Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От виско към електрическо охлаждане

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: От виско към електрическо охлаждане

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    ... там разни подробности като отпушени радиатори, термостати, антифризи... и те да са наред.
    Е ти обезсмисли темата на 100%.

    Коментар


    • #32
      От: От виско към електрическо охлаждане

      +1 за ново виско, ако въобще е сигурно, че старото не работи. Теста с вестника правен ли е ?

      ПП: + тотална ревизия на охладителната система.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: От виско към електрическо охлаждане

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Е ти обезсмисли темата на 100%.
        Жената забременява. Купувам каруцата /дърт S500/. И марш при Боби /българин/ да я прегледа. Питам го колко време мога да стоя на едно място в пустинята с климатик на 6 преди да прегрее. Нали бебе ше возим. Отговора- “ако всичко е наред, никога няма да прегрее”. И стана една... “всичкото” слезе на земята, и профилактично ново виско, радиатор, маркучи, термостат, антифриз... Стоиш с часове на 40 градуса в задръстване /като се засилиш към Вегас в петък лятото.../, климатика бичи, аз се потя и все очите ми в стрелката на температурата. Мина бая време преди да се уверя, че няма прегряване на каквато и да е жега. Само за идеята, в Dead Valley е премерена една от най-високите температури в света... Брата е още по интересен, неговите всичките черни...
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #34
          От: От виско към електрическо охлаждане

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          А ти за смяна на водна помпа през месец заради това чувал ли си? Щото аз съм. Нямаше го въпроснто виско никъде. След втората сменена помпа приспособявах след дълго ходене и мерене по магазини и стругари.

          Повишения разход и понижената мощност при високи обороти си е съвсем отделна тема.
          Аз карам с престъргано от 8 години и няма никакъв проблем.с каквото и да било,нито разход ,нито водна помпа,нито мощностна високи обороти.За зимата слагам не добре зацепваща перка с виско.Престърганата е много по-лека от перката с виското.Един единствен минус е че престърганата е по шумна ,но не ми пречи.Мотора е на 300 000.Та не виждам какъв е проблема ,шсвен ако перката е с лопати като на БМВ или Мерц.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: От виско към електрическо охлаждане

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Е ти обезсмисли темата на 100%.
            Споко, Е къде е лЕто 2020-то.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #36
              От: От виско към електрическо охлаждане

              Ако всичко е изправно КИАта не грее.
              Вчера се върнах от поредната нелека разходка-стръмни подеми, обрасли пътища по които не е минавано с години,100 кила багаж+още 2ма приятели-единия 105,другия 110 кила.
              Температурата стига до 92-93гр., виското стяга и температурата се връща за секунди.
              Отделно чрез термодатчик и допълнително реле пускам перката на климатика-това за всеки случай,но и без нея виското си насмага-(лично проверено).

              Коментар


              • #37
                От: От виско към електрическо охлаждане

                Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                Ако всичко е изправно КИАта не грее.
                Вчера се върнах от поредната нелека разходка-стръмни подеми, обрасли пътища по които не е минавано с години,100 кила багаж+още 2ма приятели-единия 105,другия 110 кила.
                Температурата стига до 92-93гр., виското стяга и температурата се връща за секунди.
                Отделно чрез термодатчик и допълнително реле пускам перката на климатика-това за всеки случай,но и без нея виското си насмага-(лично проверено).
                Обясни по подробно как е вързана перката на климатика

                Коментар


                • #38
                  От: От виско към електрическо охлаждане

                  Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                  Ако всичко е изправно КИАта не грее.
                  Вчера се върнах от поредната нелека разходка-стръмни подеми, обрасли пътища по които не е минавано с години,100 кила багаж+още 2ма приятели-единия 105,другия 110 кила.
                  Температурата стига до 92-93гр., виското стяга и температурата се връща за секунди.
                  Отделно чрез термодатчик и допълнително реле пускам перката на климатика-това за всеки случай,но и без нея виското си насмага-(лично проверено).
                  Ми то Свищовски още миналата година, в другата тема, е писал, че не вижда охладителна течност нито в казанчето, нито в радиатора, и след година в жегите му било виновно виското.

