Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Греда на лястовицата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Греда на лястовицата

    Скъса се гредичката върху която е закрепена лястовицата.
    По принцип искам да я изработя на ново, да зачистя основните надлъжни греди, да ги подсиля и да заваря напречната гредичка към тях.

    И сега въпросите:
    къде във Варна да намеря тръбогиб?
    нямам шаблон, как да огъна тръбата
    колко е дебела стената на тръбата
    колко е външния размер на тръбата

    При скъсването на тръбата се усукала, как да центровам новата спрямо рамата?
    При скъсването е скъсала спирачна тръбичка, тази която влиза в кантарчето. Защо в кантарчето влизат две тръбички, третата е ясна, тя отива назад към спирачните барабани.

  • #2
    От: Греда на лястовицата.

    Скъса се гредичката върху която е закрепена лястовицата - А рамо
    По принцип искам да я изработя на ново, да зачистя основните надлъжни греди, да ги подсиля и да заваря напречната гредичка към тях.- и доста други неща

    И сега въпросите:
    къде във Варна да намеря тръбогиб? - Класик, под комина
    нямам шаблон, как да огъна тръбата - не ви трябва, сложете я права, просто и сменете мястото, и без това старото е изгнило и навътре
    колко е дебела стената на тръбата - 3-5мм
    колко е външния размер на тръбата - и това няма значение, вие си решавате, гледайте да е безшевна

    При скъсването на тръбата се усукала, как да центровам новата спрямо рамата? с прав ъгъл
    При скъсването е скъсала спирачна тръбичка, тази която влиза в кантарчето. Защо в кантарчето влизат две тръбички, третата е ясна, тя отива назад към спирачните барабани. - и двете излизат от разпределителят отпред, за повече количество спирачна течност( не съм убеден).

    Колата е испанска сглобка, нали?

    Коментар


    • #3
      От: Греда на лястовицата.

      Благодаря!
      Не е испанска, джапанезе е.

      Знам, че не е редно, но предвид за какво се използва, мисля да изхфърля кантарчето. Мнения?

      Коментар


      • #4
        От: Греда на лястовицата.

        Пробвай при Таргата .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • #5
          От: Греда на лястовицата.

          Ясно.
          А за спирачните тръбички, защо са две назад, някой ще внесе ли яснота?

          Коментар


          • #6
            От: Греда на лястовицата.

            За тръбичките - разгледай https://www.fixkick.com/brakes/brakes.html .

            Има спомената точно този детайл на https://www.fixkick.com/brakes/96-98nonABS.jpg . Но не схванах много каква е ролята...

            Коментар


            • #7
              От: Греда на лястовицата.

              Нещо свързано с двата кръга, вероятно при разлика в налягането затваря този с по-малко налягане и пуска назад от този с високо.
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Греда на лястовицата.

                Да обаче тази схема я дават за след 1996, а моята е 1993. Странно. Никой ли не го е махал това кантарче?
                И наистина този пет канален пропорционален клапан в предния десен калник - каква му е ролята?

                Ако променя мястото на гредичката, няма ли да изменя геометрията на задния мост? Нали все пак тя определя колко да е завъртян моста по оста си. И така да променя ъглите на каретата на кардана?

                Коментар


                • #9
                  От: Греда на лястовицата.

                  Можеш да махнеш кантарчето, моето протече и го махнах. От помпата тръгват две тръбички за предните и една за задните. Всичко друго е излишно. На мен ми трябваха един щуцер да свържа тръбата от помпата до кантара с тази от кантара до задното колело. Третата тръба я затапих.
                  Освен това смених барабаните, целия заден спирачен механизъм и полуоските с такива от къса, с по-малки барабани и горе-долу балансирах спирането. Не съм забелязал проблеми дори и зимата.
                  Това с полуоските го правих не заради спирачките.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Греда на лястовицата.

                    По-тънки са на късата .
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Греда на лястовицата.

                      Ако се сложи права тръба-кардана започва да опира в нея.
                      Пробвано на Франко.
                      Аз просто бях пуснал една тръба ДОПЪЛНИТЕЛНО, за подсилване на оригиналната. Със съответните заварки. И се наложи да я режа по средата-заради кардана.

                      Значи-изработва се нова тръба, може да е по-дебела, ама не е много наложително, щом оригиналната дебелина е изкарала сума ти години...
                      После се разпробиват стените на рамата, и тръбата се вкарва в отворите така, че да се покаже от външната страна(повтаряне на оригиналната конструкция). Заварка от двете страни, и готово.
                      Това, ако рамата не е изгнила де.
                      Ако е изгнила-подсилване с планки на местата на които ще се хваща новата тръба.
                      В краен случай може и без разпробиване на рамата. Заваряват се планки 3-4 мм от вътрешната страна на рамата, и към тях се заварява новата тръба.

                      Обаче много мерене преди окончателното заваряване за избягване на нежелани срещи на железа при крайните ходове на окачването.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Греда на лястовицата.

                        Благодаря на всички!
                        Разглобил съм я, почвам да я правя.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Греда на лястовицата.

                          Правих го при мен преди доста години. Играчка си е голяма, защото от изработката на тази греда и монтажа на А-рамото зависи геометрията на задния мост. При малки отклонения в монтажа на А-рамото, от дължината се мултиплицират и моста "бяга" вече дори видимо.
                          о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                          Коментар


                          • #14
                            От: Греда на лястовицата.

                            В Класик ми огънаха тръбата по шаблон. Шаблона е арматура огъната по старата тръба. Тръбата е от друго място - безшевна, 48х2,9мм. Планките за а-рамото се фиксират лесно. От центъра на тръбата лявата планка е на 120 мм, дясната на 200. Ъгъла на пиньона го направихме по друга Витара.

                            Скъсаната спирачна тръбичка я смених до предния разпределител. Тръбичките накрая завършват с елементарен конус. Ползвах желязна, като оригиналната, тръбичка въпреки, че с медна се работи по лесно. Кантарчето не посмях да го махам, оставих всичко оригинално.
                            Последно редактирано от vitar; 31-07-19, 17:22.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Греда на лястовицата.

                              Ще я бъде значи.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X