Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигател 320 CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Масло за двигател 320 CDI

    Първоначално публикуван от td120 Преглед на мнение
    Интересно все пак каква точно е каляската и сипаното 10w-40 . Може да дърпа ушите на майстора и да спечели безплатна смяна следващия път- с правилното вече масло.

    А има двигатели дето уж не харчат масло- горивото любезно си допълва нивото...
    Само на майстора не дръпайте ушото
    Мое си дръпа спусъка по-бърже от мустака
    Щото не верва на километража на джамбаза
    Сичките знаем колко яде нов мотор и колко гмечи изтръкан
    И после -кво масло да папка по-малко моят убавец
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #32
      От: Масло за двигател 320 CDI

      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
      2001 Хонда Сивик на 300 000 и кусур
      S500 на 350 000 и кусур
      S430 на 300 000
      Тойота Секвоя на никой не я знае колко ама са над 1/2 милион

      Нито една не пипа маслото. Колкото и да се старая /карам ги като подарени/ маслото на пръчката я мръдне 2 мм, я не. Как ги карате тия коли...?
      Не го приемай като заяждане но вие там как си спазвате правилата?Хубаво ги карате като подарени но как? От 0 до 100 газ и после кротко.Пробвал ли си да караш постоянно с 200 поне два часа ? Особенно с хондичката и после да премериш маслото.
      Ако питаш мен дали съм пробвал да пробвах от Белград до Карлово през ноща и на другия ден ми се освятка за нивото на маслото и събра около 700 мл.
      Като се има в предвид че при нормална уоотреба не доливам нищо.
      Това на 4.2 би турбо.
      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

      Коментар


      • #33
        От: Масло за двигател 320 CDI

        Първоначално публикуван от td120 Преглед на мнение
        Интересно все пак каква точно е каляската и сипаното 10w-40 . Може да дърпа ушите на майстора и да спечели безплатна смяна следващия път- с правилното вече масло.

        А има двигатели дето уж не харчат масло- горивото любезно си допълва нивото...
        Те каляските с 320 cdi се броят на едната ръка.

        Коментар


        • #34
          От: Масло за двигател 320 CDI

          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
          Не го приемай като заяждане но вие там как си спазвате правилата?Хубаво ги карате като подарени но как? От 0 до 100 газ и после кротко.Пробвал ли си да караш постоянно с 200 поне два часа ? Особенно с хондичката и после да премериш маслото.
          Ако питаш мен дали съм пробвал да пробвах от Белград до Карлово през ноща и на другия ден ми се освятка за нивото на маслото и събра около 700 мл.
          Като се има в предвид че при нормална уоотреба не доливам нищо.
          Това на 4.2 би турбо.
          А не, не го приемам за заяждане, нали за това питам. Тук трудно над 130, глобите кофти, ако съм с децата в колата, може и пандела. Над 170 панделата ми е в кърпа вързана.
          Е хващал съм се на бас, Сан Диего до Вегас за 400 мили за 4 часа- S500 си ги врътна като момченце, и не му мръдна маслото, ама V8 5000-куче със салам плашиш.
          Явно сте състезатели там. Що направо не си говорим за 5W50 или нещо на ..W60? Не става ръчкане в лютеницата и “кофти ми маслото, много го харчи”. Ако пък го харчи с нормално каране, абе май не е маслото...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #35
            От: Масло за двигател 320 CDI

            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
            Не го приемай като заяждане но вие там как си спазвате правилата?Хубаво ги карате като подарени но как? От 0 до 100 газ и после кротко.Пробвал ли си да караш постоянно с 200 поне два часа ? Особенно с хондичката и после да премериш маслото.
            Ако питаш мен дали съм пробвал да пробвах от Белград до Карлово през ноща и на другия ден ми се освятка за нивото на маслото и събра около 700 мл.
            Като се има в предвид че при нормална уоотреба не доливам нищо.
            Това на 4.2 би турбо.
            При такова каране, даже е похвално нисък разход на масло.На доста коли при този тест ще им се наложи и ремонт на двигател, освен доливане на масло.

            Коментар


            • #36
              От: Масло за двигател 320 CDI

              А какъв е проблема да се долее литър м/у смените ?!

              В една нарочна книжка от преди 25г пише, че е нормално да се долее ако е необходимо, което пък и освежава маслото, но дори и да се е наложило да се долива в размер на пълният капацитет, независимо от причините, това не отменя нуждата от замяна на маслото.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Масло за двигател 320 CDI

                Доливането на масло в двигателя вече се счита за отживелица, а смяната на маслото в кутиите и мостовете си е направо престъпление.Но спокойно, производителите работят усърдно в посока доливането на масло да се върне на мода.

                Коментар


                • #38
                  От: Масло за двигател 320 CDI

                  Верно е, че вече за някои агрегати доста производители дават лайфтайм масла и смяна, демек нИ гУ барай майна, и може би е правилно, но понеже Форума е джипаджийски, мисля че е правилно да разглеждаме агрегатите като по-натоварени, които съответно трябва и да се обслужват понякога.

