикапи по добър и универсален от Л200 е по ново Л200. И малко забава... https://www.youtube.com/watch?v=EMRBvHh1AJE
                    8)

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                      Така, пробвах Навара, Л200 и фиат. Мицубишито превъзхожда наистина всички 7-8 модела, които изпробвах. Така че чакаме края на октомври новия модел пробвам и него и поръчвам....
                      Благодаря много на всички за мненията!

                      Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                        А какво ти е мнението за Амарок, след като го тества?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                          Първоначално публикуван от Stanislav1990 Преглед на мнение
                          Мицубишито превъзхожда наистина всички 7-8 модела, които изпробвах.

                          Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk
                          То затова всички на които наистина им трябва пикап са с Л200, а другите производители са пред фалит.
                          Или не си тествал нищо или изобщо не ти трябва пикап или и двете заедно плюс нещо друго.
                          Как така тестваш стария модел и решаваш че е перфектен и е това което ти трябва но ще чакаш новия модел.
                          По-добре зачакай по-следващия сигурно ще е по-добър

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                            Първоначално публикуван от Kalin Galinov Преглед на мнение
                            А какво ти е мнението за Амарок, след като го тества?
                            Хареса ми също, чувствително повече пространство и по-голям мотор, но външния вид надделява.....поне за сега де. Днес ми се обадиха новото Л200 ще е налично в 37 седмица, така че чакам пробвам и ще видим...

                            Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ и мнения при избор на 4х4!

                              И защо да не го изчакам след като става въпрос за няколко седмици, нямам бърза работа, та кой е пред фалит, че не разбрах, Тойота, Форд, Нисан, Фолксваген или Мерцедес, защото тях съм пробвал до сега?

                              Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X