Обява

Свий
Няма добавени обяви.

болната тема за "гуми"...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • болната тема за "гуми"...

    Попрочетох тук,там и съвсем се омотах..
    Питането ми е за летни гуми към какъв размер да се насоча?
    Кияка лятото го карам много...предимно по асфалт(на 90%),до сега и зиме и лете съм бил с 195/80/15ки.
    Чета и виждам че като дойде баир и мнооого се мори/вика-не моа повече/
    Иска ми се вече да я пробвам с подходящ размер/за летни/,така че да няма толкос зор по баирите на магистралата...
    Не е лифтвана/за 128коньовия мотор питам/
    Та-205ли 215ли,на 70ли на 75ли?...
    -и май ще да е някакви А/Тта,че имам една вила над Трън и там пролет и есен ходя често и е кал до ушите като валне.
    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
    Краси
    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

  • #2
    От: болната тема за "гуми"...

    заводските размери
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: болната тема за "гуми"...

      Поне при леките коли, досега опитът ми е, че вървят най-добре със заводските размери гуми. Ако са дадени няколко размера като възможни-най-добре е с по-малкия. Едва ли при джипката ще е различно.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: болната тема за "гуми"...

        Аз си поръчах Hifly Vigorous AT601, в размер 215/75/15. Та, за себе си го реших проблема. Настоящите са 195/80/15 Hankook Dynapro Atm, но вече са толкова напукани, че не стават. Ще дам отзиви като ги монтирам. Очаквам ги след няколко дена. Харесах ги, защото шарката наподобява Ханкука и въпреки, че ги водят "летни", имат някакви ламели и мисля, че ще се справят добре целогодишно. А и цената е под 100 пари на парче. Исках една идейка по-големи, но разликата няма да е съществена. 235-ци ми се струеват прекалено големи. Колата ми е резервна един вид, та не упражнява кой знае колко сериозен офроуд, освен спорадично ходене за гъби, коприва или квото там. И качване до вилата, когато е кално и Ситроена или не може, или не искам да го овъртя до ушите в кал.
        За по-сериозни заЙгравки, АТВ-то върши работа. Корозията имам предвид.
        Последно редактирано от TigerHunter; 26-07-19, 20:25.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: болната тема за "гуми"...

          Аз съм с Kumho Road Venture AT KL 78 215/75/15 от миналата есен, представят се много добре. На сняг са класи над чисто зимните Ласса Компетус, на асфалт просвирват, защото са доста меки. Безшумни са. За кал естествено са компромис, но няма пълно щастие.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: болната тема за "гуми"...

            Тия дни ми пристигнаха гумите и днес ги монтирах. Без прецизно мерене, са около 1-1,5 см по-високи от 195-ците. Птриятни на пипане. Каучука е мек. Имат означение М+S, въпреки, че ги водят "летни". Качих се до вилата да ги окалям и както очаквах, на лепкава кал се омазват както всички АТ-та. На спускане обаче по чакъла ги развъртях за трийсетина метра и се почистиха идеално. Не остана никаква кал по грайфера. Дълбочината на протектора е около 1 см, не съм мерил прецизно. По-нататък, ще споделя повече впечатления. До 60-70 км/ч не са шумни.
            Последно редактирано от TigerHunter; 03-08-19, 22:43.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #7
              От: болната тема за "гуми"...

