Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витара или Джимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витара или Джимни

    Здравейте колеги, мисля да закупя един от двата джипа, Витара 1.6 8в или Джимни 1.3 първите години на производство. Въпросът ми към Вас е кой от двата епо-проходим, по-дурако устойчив и с по-лесна поддръжка. При положение че ще се карат само в гората и по доста тежки терени. Също така мисля на Витарата да се сложи цял мост, защото иначе няма да мога да и събера предницата по гората. А пък на Джимнито ще трябва да се сменя двигател, защото е слаб оригиналния. Гледам като междуосие и килограми са горе долу едно. При тези обстоятелства какво бихте ми препоръчали. Моля не ми предлагайте други марки и модели.

  • #2
    От: Витара или Джимни

    Витарата ако не е изгнила е доста по корава и като мотор и като ходова част. Лесно се тунингова и е по непретенциозна.Разхода им на бензин е горе долу аналогичен. Витарата като външни и вътрешни размери е по голяма и по практична. Хубавите витари обаче си държат цена.
    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

    Коментар


    • #3
      От: Витара или Джимни

      Защо смяташ, че Джимнито ще е толкова слабо за гората като двигател поне? Аз имам Самурай бензин 1.3 с карбуратор, с бавна раздатка, и на бавни не ми липсва мощност ни най-малко, колата тежи 940 кг с големите гуми. Вярно, че и нямам база за сравнение, със сигурност 100 коня отгоре ще са по-комфортни, но това е друг автомобил вече. А на тежкия терен ще караш на бавни със сигурност.
      Явор
      yavor.nikolov@gmail.com

      Коментар


      • #4
        От: Витара или Джимни

        Смятам че ще е слаб двигателя на Джимнито, именно заради Самурая. Карам такъв не е личен, но с 1.3 мотор и гуми Руски Сафари 510 издъхваше. Монтиран е мотор от Витара и вече върви много добре. Не мисля да преработвам раздатката.

        Коментар


        • #5
          От: Витара или Джимни

          Не, че витаровия мотор е много мощен и той е мега слаб, но е в пъти по добре от самурайския 1.3,а дали самурайския 1.3 е същия като на джимни - незнам но втория май е 16 клапана и е 85 коня инжекцион, а на самурай е 70 коня карбураторен 8 клапана
          Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

          Коментар


          • #6
            От: Витара или Джимни

            По-горе си писал, че ще ползваш джипа на сериозни терени. Според мен особено ако сложиш големи гуми, бавните ще ти идват прекалено бързи при джимнито, не зная как е на витара. А преработката на раздатката при джимни е трудна и скъпа, доколкото ми е известно, по-скоро слагат раздатъчна кутия от самурай и модифицират нея. При мен с бавната раздатка се подобри и усещането на бързи, въпреки че там разликата е доста по-малка. Оборотите се вдигнаха незначително, но колата стана видимо по-пъргава, ако може така да се нарече 30 годишна джипка, правена за гората.
            Явор
            yavor.nikolov@gmail.com

            Коментар


            • #7
              От: Витара или Джимни

              Здравей имам решение тел. 0887258100

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X