Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло за двигател 320 CDI

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Масло за двигател 320 CDI

    Да не отварям нова тема ще попитам М113 с какво масло карате ? Вискозитет ме интересува.


    Коментар


    • #17
      От: Масло за двигател 320 CDI

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Не излизаха ли с Fuchs от завода?Иначе по отношение на температурите от мерцедес са доста либерални 10в40 го дават до -20
      За добрите масла никоа не се говори с лошо
      Единственото сигурно е за малките Рено мотори в МБ - ми не са с ELF
      Одеве чоплих из Аутодата - на този мотор му дават голям диапазон масла в различни температурни региони.Не уточняват производител.
      То ние с теб ги споменахме.Може да се добави и още един
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Масло за двигател 320 CDI

        Първоначално публикуван от karamfil Преглед на мнение
        Да и аз с това карам фукс титан сметям на 10 000 макс 11000 км но вече 4 смяни направих с 10х40 сега освен да пробвам 5х40
        И след 40k километра реши да питаш? Баси ...

        Само да спомена, че въпросния Фукс титан не е нищо особено като масло. Масов хидрокрек III-та група.
        Имайте предвид и факта, че не всеки мотор си харесва даденото масло. Пример с мой приятел с 1.8 атмосферен мотор на 22 год, който до 10k дръпва макс. литър Кастрол или Мотул, с гореспоменатия Фукс Титан до 7k беше долял 1.5 литра. Стилът на каране - същия, маслото купено от официалния им вносител Ауто+. Това става преди седмица - две.
        Последно редактирано от royce; 25-07-19, 21:38.

        Коментар


        • #19
          От: Масло за двигател 320 CDI

          Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
          И след 40k километра реши да питаш? Баси ...

          Само да спомена, че въпросния Фукс титан не е нищо особено като масло. Масов хидрокрек III-та група.
          Имайте предвид и факта, че не всеки мотор си харесва даденото масло. Пример с мой приятел с 1.8 атмосферен мотор на 22 год, който до 10k дръпва макс. литър Кастрол или Мотул, с гореспоменатия Фукс Титан до 7k беше долял 1.5 литра. Стилът на каране - същия, маслото купено от официалния им вносител Ауто+. Това става преди седмица - две.
          Даде пример за тръгнал мотор квото и маргарин да му сипеш ще го папне
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Масло за двигател 320 CDI

            ML 320 CDI от 6 до над 450 000 км. с 5W30 . Веднъж в Германия му го смениха с 0W30 и от 1 л/15 000 км. изгори почти двойно .

            Коментар


            • #21
              От: Масло за двигател 320 CDI

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Даде пример за тръгнал мотор квото и маргарин да му сипеш ще го папне
              Може и така да е, но си пропуснал основната ми идея, че не всяко масло като марка е подходящо за всеки мотор.
              Отделно от това казах и, че Фукс-а не е кой знае какъв еталон ... Даже като се замисля това беше основната ми идея в пост-а ...

              Коментар


              • #22
                От: Масло за двигател 320 CDI

                Хайде,талигата е тайна,ама кое му аджеба означението на мотора?Аз ли недовидях нещо..вече втора страница...
                om613
                om648
                om642
                или?
                ДПФ има ли?


                Ето актуалните препоръки:
                https://bevo.mercedes-benz.com/d/d/en/Spec_223_2.pdf


                Както се види, МБ са лЕберални и са дали карт бланш и за масла за тежкотоварни машини за някои дизелови двигатели БЕЗ DPF.
                Що се отнася до препоръките отн. вискозитет, никога не са били особено задължаващи, а по-скоро насърчителни(с изв.изключения-виждат се долу като забележки).


                Тъй че ако потребителят е сипал 10w-40 , имащо нужната категория(виж таблицата)-всичко е ок. Дали обаче е оптималният вариант-туй друга тема.


                Ако въпросният от темата мистериозен 300цди няма DPF:
                229.5 с виск. 0w-40;5w-40 ,но БЕЗ 229.51 и БЕЗ еко-категория Cx по ACEA.Демек масло от тоз списък:
                https://bevo.mercedes-benz.com/bevolisten/229.5_en.html
                Пък ако иска-и 0w-30(тия са леко скъпи...) или 5w-30.

                ................
                Ако има DPF:
                229.51:
                https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...=&suchbegriff=


                ..или даже 228.51:
                https://bevo.mercedes-benz.com/bevol...228.51_en.html
                Пак в 5w-30;5w-40.

                Ползването на .31 или .51 масла в двигатели без DPF или в дърти предкамерни(хора всякакви...) е ненужно.

