Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо свети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо свети?

    Светна тази лампа, защо?
    Проблем с вакуум помпата или сервото, как да открия проблема?
    Ако някой се е сблъсквал с подобно нещо нека сподели за да не откривам топлата вода с много пари.
    Предварително благодаря.
    Прикачени файлове
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Защо свети?

    Ако имахте проблем с "изброените" ,щяхте да усетите при първото спиране (и не съм срещал контрол над изправността ИМ да е заложена в някой автомобил).
    Не виждам и коя е "лампата",но лампи светят и заради ниско ниво на течност,лош контакт..........

    Коментар


    • #3
      От: Защо свети?

      Скоро го имах този проблем и Спарки ме светна, че свети заради загуба на вакум.... има датчик за вакума, който е точно под въздшния филтър, една вакум тръбичка отива право в него, ще го видиш... провери тръбичките тръгвайки от датчика в обратна посока, може да има някоя скъсана, извадена или пробита някъде. При мен беше скъсана точно до датчика, сам я бях скъсал. Аз имах и симптом на по-бързо втвърдяване на спирачния педал. Може в най-лошия вариант да е от вакум помпата. Това е едната причина да свети тази лампа. Другата може да е по травиална, загуба на спирачна течност, което задейства датчика на казанчето за спирачната течност. Провери нивото. Извади буксата от казанчето и виж дали продължава да свети, ако спре значи от там идва, ако не спре насочи се към вакум тръбичките.
      Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
      X-trail 2.2 Di 2003
      Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

      Коментар


      • #4
        От: Защо свети?

        Най-тривиалното не е 'загуба на спирачна течност', а още по-тривиалното износване на накладки, при което нивото на спирачната течност спада...
        И когато сложиш нови накладки (и дискове) нивото се покачва отново до МАХ

        Но не се вижда какъв символ е на лампата - колегите с такава машинка могат да подскажат

        P.S. проблем с вакуума/сервото би ги забелязал по разлика в усилието върху педала...

        П.П.С. гледам някой ми се сложил негативна оценка за това мнение, щото било спам... Ами може да е спам, ама в 99% от случаите лампата за проблем със спирачките светва точно заради износени накладки и дискове (т.е. повече излезли буталца на спирачните апарати, при което този обем се запълва с допълнителна спирачна течност от казанчето и нивото спада).. Поне това лесно се проверява...
        Последно редактирано от slowtraveler; 20-07-19, 22:48.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: Защо свети?

          За течността и ръчната си има друга лампа.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            От: Защо свети?

            A какъв индикатор свети - не се вижда на снимката....

            P.S. Тази ли лампа свети като дръпнеш 'ръчната'? Ако е тя - да не ти прави проблем ключето или кабела към него?
            Последно редактирано от slowtraveler; 23-07-19, 16:08.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #7
              От: Защо свети?

              Ако това е "удивителната", задействат я неща като заминала спирачна течност, заминали накладки или заминал датчик.

              Първоначално публикуван от afgany Преглед на мнение
              загуба на спирачна течност, което задейства датчика на казанчето за спирачната течност.
              Или датчикът е за смяна.

              Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
              Проблем с вакуум помпата или сервото, как да открия проблема?
              При условие че спирачките работят съвсем нормално, колата не гасне и спирачните светлини отзад са окей, може да погледнеш дали течността за спирачките е потъмняла.

              Проверка на сервото:
              - на топъл двигател: гасиш, натискаш спирачката няколко пъти, после натискаш веднъж и задържаш натиснат докато палиш. Педалът трябва да потъне леко.
              - на студен двигател: палиш, пускаш си радиото и изчакваш да мине една песен време, гасиш, натискаш спирачката бавно няколко пъти. Първото натискане трябва да е що-годе нормално, с второто и третото натискане педалът трябва да става все по-твърд.

              Коментар


              • #8
                От: Защо свети?

                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                За течността и ръчната си има друга лампа.
                Е па тури някоя по читава снимка де май никой не разпозна лампата .

                Коментар


                • #9
                  От: Защо свети?

                  Ето
                  Течността е ок.
                  Прикачени файлове
                  "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Защо свети?


                    Удивителен знак. Индикира два проблема: дръпната ръчна спирачка или ниско ниво на спирачна течност. Проверете нивото на спирачната течност в казанчето. Често лампата светва, когато накладките са износени прекомерно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Защо свети?

                      Ебати и тъпиАт Фъпрос
                      Чети у книжката с картинки за начинаещи
                      Иначе - отваряте тъпака на мотора поне един път седмично и контролирате
                      Две точки - нивото на маслото ф маторя , нивото на охладителната течност на същиА , нивото у казанчето на спирачна течноС кво има , а глеате има ли гумите с търкалетките и тръгате , дееба
                      Тъпак , тази лампа казва не тръгвай , без да си сигурен в спирачната система -дали налкадки , дали теч
                      Жоре , некой ноф педал е , може и да те блъсне на пътеката
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Защо свети?

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        Ето
                        Течността е ок.
                        Ма ти гледа ли накладки и сензури за износване
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Защо свети?

                          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                          Ето
                          Течността е ок.

                          Това е добре... Ако не си я пипал (доливал) - има голяма вероятност и накладките да са ти ОК (ама ги провери де)...
                          Ако има датчици по накладките - да не е окъсил някой кабел.

                          Айде с ченгел да изкараме отговор и на следващият въпрос:
                          Първоначално публикуван от slowtraveler
                          Тази ли лампа свети като дръпнеш 'ръчната'? Ако е тя - да не ти прави проблем ключето или кабела към него?

                          Или най-тривиалното - ръчната да не е спусната докрай


                          П.С. колега, търсиш помощ, а не даваш никаква обратна информация на поставени вече въпроси... Е как да гадаем и как да помогнем?!
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Защо свети?

                            Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                            За течността и ръчната си има друга лампа.
                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение

                            Айде с ченгел да изкараме отговор и на следващият въпрос:

                            Или най-тривиалното - ръчната да не е спусната докрай


                            П.С. колега, търсиш помощ, а не даваш никаква обратна информация на поставени вече въпроси... Е как да гадаем и как да помогнем?!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Защо свети?

                              Проверете си и стоп машинката ,че новите с по два ключа ,когато има проблем светва същата лампа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X