Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

    Понеже смених возилото, продадох старият баварец 6-так и взех малко по нов, този път е 4 цилиндъра, та идеята за газифициране на возилото започва бавно да се заражда в мен.. може и да има втора тема https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=228279 Обаче, като поразгледах, проблемите не са малки с газифицираното на този мотор

    Първият проблем! и най важен е че, двигателят е система Валвтроник и няма разреждане в колектора, или по скоро има, но много малко постоянно разреждане, за да може системата за картерна вентилация да си върши работата
    А както знаете конвенционалните инжекциани се нуждаят от МАП сензор за да работят!!!

    Втория проблем! системата е с две ламбади сонди, от тези с по 6-стте края, от която не можеш да хванеш сигнал за сместа, по обикновеният начин, на практика ако сондата работи ще хващаш винаги 4,2 волта..

    Искам мнения за справяне с проблемите на монтажа, които не включват закупуването на БРЦ за 1600 лева!! това и аз го знам че БРЦ става, както знам че Бентли е по добре от БМВ ама търся по еФтинДжос решение на проблема..

    Търся мнения за отсяване
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

  • #2
    От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

    То и аз търся кола на 3 години, ама да е за 3200 лева, да носи на вакуумна газова, да гори под 6/100, и да няма никакъв недостиг от екстри.

    Тракне, щом имаш брада-ще имаш и гребен. 1600 лева за уредба ако те събарят-ми купи си москвич бе. Там газовата уредба излиза почти без пари.
    Последно редактирано от Кольо; 19-07-19, 23:16.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

      Колега, Тр. Савов, Можете да разцъкате софтуера на LPG TECH, DIGITRONIK, LOVATO и други. Там има от търсените възможности. Някои от хубавите полски системи са скъпички.
      FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

      Коментар


      • #4
        От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

        Видях че има някакъв емулатор от поляците, който хваща сигнала на MAF сензора и го преобразува във вероятен MAP сигнал..

        Разпитах няколко "вносители" на конвенционални системи, всичките казват че, нямало проблем, но по обясненията им разбирам че са тотално незапознати с това как работи системата, така че! такива лаици въобще не ги взимам под внимание.. търговци!!!

        За сега за ламбадите няма лечения
        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

        Коментар


        • #5
          От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

          Лечението е да ги четеш по ОБД , с Фобос не съм имал проблеми с валвтроника.
          Фиат Купе
          Опел Фронтера В
          Мицубиши Паджеро Пинин

          Коментар


          • #6
            От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

            И аз се сетих за ОБД обаче ОБД в БМВ има две шини ОБД хай и ОБД лоу Като арматурното табло на колата работи като Хъб контролер между двете шини.

            А на някой инжекциони това че "чете" по ОБД, не означава че ще работи без МАП, Агис-са също се свързва по ОБД, но без МАП не работи..

            Ще го разгледам този софтУер на фобуса да видя какво предлага.
            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • #7
              От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

              Вероятно ВИ трябва консултация с добронамерен и квалифициран газаджия от Варна!
              Когато се поставят уредби на по новите коли винаги се съобразява дуракоустойчивостта на конкретния мотор.
              И аз (заради сина) имах подобна дилема,но я решихме с 1900 лв.,а не съм от хората дето тръгват по първият и утъпкан път.
              Те всички знаят ,че не трябва и не може,но някой, който "не знае" упорства и даже- Успява-успех!!!
              (С това подкрепям Кольо и давам принос към втората част на поставената тема. )

              Коментар


              • #8
                От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                Тези няколко стотин лева повече за хубава уредба с която да не се занимаваш ще ги избиеш с десетина пълнения на газовата бутилка. Струва ли си трудния път? Според мен не. Освен ако не те сърби да ръчкаш по колата и имаш свободно време.

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                  Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                  Видях че има някакъв емулатор от поляците, който хваща сигнала на MAF сензора и го преобразува във вероятен MAP сигнал..

                  Разпитах няколко "вносители" на конвенционални системи, всичките казват че, нямало проблем, но по обясненията им разбирам че са тотално незапознати с това как работи системата, така че! такива лаици въобще не ги взимам под внимание.. търговци!!!

                  За сега за ламбадите няма лечения
                  Попитай хората, които ги монтират, по възможност без нагласата, че знаеш повече от тях, защото бързо ще те отсвирят.Във Варна има добър майстор, който монтира газови на LPG tech близо до общежитията на МЕИ.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                    Трябват ми технически съвети, препоръки и насоки в тази посока от хора които разбират, занимават, правят или са правили, и хора които знаят..
                    Това да я дам на някой "майстор" който не може да ми обясни що е то валетроник, да я пипа и една купчина пари, това мога и аз да се сетя и сам.
                    Как не се сетих!!!!!
                    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                      От сега да ти кажа, че темата е обречена да се развие в последната част на заглавието.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                        Мен ми е ясно че ще има чоплене на семки и разпъване на локуми, не съм от вчера по форумите, ама може и да изскочи нещо! освен редовните лакардии знае ли човек
                        Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                          Ами аз съм ти дал точен вариант, сравнително качествен и бюджетен, и ориентировъчен адрес на майстора, за да не бъде прието като реклама.Човекът може и знае, но отидеш ли с нагласата, че тея газови уредби ти си ги измислил, работата няма да потръгне.За консултация пари не вярвам да ти вземат, все пак не отиваш при адвокат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                            Ок , гониш цена...
                            Ами времето което ще си загубиш докато го измислиш и направиш , ако въобще стигнеш до тая фаза...!?
                            Времето е пари брее хора , ако работиш примерно за 10 лв на час , аДЖаба колко ще ти стъпи начинанието ?
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения за газови препоръки и редовните разпъвания на локуми...

                              Въпроса е принципен.. Преди много години имах една Ланчия, отидох при италианеца за термостат той ми обяви някакви 70 лева видя ми се много тогава, преправих конструкцията на колата и двигателя, за да монтирам термостат от 20 лева, е преправката струваше 180 лева...

                              Ма не му дадох 70 лева на измикярина му с измекярин... е такъв съм, глупав и упорит лоша комбинация

                              Може да ми излезе с преправките по скъпо...
                              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X