Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигател 320 CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло за двигател 320 CDI

    Здравейте нормално ли е да се кара двигател на мерцедес 320CDI на 270000 км с масло 10х40

  • #2
    От: Масло за двигател 320 CDI

    Абе ... не особено ...
    Ама зависи какво 10w40, че има такива 10w40 на Редлайн и Амсойл, които май са по-течливи от масовите 5w40.

    Коментар


    • #3
      От: Масло за двигател 320 CDI

      В мануала какво пише?
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #4
        От: Масло за двигател 320 CDI

        Каквото му пише в книжката, с това караш. Пробега няма значение. Това при изправна кола де, ако ще “уплътняваш” износен мотор с гъсто масло- ремонт на мотора е по-добрата идея.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Масло за двигател 320 CDI

          От сервиза такова му сложиха с друго не съм го карал уж са с ъкъла си там и им имам доверие но като обсъждам с познати всички ме съветват следващата смяна да е с 5х40

          Коментар


          • #6
            От: Масло за двигател 320 CDI

            То лятото май няма много разлика между 5W40 и 10W40. Зимата на студено ще има разлика.
            Масло по вискозитет се слага такова, каквото пише в книгата. Като вид, аз слагам синтетично, ама там играят много фактори, та не е много лесен отговора какво точно да е. Намираш истинско масло с вискозитет каквото пише в книжката на мотора, сменяш го когато трябва, и забравяш за масло.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Масло за двигател 320 CDI

              0w30, 0w40 и 5w40 отговарящи на MB229.31
              10w40 отговарящо на MB 228.51
              Стига да са сложили читаво масло няма да имаш проблеми.

              Коментар


              • #8
                От: Масло за двигател 320 CDI

                По капака на клапаните обикновено има залепена една лепенка (нарисувана една лейка и едни цифрички) Цифрите са вида масло по стандарта на МБ. Независимо от километрите на автомобила натоварването на възлите и агрегатите почти не се променя(дори на по износените двигатели е по голямо топлинното натоварване от пропуските на компресията в картера. Аз карам мерцедес ЦДИ и поддържам много бусове и леки коли. Поне от 7 години ползвам маслата на Фукс титан 5W40 и 5W30 за пробег от 15 до 20 хиляди километра. Практиката ми показва, че маслата 10w40 не са препоръчителни за съвременните турбо дизелови двигатели. Ако е необходимо ще се обоснова с аргументи и факти!

                Коментар


                • #9
                  От: Масло за двигател 320 CDI

                  Само и единствено този двигател се кара с 5W30 със спецификация MB229.31 , MB229.51 .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло за двигател 320 CDI

                    Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                    0w30, 0w40 и 5w40 отговарящи на MB229.31
                    10w40 отговарящо на MB 228.51
                    Стига да са сложили читаво масло няма да имаш проблеми.
                    Ние нали за вискозитет говорим? Или искаш да кажеш, че на тоя мотор е ОК зимата да го караш с 0w30, а лятото, ако искаш, може и с 10w40? Много искам да му видя книжката на въпросния двигател...
                    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                    Коментар


                    • #11
                      От: Масло за двигател 320 CDI

                      Да и аз с това карам фукс титан сметям на 10 000 макс 11000 км но вече 4 смяни направих с 10х40 сега освен да пробвам 5х40

                      Коментар


                      • #12
                        От: Масло за двигател 320 CDI

                        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                        Ние нали за вискозитет говорим? Или искаш да кажеш, че на тоя мотор е ОК зимата да го караш с 0w30, а лятото, ако искаш, може и с 10w40? Много искам да му видя книжката на въпросния двигател...
                        Написал съм вискозитета и стандарта на мерцедес, който трябва да покрива, кое не ти стана ясно?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Масло за двигател 320 CDI

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Написал съм вискозитета и стандарта на мерцедес, който трябва да покрива, кое не ти стана ясно?
                          Ами аз съм написал ясно “много искам да му видя книжката на въпросния двигател”. Просто ми е интересно там какво пише. Не казвам, че не си прав, просто ше е интересно какво точно пише в бумажката.
                          Сега по-ясно ли е?
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #14
                            От: Масло за двигател 320 CDI

                            5W30 от завода излизат с Петронас.И нема дебели и тънки масла.Има съответните добавки
                            Това масло работи от минус 20 целзиеви и нагоре . Горната граница е все температурата на горещ мотор при всичките масла
                            Ако ще изминете 10-15к км през лятото ми и 10W50 няма да е грешно.После пак 5W30
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Масло за двигател 320 CDI

                              Не излизаха ли с Fuchs от завода?Иначе по отношение на температурите от мерцедес са доста либерални 10в40 го дават до -20

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X