Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с yamaha wr250f

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с yamaha wr250f

    Здравейте, прочетох много публикации, но не можах да намеря точното решение. Мотора е yamaha wr250f. Та проблема на мотора е, че по-всяко време няма значение топъл или студен глъхне когато си поиска без значение рязко ли подавам газ или плавно, а когато изгасне трябва да въртя със стартера около 5-10 секунди докато запали за разлика когато е студен само дърпам смукача, натискам копчето и веднага е запалил. Карбуратора го отварях и почистих предната седмица за 2 карания се оправи и след това старата песен на нов глас. Свещта и тя е нова. Та въпроса ми е от тока ли е, от карбуратора ли е или нещо друго? Предлагайте съвети и решения! Благодаря предварително!

  • #2
    От: Проблем с yamaha wr250f

    Как изчисти карбуратора? Пръсна спрейче и духна въздух ли?
    Компресия има ли и как е мерена?

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с yamaha wr250f

      Провери си сеща в момента който угасне. Мокра суха и това ще ти подскаже какво да търсиш . Може тоците да чезнат

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с yamaha wr250f

        Този тип мотори не са само за каране , искат и редовно обслужване. След всяко каране мотора се измива , подсушава , пере се филтъра , почиства се карбуратора , почиства и се смазва веригата , смазват се жилата , проверява се маслото и охлаждащата течност , притягат се всички болтове. За тези които ги мързи да направят това , има друг тип мотори. Та почисти си пак карбуратора и пак няма да имаш проблеми за едно.две карания.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с yamaha wr250f

          Ок ще направя това, което казвате. А може ли да ми кои са тези мотори, които не са толкова взискателни?

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с yamaha wr250f

            Това с чистенето на карбуратора след всяко каране ми се стува малко смешно.
            За карбуратора е нужно да си свалиш менуал и да сложиш всичко на стандартни. Като трябва да почистиш всичко внимателно. След това трябва да провериш нивото при поплавъковата камера и да се убедиш, че ускорителната помпа работи правилно.
            Специално WR и YZ 250 като изгаснат не е от копчето после палят трудно много често. Има и такива които си палят веднага, но трябва всичко да е перфектно.
            EXC TPI 2019

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с yamaha wr250f

              Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
              Това с чистенето на карбуратора след всяко каране ми се стува малко смешно.
              За карбуратора е нужно да си свалиш менуал и да сложиш всичко на стандартни. Като трябва да почистиш всичко внимателно. След това трябва да провериш нивото при поплавъковата камера и да се убедиш, че ускорителната помпа работи правилно.
              Специално WR и YZ 250 като изгаснат не е от копчето после палят трудно много често. Има и такива които си палят веднага, но трябва всичко да е перфектно.
              съгласен съм с това мнение. ще цитирам една поговорка на народът български ,който е каза: "който си има брада си има и гребенче". или както всички добре знаем-всяка една техника си иска поддръжка. коя по-често, коя по-бавно, но няма ли грижа за "кончето" то не само спира да яде, но спира и да върви....успех!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X