Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Настилка и прахоляк в подземен гараж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

    Другата седмица, че сега преди Стара Загора много натоварено. Имам от скъпото кафе в гаража. Носи си едри пари.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #32
      От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

      Нямям причина да НЕ обяснявам ,НО вече го правих на дълго и широко в подобна тема преди време ,, и не ми се прави отново.
      А това са техники до които съм стигнал от познаниета ми в стр.химия през годините на "проба -грешка " и трябва се "покаже " .само с обяснения може да се получи НЕ желан ефект ....след което обвинен в подвеждане.
      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

      Коментар


      • #33
        От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

        Неща, строени преди 30 години, със съвременно строителство не сравнявайте-няма смисъл. Цената за гараж тогава не е била 1000 евра квадрата, а женските гърди все още са били истински. Сега силиконЯ е по 10 хил $. Ако сега в строителството се влагат материалите, дето са влагани преди 30 години, д-р Енчев щеше да е бетонджия. Оставете тая работа. Това са просто поредните хора, дето строителя ги е онодил юнашки с некачествен продукт.
        Строителна химия-бол, при това качествени продукти. Проблемът е решим. Но ще струва пари. Немалко. А е можело да не е така. На днешно време в строителството обаче...силиконът струва повече от репутацията. Особено когато трябва да се набави като новогодишен подарък. Тъкмо да има време да "улегне" до лятото за Слънчака.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
          Не е мръднала, защото е Правена с Материалите от преди 30г..и повече години....
          При мен излят преди няколко години бетон е със същите проблеми, като описаните. Циментовите замазки и грундирането "замазват" временно проблема- резултат от качеството на бетона.
          Майстора тогава дедо Тошо от съседната улица беше баш майстор построил много обекти по тая държава . Тогава бетона ми го кара един приятел шофьор на бетоновоз и оше от възела беше сипал повечко цимент вътре Миналата година правих една замазка в работилницата да си сложа струга на равно съвременен цимент 2 към 1 пясък и ситен трошляк ела да отрониш пясък от нея . Сложиш ли достатъчно свързващо вещество проблеми няма .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #35
            От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

            Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
            Това с ФасагенА Ми Хареса , иии .... става красиво!!!!
            А къв цвят е фасагена !???
            А Цимента сигурно е РозоВ ? или няма значение ?
            Щото има поне 15 видя имент които знам ,, А може и повече !
            и накрая 2 мормота завиват шоколада .
            Фасагена..който взех е Бял - в бака от 25кг.Няма значение марката. Фасагените имат добавки, които запечатват повърхността трайно.
            Цимента е тъмно сив - не е розов!Взех най качествен на Титан/пресен като произвцодство със съответен индекс/.
            Другото съм написал от до.Тук мармоти няма , нито шоколад завиваш..работа си требе!
            Като цвят = ами става няколко нюанса по светло сиво, като краен продукт.
            Всеки сам решава за себе си, в какво да си хвърля парите си!?
            ..да питаме, какво са в своята същност боите дето ги нанасят на пътя, и дали и там няма мармоти дето завиват шоколади..
            СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

            Коментар


            • #36
              От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

              Въпросът с боите на пътя може да се раздели на две.
              Какво нанасят и какво би трябвало да нанасят. Защото двете неща нямат нищо, ама абсолютно нищо общо помежду си освен това, че са някаква "боя". Вчера подновяваха маркировката пред офиса. Обикновен латекс и един мангал върви наведен зад машината и ръси стъклени парли от пластмасова бака върху латекса, преди да е изсъхнал. Срок на експлоатация-два дена. Перлите изчезват на първия, латекса на втория.
              Не тръгвайте по тоя път. Не и когато се работи със собствени пари. Ако е с публични е ясно...
              Последно редактирано от santaclash; 24-07-19, 17:15.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: Настилка и прахоляк в подземен гараж

                Боите за пътна маркировка са на основа акрилни смоли, разрадени със много силни разредители от типа "Ксилен " и "тулен или тулуол" под разл. наименования. Нещо подобно на боите за метал.Силният разредител в тях има свойството да "размеква" реагира с битума в асфалта и така успява да се свържат много здраво и издръжливо във времето.Съхнат много бързо именно заради много летливите разредители в състава си.Перлите и натрошени финни стъкла като пясък са за да отразяват нощните светлини от фаровете на колите.
                Посипват се веднага след полатане.Върху батонови и циментови основи са по НЕ трайни ,защото основата поема влага / за разлика от битумната !/ и след време се "отлюпва".В тоя случай се прави друга система . но не ми се обяснява..
                Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X