Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От какво може да прекъсва?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: От какво може да прекъсва?

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    +1!Проверка на нещата дето е изброил Scrapheap ,отново!Пукането не е от много неща,центровка,клапани,карбуратор,предверение .Скапано чучке и кондензатор също.Карбуратора какъв тип е?
    Карбуратора е оригинален ,не го и знам какъв тип е .....но този проблем съществува и при работа на газ и на бензин .....Преди ремонта на колата, двигателя и карбуратора си работеха нормално и без проблеми ....

    Коментар


    • #17
      От: От какво може да прекъсва?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Друга възможна причина е недостатъчен дебит на бензин от помпата и едновременно сходен проблем на газ. Веднъж съм попадал в такава ситуация - търся какво не е наред по запалването, а то ни бензин има, ни газ.

      Ама все пак погледни календара и ако там не пише 1985г - сложи делко с датчик на Хол и прилежащите му неща.

      Имай предвид че делкото за 1.6 и 1.7 са различни.
      Ясене , помпата за бензина е електрическа и има достатъчно дебит ,изпарителя също е регулиран правилно от човек, грамотен и професионално занимаващ се с газови...вярвам му на 100%. На календара пише - 1983год. и вероятно ще минавам на варианта с делкото и датчика на Хол ....натам вървят нещата

      Коментар


      • #18
        От: От какво може да прекъсва?

        Изпарителят не е интересен. Когато няма дебит белята обикновено е в сондата, филтъра или ел. клапана.

        Коментар


        • #19
          От: От какво може да прекъсва?

          Ако изключим горивото след като проблема го има и на бензин и на газ , по свещите може да се прецени дали има проблем и с двете горива , то остава проблем в газоразпределението или в запалването. Двигателя може да пали лесно , но за да развива високи обороти е нужна промяна в предварението на запалването , колкото са по-високи оборотите , толкова по-голямо предварение е нужно. Центробежният регулатор дали работи правилно?
          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #20
            От: От какво може да прекъсва?

            За проба, разкачете генерацията след двойката и пробвайте -затруднено "продухване" е част от възможните опции.
            При проверките (диагностиката) е добре да има край Вас "познавач" на тези машини. Погледнете при форсиране дали работи и втория дросел (ако не отваря.....).
            Сигурен съм, че за 10-15 минути проблема ще бъде локализиран, ако попадне в "ръцете" на подходящ човек!

            Коментар


            • #21
              От: От какво може да прекъсва?

              Вторият дросел на карбуратора с механично или вакуумно задействане е?
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #22
                От: От какво може да прекъсва?

                Най-вероятно са погледнали какво се случва при демонтирана филтърна кутия , ако не , значи пропуск.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #23
                  От: От какво може да прекъсва?

                  Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                  Най-вероятно са погледнали какво се случва при демонтирана филтърна кутия , ако не , значи пропуск.
                  Някой гледат.......... ,но не виждат,трябват "специални" очила..............

                  Коментар


                  • #24
                    От: От какво може да прекъсва?

                    Втора клапа и ускорителна помпа!Повечето са с платно!Ако има вакуум регулатори подпомагащи втори дросел и ускорителната ,провери тя и маркучите им!Не знам какъв е карбуратора точно!Обикновен ,ама кой точно ?!Може да е насаден от 2101,може да е озонов!По принцип необикновени са чак тези преди моноинжекцията!А карбуратори съм правил и отварял всякакви ,някои са особени ,но са си обикновени,кой са два поплавъка с повече или по малко жигльори ,с особени игли за горивото или с вакуум жигльори!Повечето се оправят с перфектно почистване и реглаж,понякога смена на ускорителна или жигльори ,ако има,бяха дефицит при някои марки като "Вераджет "по Опелите!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: От какво може да прекъсва?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      А карбуратори съм правил и отварял всякакви ,някои са особени ,но са си обикновени,кой са два поплавъка с повече или по малко жигльори ,с особени игли за горивото или с вакуум жигльори!
                      на моменти, "къртите мивки" с изказа.......

                      Коментар


                      • #26
                        От: От какво може да прекъсва?

                        Ускорителната помпа работи само при рязко подаване на газ , помага за бързо достигане на високи обороти при рязко отваряне на дроселите , но двигателя може да достигне максимални обороти и без ускорителна помпа. А при положение , че проблема е и на бензин , и на газ , единствено остава втората клапа да създава проблем.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #27
                          От: От какво може да прекъсва?

                          Кофти центровка според мен - твърде голямо закъснение на искрата. Затова няма мощност и не ще да се развърта и доизгаря в изпускателната система. Жигула на газ хич не и дреме къде са клапите.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: От какво може да прекъсва?

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Кофти центровка според мен - твърде голямо закъснение на искрата. Затова няма мощност и не ще да се развърта и доизгаря в изпускателната система. Жигула на газ хич не и дреме къде са клапите.
                            И аз мисля така. Открай време се знае: киха ли в карбуратора - голямо предварение, пука ли в аспуха - голямо закъснение.
                            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                            Коментар


                            • #29
                              От: От какво може да прекъсва?

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              на моменти, "къртите мивки" с изказа.......
                              Щото ,за някои хора обикновени карбуратори са само на Ваз,АзЛК и Волга,а те всички са обикновени за такива дето са отваряли много.
                              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                              Коментар


                              • #30
                                От: От какво може да прекъсва?

                                Ще ВИ отговоря,но вече разбрах къде греша.
                                Винаги съм считал ,че карбуратора е висше инженерно творение (с няколко съществени недостатъка) с голямо разнообразие от конструктивни решения. Срещал съм писаници на Росен Русев , Ангел Димитров,В. Андреев ,Любен Илиев ....и др.......,но си останах на ниво "елементарен карбуратор" и не можах да прескоча - "секцията на пълнителния тракт".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X