                  ... и държа да подчертая, че съм противник на честа смяна на маслото (пък можело и да е нЕкво гадно) като говорим за джипки и леки автомобили, щото земеделската техника си има моточасовници за тая работа.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Масло за двигател 320 CDI

                    Аз съм привърженик на това да карам двигателя с това, което предписва производителя.Ако е казано, че работи с 15w40, така да е, ако е казано че работи с 0w30, пак така да е.Това че Пешо от някой форум налял на 30 годишната каляска масло надвишаващо остатъчната стойност на автомобила и повдигачите спрели да тракат, сегментите се възстановили и разхода паднал на половина, мен не ме касае.Разбира се като говорим за масовите масла, си говорим за такива от читав производител, а не масло с цена 5лв/литъра на дребно от железарията.До сега съм правил така с всичките ми автомобили и не съм имал проблем.По рано мога да го сменя единствено ако колата е нов внос и съм сложил масло с по-добри миещи свойства с цел да поправя писюрлъка на предишния собственик.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Масло за двигател 320 CDI

                      Коли които са за 15W40 отдавна няма живи ползващи се за ежедневна употреба, а за тези които се движат собствениците им полагат доста усилия и средства за съхранение и употреба.
                      ... изключвам частни случаи като примерите които даде с някакви 123-ки и собствениците им с африкански манталитет.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Масло за двигател 320 CDI

                        Чак пък да няма?Не забравяй, че не всички живеем в столицата и на някои места автопарка е понатрупал годинки.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Масло за двигател 320 CDI

                          Стига с тая столица и коментари и оправдания заради нЕкви витринни впечатления. Като си в кухнята е като навсякъде, само дето разходите в така бленуваната столица са повечко.
                          За 1000лв може да се купи автомобил от този век, в който ако ще се налива полусинтетично 10W40, ще е поради мизерлъка, глупостта или неграмотността на собственика.
                          Ако някой продължава да кара нещо след разпад, то е щото тОлку му е акъла, а не щото не може да си позволи друго, щом има пари за данъци, гражданска и горива.
                          Въобще, това с маслата сме го коментирали в доста други теми.

                          Който иска, нека живее в '83-та, но сега сме 2019.
                          ... това за всички които са го пропуснали.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Масло за двигател 320 CDI

                            В постовете горе пропуснах основното относно гореспоменатия от мен тръгнал мотор ... и качествата на въпросното масло Фукс Титан 5w40 ...
                            На моя човек му се беше разтракал обтегача на веригата на валовете, който беше сменен преди година. Даже за момент почна да си мисли да го сменя, но реши първо да пробва да смени маслото. Като почнали да го точат с колегата си другия го попитал каква е тая чорба дето я е налял. А все пак не е ходил примерно до Варна и обратно, че да отънее чак толкова маслото и тогава да смени.
                            Сега не го питах какво налял, ама мисля, че е Мотул.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Масло за двигател 320 CDI

                              Има достатъчно читави масла на пазара, но за тези които робуват на марки има няколко прехвалени скъпи "спортни" такива, та за да спят спокойно да си ги наливат, пък кот' тако'ата.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #45
                                От: Масло за двигател 320 CDI

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Стига с тая столица и коментари и оправдания заради нЕкви витринни впечатления. Като си в кухнята е като навсякъде, само дето разходите в така бленуваната столица са повечко.
                                За 1000лв може да се купи автомобил от този век, в който ако ще се налива полусинтетично 10W40, ще е поради мизерлъка, глупостта или неграмотността на собственика.
                                Ако някой продължава да кара нещо след разпад, то е щото тОлку му е акъла, а не щото не може да си позволи друго, щом има пари за данъци, гражданска и горива.
                                Въобще, това с маслата сме го коментирали в доста други теми.

                                Който иска, нека живее в '83-та, но сега сме 2019.
                                ... това за всички които са го пропуснали.
                                Ами аз в моя автомобил доста години наливах полусинтетично 10в40 и нищо лошо не му се случи, биелните лагери на 430 хиляди километра бяха като нови, турбината без ремонт, разход на масло нулев, явно това е поради моята глупост и "мизерлък".Наливах го предимно поради това, че съм сигурен в произхода му, и че ми излиза на половина на цената на синтетика от същата марка.Идеята ми беше, че наливам това, което е посочил производителя и не съм имал проблеми,а става въпрос за много километри.Който иска спокойно може да налива в каляска за 500 лева, масло с цена от 150 лева за 5 литрова туба.

                                @royce
                                С въпросната чорба карам в момента и нямам оплаквания, даже мисля че я карам в подобен мотор.Твоя човек, да не е случайно с ADR мотор?Не изключвам възможността и това масло да го ментосват, но го позлвам откакто се появи в България и до сега не съм попадал на менте.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X