Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво може да прекъсва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От какво може да прекъсва?

    Здравейте колеги, да задам и аз въпрос....Нещото, което ме мъчи от известно време е, прекъсването на колата - Нива, 1.6 карбуратор и не може да вдигне повече от 3-4 хил.оборота ...Да поясня, че всичко е абсолютно ново -делко, свещи, кабели, инсталация ,замасяване ...На моменти на празен ход вдига оборотите до към 5-6 хил. но след като пусна педала на газта -започва едно припукване в ауспуха.....Центровката е направена правилно, пали от четвърт както се казва ...но този проблем си остава както на бензин ,така и на газ ....Някой да има идея къде е заровено кучето тук ??!!!

  • #2
    От: От какво може да прекъсва?

    Спукан маркуч на сервото? Май нещо подобно беше моя като се беше спукал, ама не съм съвсем сигурен, че беше отдавна.
    Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

    Коментар


    • #3
      От: От какво може да прекъсва?

      Първоначално публикуван от kameno karp Преглед на мнение
      Спукан маркуч на сервото? Май нещо подобно беше моя като се беше спукал, ама не съм съвсем сигурен, че беше отдавна.
      Прегледал съм всичко и всичко е абсолютно чисто ново, колата е пусната след дълъг проект миналата година около Коледа и има около 300-400км от тогава ....За това ми е проблем, че не успявам и аз да се сетя вече от какво е...при положение, че съм сложил нови оригинални части....Двигателя не съм пипал, освен смяна на няколко семерини основни и регулировка на клапани ....

      Коментар


      • #4
        От: От какво може да прекъсва?

        Лошото е че чисто ново и качествено(изправно) не винаги могат да бъдат синоними.
        Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

        Коментар


        • #5
          От: От какво може да прекъсва?

          Пукането в ауспуха на карбураторен автомобил при отнемане на газ е нормално.

          Иначе да позная: ползваш механично делко с чукче ?

          Коментар


          • #6
            От: От какво може да прекъсва?

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Пукането в ауспуха на карбураторен автомобил при отнемане на газ е нормално.

            Иначе да позная: ползваш механично делко с чукче ?
            Да, Ясене ,оставих системата така ,както е оригинално. Механично делко с чукче ...имам и електронно запалване ,което работеше със старото делко ,но купих ново делко и го сложих, но факт е че прекъсва и с елекронно и без електронно ....най ми е чудно ,защо не може да вдигне оборотите, а ги държи до около 3000...след това започва прекъсването ...

            Коментар


            • #7
              От: От какво може да прекъсва?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Пукането в ауспуха на карбураторен автомобил при отнемане на газ е нормално.

              ?

              Това пък от къде го измисли?
              Имам около 15 години опит и доста километри, ама не съм наблюдавал таквоз нещо.
              Не е нормално!!

              Коментар


              • #8
                От: От какво може да прекъсва?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Пукането в ауспуха на карбураторен автомобил при отнемане на газ е нормално.

                Иначе да позная: ползваш механично делко с чукче ?
                Не е нормално, за изправно работещ двигател. В случая е ПИПАН и проблемът може да е навсякъде. От лоша центровка (нищо, че пали лесно) до неправилно зацепена верига или претегнати клапани.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  От: От какво може да прекъсва?

                  +1!Проверка на нещата дето е изброил Scrapheap ,отново!Пукането не е от много неща,центровка,клапани,карбуратор,предверение .Скапано чучке и кондензатор също.Карбуратора какъв тип е?
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: От какво може да прекъсва?

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Това пък от къде го измисли?
                    Теория и практика.

                    Повечето Нива 1.6 (освен най-най последните, които са произвеждани паралелно с 1.7) нямат никакво управление на ППХ и си пукат на общо основание.

                    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                    Не е нормално, за изправно работещ двигател.
                    Зависи от двигателя. Конкретният си го прави без никакви проблеми. При хубави гърнета се чува слабо.

                    ---

                    А на автора, проблемът му е в отслабнала пружина на чукчето.

                    Решава се с електронно делко с датчик на Хол.

                    Коментар


                    • #11
                      От: От какво може да прекъсва?

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Теория и практика.

