Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настилка и прахоляк в подземен гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Колега. Според мен основния Ви проблем е не с какво да запечатите пода, а как ще изкарате 120 автомобила навън, докато тече процедурата.
    Аз пък не виждам проблем с това.Тъй или иначе се прави на части.Просто трябва да изкарат на ротационен принцип максимум една трета от колите..За една нощ..Което не е кой знае какво..
    Или викате за софиянци и това е много

    Коментар


    • #17
      От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

      Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
      .
      Или викате за софиянци и това е много
      Много е. Поне 20-30 ще са си на село с другия автомобил.

      Коментар


      • #18
        От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

        Само с грунд достатъчно устойчиво ли става или трябва и боя отгоре задължително?

        Коментар


        • #19
          От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

          Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
          Само с грунд достатъчно устойчиво ли става или трябва и боя отгоре задължително?
          Според мен с грунда е достатъчно.Защото той прониква навътре докато боята отгоре създава филм който може евентуално да се изрони изтърже…
          Но е грозно...малко недовършено изглежда... но пък от друга страна точно този под ще носи на мръсотия и сякаш няма да има много много значение боята...Накрая все ще е сиво/мръсно

          Коментар


          • #20
            От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

            Това с ФасагенА Ми Хареса , иии .... става красиво!!!!
            А къв цвят е фасагена !???
            А Цимента сигурно е РозоВ ? или няма значение ?
            Щото има поне 15 видя имент които знам ,, А може и повече !
            и накрая 2 мормота завиват шоколада .
            Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
            Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

            Коментар


            • #21
              От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

              За да се отделя прах от бетона значи поне горния слой замазка е с малко свмързващо вещество (цимент) . При мен в гаража едни 30 години не е мръднала плочата а го мета и мия с маркуча в 2-3 години ведъж ей така от куртоазия .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                Мнение на gogoll
                Това с ФасагенА Ми Хареса , иии .... става красиво!!!!
                А къв цвят е фасагена !???
                А Цимента сигурно е РозоВ ? или няма значение ?
                Щото има поне 15 видя имент които знам ,, А може и повече !
                и накрая 2 мормота завиват шоколада .



                То и камили няма, защото не може да има.

                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #23
                  От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                  Повторение.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Много е. Поне 20-30 ще са си на село с другия автомобил.
                    Потвърждавам. В подземни/общи гаражи проблемите по поддръжката не са чак толкова от финансово естество, колкото от административно/организационно.
                    WG 2.7 CRD

                    Коментар


                    • #25
                      От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                      Бетоновта настилка си е това което са положили като са правили гаражите .
                      Замазката е последващо покритие коетое се прави за Ниво или наклони . без да съм видяждал " обекта " силно се съмнявам да има замазка.! Колкото до горния слой на бетона , със сигур. е " рехав " за това отделя ронлив слой ( прах) .
                      За всяка Болка си има ЛЕК . колкото до организация на работа , прави се на етапи така че останалите да могат да влиАт.
                      за ден два някой ще паркират другаде . и така .!
                      иначе си карате по същия начим.
                      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                        Не може да накараш заплесите да затварят вратата на подземният паркинг и да не мъкнат мебели и ел. уреди по асаньорите ... успех.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                          Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                          Мнение на gogoll
                          Това с ФасагенА Ми Хареса , иии .... става красиво!!!!
                          А къв цвят е фасагена !???
                          А Цимента сигурно е РозоВ ? или няма значение ?
                          Щото има поне 15 видя имент които знам ,, А може и повече !
                          и накрая 2 мормота завиват шоколада .



                          То и камили няма, защото не може да има.


                          г-н Таргов,
                          то и Шопа като видял жирафа в зоололг. градина възкликнал:
                          ТЕ ТаКоВа ЖиВоТно НЕМА!!!
                          ако имаш подобен проблем , звънни и ше ти обясня какво да направиш ако искаш И сам.!
                          От понеделн до петък всяка седзмица съм в Варна . мога да дойда на место , без ангажимент от твоя старана!
                          няма ти коства нищо .
                          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            . При мен в гаража едни 30 години не е мръднала плочата а го мета и мия с маркуча в 2-3 години ведъж ей така от куртоазия .
                            Не е мръднала, защото е Правена с Материалите от преди 30г..и повече години....
                            При мен излят преди няколко години бетон е със същите проблеми, като описаните. Циментовите замазки и грундирането "замазват" временно проблема- резултат от качеството на бетона.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                              Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                              г-н Таргов,
                              то и Шопа като видял жирафа в зоололг. градина възкликнал:
                              ТЕ ТаКоВа ЖиВоТно НЕМА!!!
                              ако имаш подобен проблем , звънни и ше ти обясня какво да направиш ако искаш И сам.!
                              От понеделн до петък всяка седзмица съм в Варна . мога да дойда на место , без ангажимент от твоя старана!
                              няма ти коства нищо .
                              Има ли някаква причина, поради която не можеш да го напишеш и тук? Гледам, доста хора ни интересува.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Не е мръднала, защото е Правена с Материалите от преди 30г..и повече години....
                                При мен излят преди няколко години бетон е със същите проблеми, като описаните. Циментовите замазки и грундирането "замазват" временно проблема- резултат от качеството на бетона.
                                Ако е просто излят нормално- да така се рони.И е нормално.Не до качеството.Ами до обработката.Тъй като ми се налагаше често да лея в миналото с различен резултат се наложи да разуча това онова...
                                Та ако не искаш да се рони, не е толкова сложно.Още в самото начало поръчваш В30(оскъпява с около 5лв кубик) и изсипваш фибри, и го изливаш.Ма като почне да стяга, отгоре го обработват набързо по различни начини(най често хеликоптер дет му викат) и той един вид запечатва порите, горния слой сякаш.И не е ронлив.Обработката е различна.Отдолу се слагат найлони, внимава се с циментовото мляко.Всеки има негови си варианти.Но хората които знаят какво искат, винаги правят обработка по някакъв начин.
                                Масова практика е големите подземни гаражи а и често открити паркинги просто изсипват бетона заглаждат го с една дървена тачка... и толкоз...
                                И след 2-3-4 години - се почва. Бетона калпав, строителя крал, едно време какво имаше, ехееееей
                                П.П
                                За протокола.И аз на обекта си имах майстор(от старите умни) който имаше рецепта с фасагена.Твърди че така са направени козирките на блоковете.Само бетонна плоча и обработена повърхност отгоре..И държи...Видно е с годините.По същия начин обработвали бетонни козирки на последните най горни тераси.Дето уж са на открит бетон.
                                Но аз никога не приложих този метод по една много проста причина.Аз плащах всичко.И съответно исках сигурност гаранция че ще стане.И някак си се боях да приложа един човек казал.Повече вяра ми вдъхваха официалните съвременни материали.Пък а се разнесе мълва че съм стиснат оле мале..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X