Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за втора малка градска кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Дискусия за втора малка градска кола

    Просто е по-удобна. Ако някой се наложи да се качи отзад... Дори и само като мятам някакви неща отзад ми е по-удобно, ако има врата. Иначе ако не се ползва задната седалка, по-добре направо двуместна кола. По-късите врати са доста удобни в града при спиране на тясно. Но най-ме е дразнило, че колана е на майната си някъде назад , когато посягам да го взема . Е , някои мерцедеси подават колана, но тук случая не е такъв

    Коментар


    • #17
      От: Дискусия за втора малка градска кола

      Някой може ли да ми каже, какви са проблемите с полуавтоматичната скоростна кутия на Корсата, доколкото разбирам, кутията си е ръчна просто автоматично има отделен механизъм, която превключва предавките, развалял се именно този механизъм, само това ми е известно, питам защото има хубави Корси ама с полуавтоматик и да ми кажете повече за проблемите му?

      p.s. Чета от опел форума че много хора са имали проблем именно със механизма на роботозираната кутия, с една дума ще трябва да бягам далеч от полуавтоматика им.

      Ще си търся само ръчка с 1.2 мотор
      Последно редактирано от Еделвайс; 20-07-19, 09:49. Причина: Пояснение

      Коментар


      • #18
        От: Дискусия за втора малка градска кола

        За триене
        Последно редактирано от Еделвайс; 20-07-19, 22:55.

        Коментар


        • #19
          От: Дискусия за втора малка градска кола

          Някой може ли да ми каже със сигурност, дали Корсата с три врати е по-къса от тези с 5 врати?

          Като гледам Корсите по улиците, тези с 3 врати все ми изглеждат по-малки от тези с 5 врати?

          Не искам да нося ролетка и да меря, че някой собственик да не се стресне

          Коментар


          • #20
            От: Дискусия за втора малка градска кола

            И да е.по-малка 3вратата ,не е съществено.Гледам.на щерката 3вратото пол,изглежда малко ,обаче като е до Фронтерата ДБ и погледнато от втория етаж на къщата ,си е бая масивно.Двете врати заблуждават,според мене.Разликата е в дължина обикновенно и то в до4-6 сантиметра в зоната след задните седалки.Така е при Астрата.Не се чуди ,купувай ,страхотни машинки са,бензиновите!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Дискусия за втора малка градска кола

              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
              ...Някой може ли да ми каже със сигурност, дали Корсата с три врати е по-къса от тези с 5 врати?...
              Еднакви са .

              Вратите на 3 - вратата логично са по- широки . Все пак за да влезе някой при желание на задната седалка в тази пича въшка - няма как освен през въпросната врата .

              Така че : за шофьора тривратата е по- удобна за качване и слизане на самия него . За пасажерите : въпрос на избор
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #22
                От: Дискусия за втора малка градска кола

                Благодаря колеги, харесах си една черна перла, само малко ми е висока цената но на снимки ми изглежда добре, ще видя кога ще я видя на живо, какво мислите вие ето линк: ?

                https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...8&slink=bpu28u


                До Мод, линка е за в моя помощ при избор на Корсичка и колегите да кажат мнението си.

                Коментар


                • #23
                  От: Дискусия за втора малка градска кола

                  За тези пари изпадат АСТРА Г от 2000-2002г. В пъти по-добри от Корсата. Ако си намериш с 1.6 бензин 90.кс с газ за 800лв ще се отвозиш за без пари.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Дискусия за втора малка градска кола

                    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                    За тези пари изпадат АСТРА Г от 2000-2002г. В пъти по-добри от Корсата. Ако си намериш с 1.6 бензин 90.кс с газ за 800лв ще се отвозиш за без пари.
                    Астрата си е голяма кола, пак да кажа че си имам Фронтерата, искам малка кола за града и затова съм се спрял на Корса.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Дискусия за втора малка градска кола

                      Абе.двуврата Астра и двуврата Корса,разликата не е кой.знае каква.А на снимки не вервай,че от хубави снимки последното ми обикаляне е 1 месец ,кажи речи през ден.На снимки повечето стоят добре.Дано извадиш късмет бързо,че сигурно копаш на место от нетърпение.Успех!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Дискусия за втора малка градска кола

                        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                        .... какво мислите вие ?....
                        Ние мислим, че избор на кола и жена по снимка е прекалено голям риск .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Дискусия за втора малка градска кола

                          Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                          Ние мислим, че избор на кола и жена по снимка е прекалено голям риск .
                          Така си е

                          В интерес на истината, освен че ми хареса поне на снимки като цяло, хареса ми и че е черна, фронтерата ми е също черна и ми харесва този цвят, но няма да е моята, след кореспонденция с автокъщата, оказва се че не мога да платя с кредитната ми карта, нямали пос терминал, аз им казах че ако тегля в брой или от банката, лихвата ми е висока, само чрез пос терминал ще ми е по-изгодно, та няма да стане.
                          Последно редактирано от Еделвайс; 22-07-19, 11:30. Причина: Пояснение

                          Коментар


                          • #28
                            От: Дискусия за втора малка градска кола

                            Привърженик съм на късите бази, но при HR-V например, колонката е толкова назад, че трябва целия да се извъртиш за да си сложиш колана! Това на пръв поглед дребно неудобство може доста да дразни при градско! Между другото, Хондата също е добър вариант за градска кола - късата база е 4 метра и е удобна за паркиране, пък си има и 4х4 и приличен клиренс спрямо Корсите и Астрите!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #29
                              От: Дискусия за втора малка градска кола

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Привърженик съм на късите бази, но при HR-V например, колонката е толкова назад, че трябва целия да се извъртиш за да си сложиш колана! Това на пръв поглед дребно неудобство може доста да дразни при градско! Между другото, Хондата също е добър вариант за градска кола - късата база е 4 метра и е удобна за паркиране, пък си има и 4х4 и приличен клиренс спрямо Корсите и Астрите!
                              След като имам ОФБ ДБ 3.2V6, изобщо няма никакъв смисъл за мен за втора кола като Honda HR-V 4x4, просто ако взема втора малка градска кола, то ще е само малка симпатична Корсичка, харесва ми точно моделите им с дългите задни стопове и с по-новото им табло 2004-2006 год.

                              Следя редовно обявите в София за подходящата, надявам се да попадна на истински запазена, бюджета ще се наложи леко да се вдигне но само ако много ми хареса

                              P.S. Колкото до това дали ще е с 3 или с 5 врати, ще гледам тази която е най-запазена в случая и да е само с ръчни скорости и да е 1.2 двигател
                              Последно редактирано от Еделвайс; 23-07-19, 09:13. Причина: Допълване инфо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Дискусия за втора малка градска кола

                                Кажете ми повече за тази полуавтоматична кутия на Корсата, така и не ми стана ясно как точно действа, например като включа на D автоматично ли ще си реди предавките, или просто ръчно ще превключвам скоростите само че не със съединител а чрез лоста, така ли е?

                                Скъп ли е този модул който се прецаквал при превключването на полуавтоматичните скорости, за какви пари иде реч, ремонтира ли се лесно при евентуален проблем, питам защото има по-голям избор на тези Корси с полуавтоматичните им скорости и да съм добре информиран.

                                Засега събирам парички за по-читава Корсичка, но хубавите са на цени от 3000 лв. та и да искам не мога да бързам с покупката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X