                  КИАците май са по-корави от предполагаемото.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: От виско към електрическо охлаждане

                    Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                    Обясни по подробно как е вързана перката на климатика
                    Е как-супер елементарно.
                    Ладов термошалтер на 92гр.,завит на тръба на горния маркуч на радиатора.
                    Маркуча е прерязан на две за да може да влезе в него тръбата.
                    Термошалтера при сработване в моя случай пуска оперативен "-" на реле-(единия извод на термошалтера е бучнат към "маса").
                    Оперативния "+" си ми е директен от акумулатора към оперативния контакт на релето.
                    Силовия кабел също е взет директно от акумулатора през 10А предпазител,минава през силовите контакти на релето захранва с "+" климатичния вентилатор.
                    Последно редактирано от Янко Желязков; 22-07-19, 12:51.

                    Коментар


                    • #40
                      От: От виско към електрическо охлаждане

                      Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                      Е как-супер елементарно.
                      Термошалтер на 92гр.,завит на тръба на горния маркуч на радиатора.
                      Той при сработване в моя случай пуска оперативен "-" на реле.
                      "+" си ми е директен от акумулатора.
                      Силовия кабел също е взет директно от акумулатора през 10А предпазител,минава през силовите контакти на релето и захранва с "+" климатичния вентилатор.
                      А не използваш ли климатика по предназначение?

                      Коментар


                      • #41
                        От: От виско към електрическо охлаждане

                        За да се стигне до нужда от помощ от климатичната перка,значи терена е много труден и последното нещо, което ще включа е климатика.....-по скоро работата ще е за парно,включено на 4та степен да отнема и то.
                        Ако имаш напредвид дали си пречат електрически двете системи-не,няма проблем-(иначе щях да монтирам диод).
                        За пробата съм включвал климатика при сработил термошалтер и няма яд от срещането на два плюса.
                        Тъй,че схемата е проста и ефективна,но тъпото е че Киевия ел.вентилатор е много слаб-консумация едва 4А.
                        Последно редактирано от Янко Желязков; 22-07-19, 13:12.

                        Коментар


                        • #42
                          От: От виско към електрическо охлаждане

                          Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                          За да се стигне до нужда от помощ от климатичната перка,значи терена е много труден и последното нещо, което ще включа е климатика.....-по скоро работата ще е за парно,включено на 4та степен да отнема и то.
                          Ако имаш напредвид дали си пречат двете системи-не,няма проблем-(иначе щях да монтирам диод).
                          За пробата съм включвал климатика при сработил термошалтер и няма яд.
                          Ясно.
                          Язе съм дрЪт за такива изпълнения вече, че ми прилошава от жегата.

                          Коментар


                          • #43
                            От: От виско към електрическо охлаждане

                            Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                            За да се стигне до нужда от помощ от климатичната перка,значи терена е много труден и последното нещо, което ще включа е климатика.....-по скоро работата ще е за парно,включено на 4та степен да отнема и то.
                            Ако имаш напредвид дали си пречат двете системи-не,няма проблем-(иначе щях да монтирам диод).
                            За пробата съм включвал климатика при сработил термошалтер и няма яд.
                            Ясно.
                            Язе съм дрЪт за такива изпълнения вече, че ми прилошава от жегата.

                            Ама с моята си дърпам караваната в жегите и до Голям Беглик 1525мнв, както и до Гърция, без да се опитва да загрява и в най-големите жеги - 40 и нагоре. С включен климатик!.

                            Е, смених радиатора преди време....

                            Коментар


                            • #44
                              От: От виско към електрическо охлаждане

                              Нямам подробни снимки....-тая намерих.
                              Явно е Зимна-временно бях разкарал климатичния ремък.
                              Прикачени файлове

                              Коментар


                              • #45
                                От: От виско към електрическо охлаждане

                                Никога не съм разбирал, що трябва да е сложно, а и да се изкъртиш от работа, като може да е възможно по-просто и да си работи перфектно и безотказно ?!
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X