                      Повечето Нива 1.6 (освен най-най последните, които са произвеждани паралелно с 1.7) нямат никакво управление на ППХ и си пукат на общо основание.

                      Зависи от двигателя. Конкретният си го прави без никакви проблеми. При хубави гърнета се чува слабо.

                      ---

                      А на автора, проблемът му е в отслабнала пружина на чукчето.

                      Решава се с електронно делко с датчик на Хол.
                      Или малък луфт на чукчето,впрочем и при много голям се наблюдава същият ефект.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #12
                        От: От какво може да прекъсва?

                        Първоначално публикуван от karazaz Преглед на мнение
                        Да, Ясене ,оставих системата така ,както е оригинално. Механично делко с чукче ...имам и електронно запалване ,което работеше със старото делко ,но купих ново делко и го сложих, но факт е че прекъсва и с елекронно и без електронно ....най ми е чудно ,защо не може да вдигне оборотите, а ги държи до около 3000...след това започва прекъсването ...
                        Колега, какво разбираш под електронно запалване? Една алуминиева кутийка с 4 кабела, заради която откачаш заводския кондензатор, или цяло делко с датчик на хол, комутатор и друга бобина?Ако е първото, може да ти върши много добра работа и чукчето да ти изкарва много дълго време, но за да работи добре трябва да смениш чукчето, Doduco и Bosch са добър избор в случая, погледни и лагерчето на авансовата плочка.Заводски двигател на нива не е нормално да пука в ауспуха, не е и страшно, но това че на скорост няма сила да премине 3000 оборота не е харашо.Ако си го сгъстявал допълнително е нормално 2-3 пъти да припука при отнемане на газта докато си на скорост или при рязко форсиране и отнемане на газта при празен ход.

                        Коментар


                        • #13
                          От: От какво може да прекъсва?

                          Ако намериш чукче на Valeo ,сложи..Бяха масови и слагах само такива и само от тях зареждахме в сервиза!Предверението е важно ,може да пали от раз ,но като потеглиш ,не върви ,няма мощност и се мъчи,съчетано с прекъсвания или припукване.Но се провярава всичко по запалването!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #14
                            От: От какво може да прекъсва?

                            Колеги , електронното запалване е най-обикновено, което да помага на чукчето да не прави нагар и елиминира кондензатора ,не е с датчик на Хол. Делкото е чисто ново, с ново лагерче, ново чукче, съответно със съответния луфт. Кабелите и свещите са също чисто нови, проблема е, че не мога да разбера защо не иска да вдигне повече от тези обороти. Както казах, на място от време на време вдига до към 4-5000 оборота ,но в движение след 3000 започва да дъвче, да прекъсва ....Засега проверих всичко - кабелите, смених ги с други ,отново НОВИ от магазина, свещи -също нови....положението си е същото. Нищо не се променя съществено и като се върти делкото, за да се дава предварение или закъснение ....Остава само да пробвам с друго делко, но нямам дори и старо в момента....Двигателя, инсталацията на Ладата са ми до болка познати и все си мислех, че няма с какво да ме изненадат ,но се оказа ,че при братушките, винаги трябва да се има едно на ум.....Загадки пълно. Двигателя не е отварян, не е пипан .....единственото което е правено по него е - сменени семерини на коляновия вал, реглаж на клапаните ...ама с клапаните мисля ,че няма проблем при реглажа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: От какво може да прекъсва?

                              Друга възможна причина е недостатъчен дебит на бензин от помпата и едновременно сходен проблем на газ. Веднъж съм попадал в такава ситуация - търся какво не е наред по запалването, а то ни бензин има, ни газ.

                              Ама все пак погледни календара и ако там не пише 1985г - сложи делко с датчик на Хол и прилежащите му неща.

                              Имай предвид че делкото за 1.6 и 1.7 са различни. Другите неща от електронния комплект (комутатор, бобина и кабелен сноп) са еднакви за 1.6 и 1.7.

                              Комутатор може да се открадне от стар Голф 2 или друга кола от тая епоха - 80% от европейските коли от това време ползват един и същи комутатор на Бош, който е съвместим по разположение на крачетата с жигулския.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X