Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София - Варна през Айтоски проход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • София - Варна през Айтоски проход?

    Здравейте! Досега винаги, когато ми се е налагало да пътувам до Варна, съм си минавал по АМ Хемус, но ме интересува, ако тръгна по АМ Тракия и при Карнобат, тръгна на север по айтоският проход, какво е състоянието на тази отсечка? Със сигурност пътя ще отнеме малко повече време, просто ми е интересен този вариант.

  • #2
    От: София - Варна през Айтоски проход?

    Отсечката е 6 точки.
    Винаги минавам от Варна за Пловдив/София.
    Има едни 5-6 км около Дъскотна дето са по кофти изровени ама си имат номинална скорост на преминаване
    Другите участъци се карат минимум с 80-100 км/час
    Чудесен проход само с един голям баир след Айтос - останалото е лекинко слизане.
    Нищо общо с онази гадост Ришки проход и онези ми ти змижки по баирите.
    А и още не са го налазили много ченгетата.
    Успешно преминаване.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: София - Варна през Айтоски проход?

      Пътя не е особенно интересен, но за сметка на това е поразбит и неравен. Особенно "южния" склон до Дъскотна, но и след това не е кой знае какво удоволствие. През Ришкия проход е по-удачно (Карнобат - Шумен). АМ Тракия също има участък от 50тина км с ограничение 90км/ч около Стара Загора. Това са впечаления от близките 2-3 седмици.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • #4
        От: София - Варна през Айтоски проход?

        Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
        Пътя не е особенно интересен, но за сметка на това е поразбит и неравен. Особенно "южния" склон до Дъскотна, но и след това не е кой знае какво удоволствие. През Ришкия проход е по-удачно (Карнобат - Шумен). АМ Тракия също има участък от 50тина км с ограничение 90км/ч около Стара Загора. Това са впечаления от близките 2-3 седмици.
        И кое е по удачното на Ришкия проход?
        Огромните денивелации или стотиците 360 градусови завои
        Като настигнеш тира и си дотам следващите 50 километра.
        Или може би голямата натовареност?
        На Айтоски чакам средно 30 секунди преди да изпреваря бавните.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #5
          От: София - Варна през Айтоски проход?

          Пътят е пълен кенеф. Никога не бих минал повече от там. През Слънчев бряг е в пъти по - добър.
          Nissan Terrano 2 2.4i

          Коментар


          • #6
            От: София - Варна през Айтоски проход?

            Първоначално публикуван от petrov_m Преглед на мнение
            Пътят е пълен кенеф. Никога не бих минал повече от там. През Слънчев бряг е в пъти по - добър.
            Всеки има глава на раменете си.

            Минавам през Айтоски 3-4 пъти в месеца зиме и лято.

            Понорийския проход трябва да ме насилят да го мина през лятото

            Предпочитам Дюлинския пред него.


            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #7
              От: София - Варна през Айтоски проход?

              [QUOTE=rosen_offroad

              Минавам през Айтоски 3-4 пъти в месеца зиме и лято.[/QUOTE]


              Да не си айтоски зет?


              Иначе за пътя: кърпежи и дупки колкото щещ."Отвратителен"-е определението,което даде жената.А тя пътува всеки месец през 2 седмици до Долни чифлик.Аз съм тамошен зет.
              Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
              ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

              Коментар


              • #8
                От: София - Варна през Айтоски проход?

                Първоначално публикуван от ognqn Преглед на мнение
                Да не си айтоски зет?
                )
                Не, но ходя често на юг от Варна.

                Настилката не е прекрасна но пак казвам че всеки автомобил си има оптимална скорост според типа неравности
                Примерно караш със 90 и е 6 точки.
                С 50 ти падат зъбите.


                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                VW Golf VI variant
                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                Коментар


                • #9
                  От: София - Варна през Айтоски проход?

                  Ришкия малко го позакърпиха последните седмици, но пак е поразбит. Лятно време да се пътува през обзорския проход си е баси мъчението. Айтоски не съм минавал, но ми се струва, че ще е по-бавно от ришкия, който минавам почти всяка седмица.


                  Коментар


                  • #10
                    От: София - Варна през Айтоски проход?

                    Айтоския проход е сравнително добре от преди години. През турските села пътищата ги оправиха (след Руен).

                    Ако си с по-висок автомобил и не държиш на трафик и искаш повече гледки като снимката по-долу, мога да ти препоръчам минаване от тук (пътя там е на чакъл, даже си има знаци за предимство): https://kade.si/#map=15/3039454.42/5293192.07/0

                    https://www.instagram.com/p/Bww2zCLluyh/
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #11
                      От: София - Варна през Айтоски проход?

                      Утре пак ще премина прохода и в неделя ще докладвам.Но съм с подходящ автомобил/Нисан терано/,и прохода е далеч от 6 ца като състояние,и каране с 90.
                      Това е моето неангажиращо мнение,на поставения въпрос от колегата.
                      Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                      ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                      Коментар


                      • #12
                        От: София - Варна през Айтоски проход?

                        Последно преди 2 седмици минавах. Пътя си е разбит на фона на другите пътища от този клас. Нагоре има стеснени участъци (тунели) и множестов камиони. Явно го ползват за връзка Румъния - Турция. Не е особено приятно минаването, ама то и АМ Хемус не е за завиждане, особено в частта където няма магистрала
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #13
                          От: София - Варна през Айтоски проход?

                          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                          ... то и АМ Хемус не е за завиждане, особено в частта където няма магистрала
                          Тоест има - няма, 80%
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: София - Варна през Айтоски проход?

                            Отиване и връщане през прохода,до определената ни цел.
                            По пътя няма "озъбени" дупки,само кърпежи-стари и нови.През гадните участъци да съм бил най много с 60км.,но и ме задминаваха... През правите отсечки пътя е насечен.
                            Може би зависи и от МПС то.Участъка от страната на реката е по гаден.На връщане бяхме 4 човека и максимално натоварени с къмпинг екипировка.Всеобщото мнение-е лошо,но сме виждали и доста по лошо.
                            Nissan Terrano II TDI 2700 2002g. avtomat - три вратичко.... )
                            ".....ама сега пазара е пълен с джипове де, на тях даже JEEP пише ....."

                            Коментар


                            • #15
                              От: София - Варна през Айтоски проход?

                              Минавах скоро Айтоския. Около Дъскотина се чудиш дали не си го изгубил и си се отклонил. Прилича на горски път, няма много дупки , но е тясно и с много завой. Кара се бавно, но от там Дългопол, Провадия пътя е супер

                              ПП не ходете във Варна, ако нямате работа

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X