Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за преобразяване на Терано 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвети за преобразяване на Терано 2

    Сложи си паджерови алуминиеви джанти (ет15). Никога няна да имаш грижи. От патролски (16-ки с ет10) също - уникално здрава гад.

    Ако тераното ти е след 2000г. Паджеровите ще трябва да ги пробваш или да се уговориш с продавача да ги върнеш ако не станат. Ще трябват и други гайки за тях, не конусни, а плоски с шайба.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Съвети за преобразяване на Терано 2

      Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
      като ги чакаш да се счупят нищо не печелиш,
      Нищо не печелиш, но спестяваш едни пари за ръчни.
      Аз казвам моя опит-с автоматичните изкарах 5-6 години без никакъв, ама никакъв проблем от тях. И не е карано само по черни пътчета, а си е виждало и баири и коловози, и камъни, и окантарване, абе среден офроуд.

      А и от опита ми с Франко-не е кой знае колко страшно да останеш без преден мост, колко пъти, ехеееййй... Ако има лебедка-съвсем пък няма страшно. И като се прибере-поръчва ръчните хъбове(тогава вече няма не искам), и си ги слага.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #18
        От: Съвети за преобразяване на Терано 2

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Сложи си паджерови алуминиеви джанти (ет15). Никога няна да имаш грижи. От патролски (16-ки с ет10) също - уникално здрава гад.
        Като му гледам оригиналните му 16ки не разбирам какъв е зора за 15ки ????
        И тези и патролските оригиналните61 ца(като твойте) са на един производител и не вярвам тези да са по меки...Ет то въобще не го коментирам ,минусовото за себе си съм го отхвърлил тотално!
        "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
        Кольо.

        Коментар


        • #19
          От: Съвети за преобразяване на Терано 2

          Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
          Като му гледам оригиналните му 16ки не разбирам какъв е зора за 15ки ????
          5 пъти по-голям избор на гуми.

          Първоначално публикуван от hunter vl Преглед на мнение
          И тези и патролските оригиналните61 ца(като твойте) са на един производител и не вярвам тези да са по меки...Ет то въобще не го коментирам ,минусовото за себе си съм го отхвърлил тотално!
          Всички, дето аз коментирам са с ЕТ+10 и ЕТ+15, при оригинални на теранот ЕТ+25.

          Патролските алуминиеви са доста по-тежки и очеизвадно по-здрави от терановите и паджеровите.

          За мен на терано повече от ЕТ+10 при изискване за 31-ци не е вариант.

          Новото го купих с оригинален размер гуми, без лифт и с джанти -5. Стоеше като трупче на пътя, и понеже беше и послегнало и с отдавна умрели задни амове - при всяка неравност отзад беше на тампони.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #20
            От: Съвети за преобразяване на Терано 2

            Имам един въпрос на който след доста четене и търсене не намерих отговор, а именно...

            Има ли разлика между гумите, които са европейски и американски размер, като здравина на гумата, тоест едните да са подсилени или нещо подобно?

            Прочетох, че 31х10.5х15 се равнява на 265/75/15,
            тоест няма разлика освен в означенията на размера?

            Възможно ли е да има последици по лагери, окачване и т.н. от слагането на 31-ците?

            Насочил съм се към Unigrip-a към момента от отзивите тук

            Коментар


            • #21
              От: Съвети за преобразяване на Терано 2

              С лагери няма проблем от 31-ци.

              Дали са усилени обикновено си пише за конкретния модел. Обикновено тия, започващи или завършващи с "LT" са усилени.

              Относно размерите - равнява се приблизително. Пак в зависимост от модела обикновено в сайта на производителя има реалния диаметър на гумата.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                От: Съвети за преобразяване на Терано 2

                Малко да повдигнем за тези, които са останали да четат:

                Тераното се сдоби с най-важното гуми и джанти, а именно Goodyear Wrangler 31x10.5x15, с джанти 7J и неясно ЕТ, предвид прочетеното трябва да е около 0- та, тъй като ръбчето зад подкалника беше подгънато.



                Ограденото е мястото, където опира след като калобрана беше изпилен, самия подкалник има ръб, който се премахва и зад него има ръбче, което се подгъва, уж правих снимка ама я няма



                Премахнати бяха и стъпенките и взе да се оформя полеко









                Няколко снимки на тампони, които май не са много читави..







                Сложихме един теглич от Форд и работа да върши, но инсталацията му е орязана, та имам въпрос дали има подготвена букса зад корите някъде или се навързва един по един. Слагах на ЦРВ-то ми преди време и останах приятно изненадан, че имаше заготовка и само щракнах буксата и всичко тръгна, та се чудя тук как е?




                И последния въпрос засега е как да изгася лампата на еърбега, че волана го свалях за претапициране и оттогава мига лампата и ме дразни?

                Това е за момента, продължаваме напред

                Коментар


                • #23
                  От: Съвети за преобразяване на Терано 2

                  Не са толкова зле тампоните, поне тези назад към шасито, сигурно не е виждал офроуд, но ги наглеждай по нататък ) Ако е имало преди теглич кабелът сигурно е срязън, друга букса май няма, но поне ще ги оцелиш по цветове кабелите, ако не е имало теглич не знам... всички кабели тръгват от единия край зад бронята, левия май... Еърбегър се гасеше: При отворена врата даваш контакт и натискаш 5 пъти копчето долу в ляво на купето, което дава контакт с вратата и пуска плафоните. Гасиш контакта, после трябва да се е оправило. Нещо такова беше, има го описано в една две теми от Спарки, потърси ако не стане.
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвети за преобразяване на Терано 2

                    Благодаря, ще пробвам

                    Коментар


                    • #25
                      До къде стигна с подготовката ?
                      Който търси , намира !
                      Човекът е човек, когато е на път !

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X