Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

    Моля за съвети от каралите там. Търси се красиво трасе за двудневна разходка из Етрополския балкан, с опция за преспиване някъде - хижа, село. Идеята е пътят да е красив и да не е екстремен. Джиповете са подготвени прилично, но не си падам по безумията, а по-скоро по хубавите гледки и природа.
    Явор
    yavor.nikolov@gmail.com

  • #2
    От: Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

    Можеш да тръгнеш от Арабаконак посока връх Баба и да излезеш на прохода Етрополе-Златица.
    По пътя можеш да се отклониш към връх Звездец. От него има хубава панорамна гледка.
    В близост има две хижи. Кашана и Мургана. ( не мога да ти дам мнение за хижите, защото не съм ги посещавал)
    Маршрутът е по черни пътища с ниска до средна трудност на места. На билото има един участък с по-големи камъни и прагове но не е нищо фрапиращо. Гледки има, особено от връх Баба и връх Звездец.
    Целият маршрут е около 40 километра ( с отклонението към връх Звездец)

    Коментар


    • #3
      От: Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

      Първоначално публикуван от redex Преглед на мнение
      Можеш да тръгнеш от Арабаконак посока връх Баба и да излезеш на прохода Етрополе-Златица.
      По пътя можеш да се отклониш към връх Звездец. От него има хубава панорамна гледка.
      В близост има две хижи. Кашана и Мургана. ( не мога да ти дам мнение за хижите, защото не съм ги посещавал)
      Маршрутът е по черни пътища с ниска до средна трудност на места. На билото има един участък с по-големи камъни и прагове но не е нищо фрапиращо. Гледки има, особено от връх Баба и връх Звездец.
      Целият маршрут е около 40 километра ( с отклонението към връх Звездец)
      Взе ми думите от устата , но понеже това е максимум еднодневен преход бих предложил спането да е в хотел Борова гора над Пирдоп (30 минути от края на маршрута) и след това малко разходки в средна гора Панагюрски Колонии е приказно място а и пътя от там до Копривщица е прекрасен (или поне беше )

      Коментар


      • #4
        От: Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

        Абсолютно съгласен Алекс. Аз се ограничих до Етрополските баири, защото колегата е посочил тях.
        Ако реши да продължи към Копривщица то тогава може до връх Богдан итн. маршрути да искаш :-)

        Коментар


        • #5
          От: Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

          Благодаря, ще прегледам маршрута на картата и ако имам въпроси ще ги задам!
          Явор
          yavor.nikolov@gmail.com

          Коментар


          • #6
            От: Препоръчайте маршрут в Етрополския балкан

            Ето трак от маршрута, по който аз съм минавал.
            Карал съм само по черни пътища в добро състояние.
            На трак-ка връх Звездец не е маркиран.

            https://dox.abv.bg/download?id=d09abe4cad# - Линк за сваляне



            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X