Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо свети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Защо свети?

    Причините за това може да са:
    - Ключе на ръчната
    - Ниска течност
    - Нисък вакуум
    - Проблем с датчиците за течност или вакуум

    Друго няма. Колата е преди 1996г. Иначе и не чак толкова новите са с по 2 ключа. От поне 20 години насам има с по 2 ключа (че и повече). Въпросното терано - не вярвам.

    Ей ви схема:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:terranobrake.png
Прегледи:1
Размер:43.1 КБ
ID:5818360

    От тук, раздел "EL", страница EL-77:
    https://files.offroad-bulgaria.com/s...manual%201993/

    Бензинките дори нямат датчик за вакуум. Stop-машинката е просто единично ключе и нищо повече. Няма връзка с лампата по никакъв начин.
    Това на всички терана преди 1996г, каквото е въпросното.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Защо свети?

      Т.е. ако схемата съответства на екземпляра на колегата, то при включена ръчна светват двете лампи.
      А при проблем с нивото (или датчика за нивото, или кабела към датчика за нивото) - или с датчика на вакуума и веригата му (ако има такъв) - само едната лампа...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Защо свети?

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        Т.е. ако схемата съответства на екземпляра на колегата, то при включена ръчна светват двете лампи.
        А при проблем с нивото (или датчика за нивото, или кабела към датчика за нивото) - или с датчика на вакуума и веригата му (ако има такъв) - само едната лампа...
        Не точно ("K" е бензин, "Т" е дизел):
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:teranolampi.png
Прегледи:1
Размер:11.1 КБ
ID:5818361

        - При бензин, при дръпната ръчна светят и двете лапми с "Р" и "!" на тях, а при ниско ниво само "!".
        - При дизел, където има и датчик за вакуум, при дръпната ръчна свети само "P", а при ниско ниво или вакуум свети "!".

        При дизелите след 1996-та лампата е само "!" и свети при всички случаи. При трилитрово терано при изгорели всички крушки или скапана стоп машинка свети "Check engine" .

        ПП: И понеже хвърлих боб и разбрах че е дизел - вакуум, датчик вакуум, ниско ниво или датчик за ниско ниво, с прилежащите им букси и жици е причината.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Защо свети?

          Още в началото писах, че проблема е във вакума,и питах как да проверя помпата или сервото.
          При дръпната ръчна свети само Р.
          Нивото си е където трябва, няма датчици за накладки, затова не писах.
          Не обясних цветно и с подробности защото уточних, че е Терано и мисля всички са така.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #20
            От: Защо свети?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            ПП: И понеже хвърлих боб и разбрах че е дизел - вакуум, датчик вакуум, ниско ниво или датчик за ниско ниво, с прилежащите им букси и жици е причината.
            Твоят боб е бил по-пресен явно
            След уточненията ти - напълно съгласен
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Защо свети?

              Късно виждам темата, случвало се е на старото ми терано 2.7 тд, светеше тази лампа и се оказа вакуум.
              Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

              Коментар


              • #22
                От: Защо свети?

                Проблема във вакума помпата ли беше?
                Каква сложи и колко излезе замяната?
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #23
                  От: Защо свети?

                  Разгледай по-обстойно вакум маркучите, ако педала се вдървява и след запалване омеква нормално, а и имаш спирачки, значи сигурно е малък теч някъде, едва ли самата вакум помпа. При мен беше подобно.
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TDI, 1997
                  X-trail 2.2 Di 2003
                  Maverik/Terrano 2 2.7 TD, 1994

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X