Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МЛ 320 проблеми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • МЛ 320 проблеми

    Здравейте.
    Купих си прекрасен МЛ 320 бензин 1999г , много добре гледан и поддържан.
    Няма забележки освен една, и ще се радвам да дадете някакво мнение по въпроса.
    При потегляне светва тракшън контрола и не може да потегли рязко, това е за около 2 до 5 секунди и след това всичко е наред. Ходих на две места за диагностика и не откриват проблем " софтуерно било ". Ако някой може да даде мнение ще се радвам да го чуя.
    Благодаря

  • #2
    От: МЛ 320 проблеми

    Здравей колега, Тракшън контрола сработва, когато има приплъзване на гумите. Когато се опитваш да потеглиш с пълна гас предполагам, то се случва точно това ( да приплъзват гумите) и тракшъна се намесва. Според мен си върши работата нормално и това не е дефект. Има ли опция да изключиш тракшън контрола ( бутон на таблото) Ако има така, опитай да го изключиш.

    Коментар


    • #3
      От: МЛ 320 проблеми

      Смени си гумите примерно )
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: МЛ 320 проблеми

        Ако подаваш рязко газ тракшъна те спира. Другото е да си с много изтъркани, стари или различни гуми.

        Коментар


        • #5
          От: МЛ 320 проблеми

          Колегите са написали някой от вариантите за възможната "повредата". Ще споделя и аз един възможен частен случай , с който съм се сблъсквал с моята практика. Не беше на МЛ на Рейндж Ровър . Тракшъна беше доста по чувствителен от нормалното. След обстойна диагностика се оказаха хлабини в щангите отзад, От хлабините датчиците разположени по тавана на купето отчитаха стойности за намеса на тракшъна, Невероятно но факт след смяна на щанги и не на последно място качествен стенд на сдимостта машината се оправи. Има една поговорка:"Силата на дребните неща е в това, че са много"

          Коментар


          • #6
            От: МЛ 320 проблеми

            Благодаря за отговора, не е от силната газ. Прави го дори да потегли съвсем бавно и внимателно.

            Коментар


            • #7
              От: МЛ 320 проблеми

              Гумите са ок. второ лято им е и не мисля че е от тях.

              Коментар


              • #8
                От: МЛ 320 проблеми

                Благодаря на всички за отговорите. Може би е необходим наистина стенд за сходимостта. ще направя и ще видим.

                Коментар


                • #9
                  От: МЛ 320 проблеми

                  Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                  Колегите са написали някой от вариантите за възможната "повредата". Ще споделя и аз един възможен частен случай , с който съм се сблъсквал с моята практика. Не беше на МЛ на Рейндж Ровър . Тракшъна беше доста по чувствителен от нормалното. След обстойна диагностика се оказаха хлабини в щангите отзад, От хлабините датчиците разположени по тавана на купето отчитаха стойности за намеса на тракшъна, Невероятно но факт след смяна на щанги и не на последно място качествен стенд на сдимостта машината се оправи. Има една поговорка:"Силата на дребните неща е в това, че са много"
                  Аз имах подобен проблем с моето 330i E46 при преминаване с малко по висока скорост през т. нар спящ полицай ми мигаше лампата за DSC (тракшъна на бмв) а реално колата не буксуваше, оказа се че при подрусването от препятствието нещо натиска датчиците и затова системата сработва и мига лампичката.
                  Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X