Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за втора малка градска кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дискусия за втора малка градска кола

    Привет колеги, повечето от вас знаят че карам Фронтера 3.2 V6, от известно време ми се върти идеята, дали да си взема втора но малка градска кола...

    Ако реша да купувам за втора малка градска кола, вече съм решил каква ще бъде, това ще е Корсичка C 1.2 16V (75 Hp) 3 врати, ръчни скорости, 2000-2006 година.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OPELCorsa3doors-418_6.jpg
Прегледи:1
Размер:272.9 КБ
ID:6158870Натиснете снимката за да я уголемите

Име:OPEL-Corsa-3-doors-418_35.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:6158871

    Дискусията не е каква марка или модел да е малката градска кола, а дали има смисъл да имам втора малка кола за града.

    За какво бих искал да я ползвам малката кола:

    За града основно, когато пътувам често сам до село със инструментите за косене и т.н.

    Плюса е че аз като човек с увреждане, Корсичката заради малкия си двигател ще бъде освободена от данък и ще имам право на безплатна годишна винетка за разлика от Фронтерата, където нямам право заради по-мощния си двигател, ще имам и къде да паркирам двете коли, живея в краен столичен квартал.

    Минуси, още една гражданска и поддръжка, като относно подръжката би трябвало да не ми е толкова скъпо както е при Фронтерата, гумите му ще са направо без пари например, спрямо на джипа и т.н.

    Опитвам се да си дам сметка доколко би било удачно да имам за втора малка градска кола след като изброих основните плюсове и минуси.

    Има ли при вас колеги, джип и малка кола за града, как е?

  • #2
    От: Дискусия за втора малка градска кола

    Винаги съм бил с минимум 2 коли (сега съм с 4 - две тук и две в България ) и никога не съм съжалявал за допълнителния разход за данък и ГО. Само от разликата в разхода на гориво ще си ги избиеш и даже ще си на печалба. Удобството е, че винаги имаш резервен превоз и ако има още някой шофьор в семейството, няма да се дебнете кой да грабне ключовете ...
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Дискусия за втора малка градска кола

      Jeep и Honda Civic 1.5 (115k.с.). Карам ги през седмица, за да не ръждясват прекалено. Ако (не че е желателно, но все пак) се наложи, както каза и Куздов, винаги можеш да оставиш едната кола за ремонт в сервиза. Откъм винетките е неприятно ако пътуваш и с двете извън града. Или се набутваш със срочни, които не ползваш пълноценно, или купуваш две (това в нормалната ситуация, изключвам твоя частен случай.). Иначе специално малката кола можеш да я обуеш с всесезонни гуми и ще икономисваш по едни 4-50 лева два пъти в годината от смяна и баланс.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: Дискусия за втора малка градска кола

        На Корса за 200 лв. купуваш 4 нови зимни и ги караш 2-3 години докато се скапят и после пак купуваш нови. Излиза по-евтино, отколкото да ходиш пролет и есен да сменяш гуми, освен ако нямаш втори комплект с джанти и си ги сменяш сам. Ама това иска и място за съхранение, което в апартамент често липсва.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #5
          От: Дискусия за втора малка градска кола

          Засега преобладават плюсовете за втора малка кола, остава само да ми попадне запазена Корсичка, няма да бързам може и месеци да минат, и без това на Корсите от мобилето не ми вдъхват нещо доверие, та ще видим какво ще излезе.

          Благодаря за мненията

          Коментар


          • #6
            От: Дискусия за втора малка градска кола

            Корсата е добър избор, само трябва да намериш читава. Тука има по 200-300-500 паунда запазени екземпляри, ама са десняци. Миналат година бях взел една за 195 паунда, поиграх си да я изчистя, че беше кочина и я продадох за 420. Беше на 55 000 мили само, 2005 г..
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #7
              От: Дискусия за втора малка градска кола

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Корсата е добър избор, само трябва да намериш читава. Тука има по 200-300-500 паунда запазени екземпляри, ама са десняци. Миналат година бях взел една за 195 паунда, поиграх си да я изчистя, че беше кочина и я продадох за 420. Беше на 55 000 мили само, 2005 г..
              Понеже все пак ще я карам предимно в града, определено ще ми е терсене с десен волан, единствено мога да прежаля липсата на климатик и ел стъкла с цел по-евтина покупка, иначе ще държа да е запазена, все пак градска количка ще е

              Коментар


              • #8
                От: Дискусия за втора малка градска кола

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Привет колеги, повечето от вас знаят че карам Фронтера 3.2 V6, от известно време ми се върти идеята, дали да си взема втора но малка градска кола...

