Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен шум отпред

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен шум отпред

    Здравейте, колата ми е БМВ 535 е60 дизел автомат и е обслужена напълно. От скоро чувам нещо като къркорене отпред, не съм сигурен дали е от двигателя и се чува само на 1500-1800 оборота при потегляне и то само когато загрее колата, глъхнещо къркорене. На място не го прави въобще, може би трябва да има тяга ли, за да го прави, или е от скоростната кутия не знам. Също има проблем със връщането на предавки и то точно на определена скорост като съм само, мисля че на 3 или 4 не мога да го хвана, та не знам дали са навързани двата проблема. Опасявам се само да не е от самият двигател този шум. Вие какво бихте казали и имал ли е някой същия проблем?

  • #2
    От: Странен шум отпред

    По описаното прилича на проблем който имаше едно време при Passat B5 след смяна на антифриза. Вътрешното радиаторче на парното имаше специален механизъм за обезвъздушаване който не беше известен на много от майсторите. Та ако се смени антифриза и не се обезвъдуши радиаторчето оставаше пълно до някъде с въздух и бълбукаше при по-ниски обороти. Вариантите за справяне бяха два - или ръчно обезвъдушаване, или чакане (между седмици и месеци) да се обезвъдуши само. Ако радиаторчето на парното е по-високо от двигателят има шанс да е нещо подобно.

    Коментар


    • #3
      От: Странен шум отпред

      Провери си итеркулера за наличие на масло.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X