Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От виско към електрическо охлаждане

    Може ли колегите,които са го правили да споделят от точно каква кола става Ел вентилатора със дифузьора, и от каква кола слагат датчик да пуска перката. На колко градуса я пуска ,и изобщо всичко свързано с манипулацията.
    Тея дни гледах и вентилатори и дифузьор,но за сега нищо не пасва на мястото.
    Някой ако се сети коя кола имаше направо готов тройник за маркуча на радиатора със място за датчик да пише.
    Колата е Кия спортич бензин,2003г с климатик.

  • #2
    От: От виско към електрическо охлаждане

    Има няколко теми за тоя фокус при други марки. Прегледай ги, ама можеш да почнеш да ревеш отсега.

    Оправи си виското.

    Иначе трябва да се огледаш за ел. перка от кола с подобна мощност И климатик (или Спал за 300лв, не се подвеждай по китайските за 50-100), тройници се продават по тунинг-мунинг магазините, дифузор се подбира от моргите по размер или ако ползваш универсална перка не ти трябва, алтернатор намираш с поне 20-30 ампера по-голям, датчик - ако е на горния маркуч трябва да сработва на 3-4 градуса над горната температура на термостата, ако е на долния - 20 градуса под работната температура на двигателя.

    Коментар


    • #3
      От: От виско към електрическо охлаждане

      Оправи си виското. Правил съм я тая грешка на една кола преди. Недей, няма смисъл да преработваш.
      По-просто и безотказно нещо от виското няма. Не е измислено.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: От виско към електрическо охлаждане

        За постоянно зацепена перка чувал ли си?

        Коментар


        • #5
          От: От виско към електрическо охлаждане

          Originalno виско се намира за под 150лв.

          Коментар


          • #6
            От: От виско към електрическо охлаждане

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
            За постоянно зацепена перка чувал ли си?
            А ти за смяна на водна помпа през месец заради това чувал ли си? Щото аз съм. Нямаше го въпроснто виско никъде. След втората сменена помпа приспособявах след дълго ходене и мерене по магазини и стругари.

            Повишения разход и понижената мощност при високи обороти си е съвсем отделна тема.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: От виско към електрическо охлаждане

              Сега и аз да се направя на гагич имаше едни коли, е-е-ехх какви коли с постоянно зацепени перки, с два съчмени лагера на водните помпи и не им се сменяха помпите през месец.
              Тази цигания съм я правил само на фронтера, там виското е на отделно лагерно тяло и проблеми не е имало, разбира се преразхода си го има, но собственика до ден днешен живее щастливо с някакъв преразход на гориво, но здрава гарнитура на главата.

              Коментар


              • #8
                От: От виско към електрическо охлаждане

                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                Сега и аз да се направя на гагич имаше едни коли, е-е-ехх какви коли с постоянно зацепени перки, с два съчмени лагера на водните помпи и не им се сменяха помпите през месец.
                Тази цигания съм я правил само на фронтера, там виското е на отделно лагерно тяло и проблеми не е имало, разбира се преразхода си го има, но собственика до ден днешен живее щастливо с някакъв преразход на гориво, но здрава гарнитура на главата.

                Но тези коли имаха и едни жалузи на радиатора , че зимата нямаше загряване , но и те не помагаха в големите студове , пък и бензина беше на едни други пари , а държавния почти без пари.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: От виско към електрическо охлаждане

                  Обикновената жигулка беще с директно зацепена перка, без жалузи и нямаше никакви проблеми със загряването зимата.

                  А иначе те и доста от сегашните са с 2 сачмени лагера на помпата. Просто не са предвидени за постоянно зацепено виско. Дори и максимално зацепено виско не е като твърдо зацепване и винаги изостава от оборотите на мотора, особено при високи обороти.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: От виско към електрическо охлаждане

                    В интерес на истината по-бързо загряваща кола с по-кораво парно не съм имал, става въпрос за обикновено жигули, дето хем няма жалюзи, хем сбира 10 кила антифриз.Преди това москвич 408, при него по скоро проблема беше в прегряването.

                    П.С. писали сме едновременно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От виско към електрическо охлаждане

                      Оправи си виското и не се занимавай с глупости. Друг е въпроса, че освен виското можеш да си сложиш още една перка ел. с копче. Когато ще влизаш на много кал, сняг, дълъг баир цък копчето да помага на виското. Аз сега септември ще монтирам такава.
                      Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

                      Коментар


                      • #12
                        От: От виско към електрическо охлаждане

                        Едно време имах виетнамка - с нов радиатор си грееше докато не и шибнах две перки от пежо... Електрическия вентилатор е винаги по добре , задължително с датчик. Ако мисля и кога да пускам вентилатора ...
                        Фиат Купе
                        Опел Фронтера В
                        Мицубиши Паджеро Пинин

                        Коментар


                        • #13
                          От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                          Оправи си виското и не се занимавай с глупости. Друг е въпроса, че освен виското можеш да си сложиш още една перка ел. с копче. Когато ще влизаш на много кал, сняг, дълъг баир цък копчето да помага на виското. Аз сега септември ще монтирам такава.
                          Аз имам климатик,къде да сложа втора Ел перка.
                          Освен да пускам тази на климатика с копче.
                          Някой ако има схема на свързване на перката на климатика ,ще ми е от полза

                          Коментар


                          • #14
                            От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                            Аз имам климатик,къде да сложа втора Ел перка.
                            Освен да пускам тази на климатика с копче.
                            Някой ако има схема на свързване на перката на климатика ,ще ми е от полза
                            И ние имаме климатици.
                            Сподели защо си наумил да правиш такава реконструкция.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От виско към електрическо охлаждане

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              И ние имаме климатици.
                              Сподели защо си наумил да правиш такава реконструкция.
                              Понеже виското не работи както трябва. Сутрин като запаля се чува че работи известно време и спира.
                              Но при каране вдига 98-100 градуса а виското не тръгва. Гася колата за 10 сек и като запаля то заработва и сваля на 85.
                              Ако съм с пуснат климатик виското си работи и няма ядове.
                              Понеже вискотата от около 100 лв се славят с недобра работа, си мислех за Ел вентилатор,а перката на климатика да е като застраховка.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X