                Ако реша да купувам за втора малка градска кола, вече съм решил каква ще бъде, това ще е Корсичка C 1.2 16V (75 Hp) 3 врати, ръчни скорости, 2000-2006 година.

                Дискусията не е каква марка или модел да е малката градска кола, а дали има смисъл да имам втора малка кола за града.

                ...
                Естествено, че има.
                Особено ако я ползваш ежедневно или поне често.
                И аз карам 3.2 V6 но само зимата, да кажем 4 месеца в годината.
                Ако трябваше да ползвам такава кола в града и то ежедневно - просто нямаше да я имам
                Враг усраине

                Коментар


                • #9
                  От: Дискусия за втора малка градска кола

                  Почнах да търся запазена Корсичка, ако трябва ще чакам месеци докато ми изпадне нещо прилично, в мобилето си харесах само една сребриста Корсичка от Монтана, нов внос от Германия, август 2001г. но е в Монтана а и цената ми е малко над бюджета 2100 лв, поне да беше в София да и хвърля поглед, та ще търся
                  Последно редактирано от Еделвайс; 19-07-19, 17:48. Причина: Пояснение

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дискусия за втора малка градска кола

                    Mятай по един поглед и в Базара, и в Карса. Май в последно време там има повече обяви.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дискусия за втора малка градска кола

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Mятай по един поглед и в Базара, и в Карса. Май в последно време там има повече обяви.
                      Хвърлих им поглед, нищо не ми хвана окото, засега ми хареса само тази обява от Монтана, но няма да се дигам дотам, ще търся и следя новите обяви...

                      п.с. Мислех и Корсата както при Фронтерата, да я харесам от Швейцарското мобиле и докараме директно от Швейцария на собствен ход, ама за толкова евтина кола разбрах че няма да е оправдано разходите, докарване, мита и т.н. , та ще търся от тук, най-добре да е със Софийска регистрация, та само талоните да се сменят при смяна на собственик.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дискусия за втора малка градска кола

                        Един съвет, ако позволиш - не си взимай триврата корса или подобно. Вземи си с 5 врати. По-добре е от всяка гледна точка.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дискусия за втора малка градска кола

                          Тривратата Корса, не е ли по-къса база спрямо тези с 5 врати?, така и иначе вече гледам и тези с 5 врати че избора и без това е много малък, единствено избягвам с полуавтоматичната им скоростна кутия.
                          Последно редактирано от Еделвайс; 19-07-19, 21:43. Причина: Буква

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дискусия за втора малка градска кола

                            Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                            Един съвет, ако позволиш - не си взимай триврата корса или подобно. Вземи си с 5 врати. По-добре е от всяка гледна точка.
                            Какво им е на тривратите,когато не са единствена кола?16 години карахме Саксо,сега втора година Мини.
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дискусия за втора малка градска кола

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Понеже все пак ще я карам предимно в града, определено ще ми е терсене с десен волан, единствено мога да прежаля липсата на климатик и ел стъкла с цел по-евтина покупка, иначе ще държа да е запазена, все пак градска количка ще е
                              Десния волан създава проблем при изпреварване на двупосочно извънградско. Ама има лек. Просто не изпреварваш, докато нямаш достатъчно видимост. Търпение и чакаш удобния момент. На градско и магистрала няма разлика, като свикнеш с разположението си на пътя. Даже на градско е по-удобно, щото като паркираш и излизаш директно на тротоара. И двамата ми сина карат коли с десен волан (обяснимо защо ....), а не са стъпвали в Англия. Не те убеждавам в нищо, ама аз 4-5 К за кола няма да дам при условие, че мога да взема същата под 1 К ....
                              Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                              Един съвет, ако позволиш - не си взимай триврата корса или подобно. Вземи си с 5 врати. По-добре е от всяка гледна точка.
                              Ако имаш предвид проблема с тривратата Корса Б, която късаше колонките на вратите след определена възраст, при Корса Ц и нататък тоя проблем го няма. Специално Корса Ц е чук. С 1,2 мотор за сам човек е екстра и като динамика и като разход.

                              Последно редактирано от kuzdov; 19-07-19, 22:07.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X