                Коментар


                • #23
                  От: Масло за двигател 320 CDI

                  Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                  Може и така да е, но си пропуснал основната ми идея, че не всяко масло като марка е подходящо за всеки мотор.
                  Отделно от това казах и, че Фукс-а не е кой знае какъв еталон ... Даже като се замисля това беше основната ми идея в пост-а ...
                  Колега, ако си чел форум на ауди или субару, там хубаво масло няма.Всичко е гадно и изгаря по-бързо от бензина и дизела.Наливат се масла с всякакви екзотични вискозитети, масла предназначени специално за състезания и пак си ги папкат.
                  Фукса предимството му е, че в България не е много популярен и не го ментосват, съотношението цена качество също е добро.Сигурно има и нещо по-добро за 40 лева литъра, но едва ли колегата е заинтересован от него.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Масло за двигател 320 CDI

                    С тия 22 поста ше объркате човека.


                    MB229.5 без DPF
                    MB229.51 c DPF

                    Понеже сме 2019, MB229.3 и MB229.31 въобще не би трябвало да се разглеждат като опция.

                    Марка според кефа на плащащият.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Масло за двигател 320 CDI

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Колега, ако си чел форум на ауди или субару, там хубаво масло няма.Всичко е гадно и изгаря по-бързо от бензина и дизела.Наливат се масла с всякакви екзотични вискозитети, масла предназначени специално за състезания и пак си ги папкат.
                      Фукса предимството му е, че в България не е много популярен и не го ментосват, съотношението цена качество също е добро.Сигурно има и нещо по-добро за 40 лева литъра, но едва ли колегата е заинтересован от него.
                      Е ... целите форуми не съм ги чел макар и да съм регистриран там.
                      Чел съм за мотори, а и някой даже съм ги виждал, с разход на едно масло 300ml / 10k km, и същата кола с разход от над литър за същия пробег, така че стоя зад думите си по-горе.
                      Горенето на маслото много зависи и от стила на каране. Много малко са моторите, ако въобще ги има, дето не горят при яка стъпка.

                      Това, че едно масло не е популярно както каза наистина е плюс, но за 13 лв литъра не е кой знае какво ...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Масло за двигател 320 CDI

                        Аз съм чел предимно за гадни масла от еди коя си марка дето конкретното TFSI ги горяло много, а после отишъл в еди кой си сервиз, сложили му от еди кое си масло и горенето спряло/намаляло.Което силно ме навява на мисълта, че некоректни колеги са му сложили масло с добавка.С личните коли съм си правил много експерименти, пробвал съм почти всички марки масла продавани на нашия пазар, извода до който съм стигнал - на калпава ракета космоса и е крив, май не съм аз първия, който е стигнал до него.Има двигатели, които не горят и най - евтините марки масла, които са жестоко отречени в някои форуми, понеже не са достойни за такива високотехнологични двигатели.А двигателите, за които никога не може да се намери ПРАВИЛНОТО масло гледам да ги отбягвам от чисто практически съображения.Другото, което се старая да направя е да взема въпросното масло от вносител, информацията е лесно достъпна.Ако някои търговец ми го предлага с ХУ процента по-евтино от вносителя, веднага ми светва червената лампичка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Масло за двигател 320 CDI

                          2001 Хонда Сивик на 300 000 и кусур
                          S500 на 350 000 и кусур
                          S430 на 300 000
                          Тойота Секвоя на никой не я знае колко ама са над 1/2 милион

                          Нито една не пипа маслото. Колкото и да се старая /карам ги като подарени/ маслото на пръчката я мръдне 2 мм, я не. Как ги карате тия коли...?
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #28
                            От: Масло за двигател 320 CDI

                            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                            Аз съм чел предимно за гадни масла от еди коя си марка дето конкретното TFSI ги горяло много, а после отишъл в еди кой си сервиз, сложили му от еди кое си масло и горенето спряло/намаляло.Което силно ме навява на мисълта, че некоректни колеги са му сложили масло с добавка. ...
                            При TFSI-тата ситуацията си е ясна. Те си горят от завода. 4-цилиндровите се оправят със смяна на бутала и сегменти (сервизна програма), 6- и 8-цилиндровите си подгарят.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Масло за двигател 320 CDI

                              @NIKSD
                              Прочети по-горе за калпавата ракета и космоса, че другият израз е нецензурен.Бившето ми TDI беше подминало 400 хиляди километра и не се е налагало да му доливам масло.За мене важи принципа, че ако на даден двигател е необходимо да пробваш 10 марки масла докато намериш това, което харесва, проблема не е в маслата.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Масло за двигател 320 CDI

                                Интересно все пак каква точно е каляската и сипаното 10w-40 . Може да дърпа ушите на майстора и да спечели безплатна смяна следващия път- с правилното вече масло.

                                А има двигатели дето уж не харчат масло- горивото любезно си допълва нивото...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X