              Първоначално публикуван от lakatnika Преглед на мнение
              Попрочетох тук,там и съвсем се омотах..
              Питането ми е за летни гуми към какъв размер да се насоча?
              Кияка лятото го карам много...предимно по асфалт(на 90%),до сега и зиме и лете съм бил с 195/80/15ки.
              Чета и виждам че като дойде баир и мнооого се мори/вика-не моа повече/
              Иска ми се вече да я пробвам с подходящ размер/за летни/,така че да няма толкос зор по баирите на магистралата...
              Не е лифтвана/за 128коньовия мотор питам/
              Та-205ли 215ли,на 70ли на 75ли?...
              -и май ще да е някакви А/Тта,че имам една вила над Трън и там пролет и есен ходя често и е кал до ушите като валне.
              Вземи си летни 205/70/15 каквито ти харесат,и разхода ще ти е по малък и няма да се зори колата!А за зимата зимни,зае--би кой ти говори за всесезонни,такова животно в Бг,няма защото тука има зими темперетурата пада до -25:-27-8гр.,ама ти о знаеш щом имаш имот над Трънско!Всесезонните са за в Гърция,но понеже са с по агресивен грайфер и са на по тънки пари,та някой колеги си ги взимат за целогодишни!Аз като купих джипа беше с Goodyear Wrrangler AT s 4-5mm.и пред нас на съвсем малък наклон на трева не включех ли 4x4,не искаше да тръгне джипката!

              Коментар


              • #8
                От: болната тема за "гуми"...

                Аз не бих качил толкова ниски гуми на джипката, но всеки си знае.
                Мен АТ-та си ме устройват идеално. Джипката ми е спомагателна, а не евридейка. За зимата добре се справяха и Ханкуука а и те АТ бяха. От там нататък идва на помощ задкормилното и ЛСД-то. Специално за сняг. Зимни гуми и летни гуми на джипка ми звучи като някакъв майтап. Хеле па по-ниски от предписаните. На СУВ, бих разбрал.
                Нищо лично, разбира се, Валка.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:243.4 КБ
ID:5818738

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0020.jpg
Прегледи:1
Размер:395.6 КБ
ID:5818739
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • #9
                  От: болната тема за "гуми"...

                  Първоначално публикуван от буклас Преглед на мнение
                  Вземи си летни 205/70/15 каквито ти харесат,и разхода ще ти е по малък и няма да се зори колата!А за зимата зимни,зае--би кой ти говори за всесезонни,такова животно в Бг,няма защото тука има зими темперетурата пада до -25:-27-8гр.,ама ти о знаеш щом имаш имот над Трънско!Всесезонните са за в Гърция,но понеже са с по агресивен грайфер и са на по тънки пари,та някой колеги си ги взимат за целогодишни!Аз като купих джипа беше с Goodyear Wrrangler AT s 4-5mm.и пред нас на съвсем малък наклон на трева не включех ли 4x4,не искаше да тръгне джипката!
                  Ооо,аз със всесезонните го ядох една зима и от тогава за зимата само зимни,миналата зима купих едни Yokohama GEOLANDAR A/T G015, 195/80/15-нищо че пише А/Т-истинска зимна с ламелите му и снежинката с 3те върха...
                  Аз лично много съм доволен от гумите.
                  и лятото я карах с тоя размер АТ,но много зор на баирите...та май ще взимам щатен размер за лятото/само/...
                  Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                  Краси
                  "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                  Коментар


                  • #10
                    От: болната тема за "гуми"...

                    Честито,изглеждат чук!!!
                    явно не са за мен,щото я ползвам като основно превозно средство,много шосейно каране и пр.
                    със здраве да ги развърташ и благодаря за изказаното мнение.

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Аз не бих качил толкова ниски гуми на джипката, но всеки си знае.
                    Мен АТ-та си ме устройват идеално. Джипката ми е спомагателна, а не евридейка. За зимата добре се справяха и Ханкуука а и те АТ бяха. От там нататък идва на помощ задкормилното и ЛСД-то. Специално за сняг. Зимни гуми и летни гуми на джипка ми звучи като някакъв майтап. Хеле па по-ниски от предписаните. На СУВ, бих разбрал.
                    Нищо лично, разбира се, Валка.

                    [ATTACH=CONFIG]993798[/ATTACH]

                    [ATTACH=CONFIG]993799[/ATTACH]
                    Shuanghuan S Ceo 2.4i/128Hp
                    Краси
                    "машината обича Ласка,грижливо гледане и Смазка"

                    Коментар


                    • #11
                      От: болната тема за "гуми"...

                      За зимата препоръчвам точно предишните ми. Hankook AT-m. Имат ламели като зимна гума и досега три зими не са ме изложили, въпреки, че бяха ДОТ 2011. Качвал съм се на вилата при половин колело сняг с тях. Просто вече се бяха напукали жестоко, както и се вижда на снимката. Иначе, имаха повече от половин см грайфер. Опечени. И сега на горещините свиреха по завоите, дори с 20-30 км/ч. Една от тях постоянно изпускаше и се оказа, че е напукана до платовете и няма правене
                      Карах два-три месеца с някаква Гудиър на нейно място.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: болната тема за "гуми"...

                        Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                        Аз не бих качил толкова ниски гуми на джипката, но всеки си знае.
                        Мен АТ-та си ме устройват идеално. Джипката ми е спомагателна, а не евридейка. За зимата добре се справяха и Ханкуука а и те АТ бяха. От там нататък идва на помощ задкормилното и ЛСД-то. Специално за сняг. Зимни гуми и летни гуми на джипка ми звучи като някакъв майтап. Хеле па по-ниски от предписаните. На СУВ, бих разбрал.
                        Нищо лично, разбира се, Валка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:243.4 КБ
ID:5818738

                        [ATTACH=CONFIG]993799[/ATTACH]
                        [QUOTE=TigerHunter;3486899]Аз не бих качил толкова ниски гуми на джипката, но всеки си знае.
                        Мен АТ-та си ме устройват идеално. Джипката ми е спомагателна, а не евридейка. За зимата добре се справяха и Ханкуука а и те АТ бяха. От там нататък идва на помощ задкормилното и ЛСД-то. Специално за сняг. Зимни гуми и летни гуми на джипка ми звучи като някакъв майтап. Хеле па по-ниски от предписаните. На СУВ, бих разбрал.
                        Нищо лично, разбира се, Валка.
                        Прав си за едно,че всеки преценява сам за себе си Сашка!Моята я карам ежедневно и за това си търся компромисни варианти с летни и зимни гуми със стандартния размер!Макар че тази година зимните ги оставих и за през лятото,защото реших че за зимата ще съм с други!Тези с които съм сега страшно много свирят по завоите,но няма,ще издържат още няколко месеца!Влизам в гората над мен с ремаркето само да си докарам дърва и с LSD диференциала,задкормилното и зимните гуми които не са с агресивен грайфер,за сега не съм имал проблеми!За разлика от Янко,аз не правя никакъв OfRoad!Ценна е информацията от форума кой с какви гуми кара и от кои е доволен за кал,сняг защото така човек по лесно може да се ориентира какво да търси!Както казват,не питай старило,питай патило!Продължаваме с обмена!
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0021.jpg
Прегледи:1
Размер:243.4 КБ
ID:5818738

                        Коментар


                        • #13
                          От: болната тема за "гуми"...

                          Всеки си гласи колата според нуждите и възможностите.
                          Няма никакъв смисъл от тежки гуми, много над щатния размер,ако джипа не се кара в коловози и дълбока кал/сняг!
                          При мен,по терените,които карам е неизбежно и с гуми под 76-77см. означава през по-голямата част от деня да съм на въже...
                          Ако не карах по такива места бих се спрял на нещо около щатния размер за максимална лекота на движение,динамика и нормален разход.

                          Коментар


                          • #14
                            От: болната тема за "гуми"...

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            Всеки си гласи колата според нуждите и възможностите.
                            Няма никакъв смисъл от тежки гуми, много над щатния размер,ако джипа не се кара в коловози и дълбока кал/сняг!
                            При мен,по терените,които карам е неизбежно и с гуми под 76-77см. означава през по-голямата част от деня да съм на въже...
                            Ако не карах по такива места бих се спрял на нещо около щатния размер за максимална лекота на движение,динамика и нормален разход.
                            Абсолютно те подкрепям Янко,и аз за това говорех!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X